Skocz do zawartości

450l 150x60x50


jesiotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

chciałbym prosić o rade pomoc w wyborze piasku, ponieważ ten który użyłem jest krotko mówiąc do du... jest za drobny i podmuch z filtrów roznosi go po akwarium i oblepia skały. Problem polega na tym ze nie wiem czy wybrać taki sam biały piasek kwarcowy tylko grubszej granulacji czy jakiś bardziej naturalny w sensie koloru co można dostać do piasek do piaskownic czy jakiś żwir czy coś. Tylko chciał bym żeby nie był znów za drobny bo czyszczenie kamieni z piasku co 3 dni mnie załamuje i glon słabo porasta bo ciągle muszę ten piasek ściągać. A zdaje sobie sprawę ze wymiana piasku to praktycznie restart więc chciałbym to zrobić raz a porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bardzo podoba mi się Twoje akwarium!! Jeżeli chodzi o gradacje piasku to daj 0.8-1.2mm. To jest wg mnie gradacja chyba optymalna...Też mam taką i nie "kurzy" mi nic. Generalnie białego bym nie polecał..A to dlatego ,że biały piasek plus oświetlenie może spowodować płochliwość i stres u ryb.. Możesz włożyć zwykły piach z piaskownicy czy też kwarcowy z Castoramy..Ale przed włożeniem na stałe weź np. próbkę w ilości dużego kubka i włóż do wody w akwarium przy docelowym oświetleniu a wtedy przekonasz się jak on naprawdę w wodzie i pod Twoim oświetleniem wygląda. Bo zawsze jest tak ,że piasek na sucho wygląda inaczej a inaczej w wodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troszkę to trwało ale już jest. Piasek wymieniony woda już od miesiąca zalana także niebawem wpuszczę ryby. Podłoże wymieniłem na piasek do piaskownic z Castoramy, fajnie wygląda bardziej naturalnie od piasku kwarcowego i co najważniejsze nie pyli jak poprzedni. Także cala operacja wyszła na plus. Całość przeszła kosmetyczne zmiany, zastanawiam się nad dołożeniem kamieni z tylu za tym wielkim głazem tak żeby zakryć od tylu ta ścieżkę ale na razie brak kamieni bo noga w gipsie i ciężko skakać po składzie z kamieniami. Poniżej dodaje fotkę po zmianach

post-13851-1469571813349_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skimmer już zainstalowany był bo mi naleciało jakiegoś pyłu na powierzchnie wody. Ale dziś rano pojawił się kolejny problem bo przechodząc kolo akwarium wdepnołem w kałuże wody i okazało się ze jeden z filtrów przecieka. Teraz się zastanawiam czy próbować go uszczelnić czy wstrzymać się z rybami trochę i zmontować filtracje narurową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.