Syrach Opublikowano 22 Lutego 2021 #211 Opublikowano 22 Lutego 2021 Już ustawiłem. Tak na 2 biegu. Myślisz, że hamuje.. musi podnieść wysoko, plus spływ jest podwójny, do hydroponiki i akwa.. U Ciebie wysoko podnosi wodę?
Bartek_De Opublikowano 22 Lutego 2021 #212 Opublikowano 22 Lutego 2021 W dniu 21.02.2021 o 14:43, darkon napisał: Bartku masz możliwość sprawdzenia poboru zewnętrzym miernikiem? Według mnie ten wbudowany w pompę oszukuje, i przy pomiarze uwzględnia prędkość obrotową wirnika. Darku, sprawdziłem. Pompa nie pokazuje wartości po przecinku więc są różnice, ale bardzo niewielkie. Moja pompa pokazuje wręcz idealnie. Pompa wyłączona, pobór 50W Pompa I bieg, pobór 7,8W pompa wyświetla 8W Pompa II bieg, pobór 35,5W pompa wyświetla 36W Pompa III bieg, pobór 44,7W pompa wyświetla 45W 1
Syrach Opublikowano 22 Lutego 2021 #213 Opublikowano 22 Lutego 2021 3 minuty temu, Bartek_De napisał: Moja pompa pokazuje wręcz idealnie. Możesz sprawdzić czy pobór mocy przy zdławionej zaworem pompie również wskazuje zgodnie z prawdą?
Bartek_De Opublikowano 22 Lutego 2021 #214 Opublikowano 22 Lutego 2021 9 minut temu, Barszczyk napisał: musi podnieść wysoko, plus spływ jest podwójny, do hydroponiki i akwa.. No chyba, że to podnoszenie do hydroponiki hamuje. Jak u Ciebie wygląda zasys? Masz przelot przez dno czy tradycyjnie "U" rurką nad krawędzią akwa? Ja u siebie mam przelot czyli pompa musi podnieść różnicę miedzy dnem akwa a wylotem, u mnie to 60cm. W przypadku "U" rurki pompa praktycznie nic nie podnosi, bo to działa jak naczynia połączone, jeśli wylot wody masz przykładowo 1cm nad taflą wody wtedy pompa podnosi ten 1cm, czyli nic 1
Syrach Opublikowano 22 Lutego 2021 #215 Opublikowano 22 Lutego 2021 1 minutę temu, Bartek_De napisał: Jak u Ciebie wygląda zasys? Przelot przez dno. Jest kilka dodatkowych kolanek, 2,5 metra, trójnik.. to wszystko w konsekwencii zabiera mi te dodatkowe 5W. 1
Bartek_De Opublikowano 22 Lutego 2021 #216 Opublikowano 22 Lutego 2021 (edytowane) 17 minut temu, Barszczyk napisał: Przelot przez dno. Jest kilka dodatkowych kolanek, 2,5 metra, trójnik.. to wszystko w konsekwencii zabiera mi te dodatkowe 5W. I chyba mamy to 26 minut temu, Barszczyk napisał: Możesz sprawdzić czy pobór mocy przy zdławionej zaworem pompie również wskazuje zgodnie z prawdą? Przypominam, że od wyniku należy odjąć 50W, bo to jest zużycie akwa z wyłączoną pompą. Pompa II bieg, zdławiona o połowę, pokazuje 26W, zmierzone 25,8W Pompa II bieg, zdławiona na max. czyli zawór zamknięty, pokazuje 18W i tu już jest różnica, zmierzone 15,1W Edytowane 22 Lutego 2021 przez Bartek_De 1
Syrach Opublikowano 22 Lutego 2021 #217 Opublikowano 22 Lutego 2021 Wniosek: mamy mądre, uczciwe pompki. Dziękuję @Bartek_De, bardzo mi pomogłeś. 1
Bartek_De Opublikowano 22 Lutego 2021 #218 Opublikowano 22 Lutego 2021 @Barszczyk mała korekta. Cały czas mnie zastanawiało czemu przy zamkniętym zaworze wyszła różnica zmierzonego zużycia. Otóż zbieg okoliczności, akurat w tym momencie ściemniło mi się światło w akwa, więc pobór przy wyłączonej pompie był niższy niż 50W Teraz zmierzyłem ponownie i pompa pokazuje 18W, a zmierzony pobór to 18,2W. Podsumowując, pompa IBO Beta II wyświetla faktyczny (zmierzony) pobór prądu. 2
darianus Opublikowano 22 Lutego 2021 #219 Opublikowano 22 Lutego 2021 2 godziny temu, Barszczyk napisał: Będzie szybciej. Przy takiej ilości mediów w filtracji narurowej w połączeniu z hydroponiką podmiany wody mogą być rzadkością u Ciebie 1
Syrach Opublikowano 23 Lutego 2021 #220 Opublikowano 23 Lutego 2021 4 godziny temu, Bartek_De napisał: Podsumowując, pompa IBO Beta II wyświetla faktyczny (zmierzony) pobór prądu. Wywód potwierdził tezę. DOBRE BO POLSKIE. 3 godziny temu, darianus napisał: Przy takiej ilości mediów w filtracji narurowej w połączeniu z hydroponiką podmiany wody mogą być rzadkością u Ciebie Oby słowa Twe w złoto się zamieniły. Chciałbym aby tak było..
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się