kosaaro Opublikowano 14 Lutego 2014 #61 Opublikowano 14 Lutego 2014 Piękne !!! ile kg kamieni masz w tej aranżacji ?
jesiotr Opublikowano 15 Lutego 2014 Autor #63 Opublikowano 15 Lutego 2014 No wszystkiego serpentynitu i łupków to pewnie trochę ponad 200 kg samego serpentynitu było 180 kg.
jesiotr Opublikowano 3 Lipca 2014 Autor #65 Opublikowano 3 Lipca 2014 chciałbym prosić o rade pomoc w wyborze piasku, ponieważ ten który użyłem jest krotko mówiąc do du... jest za drobny i podmuch z filtrów roznosi go po akwarium i oblepia skały. Problem polega na tym ze nie wiem czy wybrać taki sam biały piasek kwarcowy tylko grubszej granulacji czy jakiś bardziej naturalny w sensie koloru co można dostać do piasek do piaskownic czy jakiś żwir czy coś. Tylko chciał bym żeby nie był znów za drobny bo czyszczenie kamieni z piasku co 3 dni mnie załamuje i glon słabo porasta bo ciągle muszę ten piasek ściągać. A zdaje sobie sprawę ze wymiana piasku to praktycznie restart więc chciałbym to zrobić raz a porządnie
Andrzej Głuszyca Opublikowano 3 Lipca 2014 #66 Opublikowano 3 Lipca 2014 ...bardzo podoba mi się Twoje akwarium!! Jeżeli chodzi o gradacje piasku to daj 0.8-1.2mm. To jest wg mnie gradacja chyba optymalna...Też mam taką i nie "kurzy" mi nic. Generalnie białego bym nie polecał..A to dlatego ,że biały piasek plus oświetlenie może spowodować płochliwość i stres u ryb.. Możesz włożyć zwykły piach z piaskownicy czy też kwarcowy z Castoramy..Ale przed włożeniem na stałe weź np. próbkę w ilości dużego kubka i włóż do wody w akwarium przy docelowym oświetleniu a wtedy przekonasz się jak on naprawdę w wodzie i pod Twoim oświetleniem wygląda. Bo zawsze jest tak ,że piasek na sucho wygląda inaczej a inaczej w wodzie!
jesiotr Opublikowano 26 Sierpnia 2014 Autor #67 Opublikowano 26 Sierpnia 2014 Troszkę to trwało ale już jest. Piasek wymieniony woda już od miesiąca zalana także niebawem wpuszczę ryby. Podłoże wymieniłem na piasek do piaskownic z Castoramy, fajnie wygląda bardziej naturalnie od piasku kwarcowego i co najważniejsze nie pyli jak poprzedni. Także cala operacja wyszła na plus. Całość przeszła kosmetyczne zmiany, zastanawiam się nad dołożeniem kamieni z tylu za tym wielkim głazem tak żeby zakryć od tylu ta ścieżkę ale na razie brak kamieni bo noga w gipsie i ciężko skakać po składzie z kamieniami. Poniżej dodaje fotkę po zmianach
lufa555 Opublikowano 27 Sierpnia 2014 #68 Opublikowano 27 Sierpnia 2014 Pięknie to wygląda. Albo mi się wydaje albo potrzebujesz skimmera.
jesiotr Opublikowano 27 Sierpnia 2014 Autor #69 Opublikowano 27 Sierpnia 2014 Skimmer już zainstalowany był bo mi naleciało jakiegoś pyłu na powierzchnie wody. Ale dziś rano pojawił się kolejny problem bo przechodząc kolo akwarium wdepnołem w kałuże wody i okazało się ze jeden z filtrów przecieka. Teraz się zastanawiam czy próbować go uszczelnić czy wstrzymać się z rybami trochę i zmontować filtracje narurową.
Kalbar Opublikowano 27 Sierpnia 2014 #70 Opublikowano 27 Sierpnia 2014 Przerabiałem kwestię nieszczelnego filtra. Bałem się na weekend wyjechać a teraz mam kaseciaka i wyj...ne A akwarium masz pierwsza klasa. Przy przebudowie mojej aranżacji będę się troszkę wzorował jeśli nie masz nic przeciwko.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się