Skocz do zawartości

450l 150x60x50


jesiotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam

Po prawie 2 latach przerwy i zabawy z BW przy okazji remontu w mieszkaniu musiałem przestawić akwarium do innego pokoju i pozbyć się ryb. Po wszystkim wrócił pomysł Malawi bo chyba jednak to lepsze rozwiązanie niż BW w mojej okolicy gdyż woda w kranie jest twarda i ciągła walka z filtrami RO już mnie trochę zmęczyła. Akwarium filtracja i oświetlenie pozostały bez zmian. 150x60x50, filtracja narurowa oparta na pompie Grundfos. i Oświetlenie halogen LED 2x 10w. Po ostatnim dużym gruzowisku i problemami z tym związanymi postanowiłem wykonać tło 3d DiY ze styropianu pokrytego Ceresitem CX5 i jakiś niewielki układ na dnie z serpentynitu. Wstawiam na razie fotkę tła w akwarium dziś pewnie wykonam resztę prac w środku i myślę że w przyszłym tygodniu jak dotrze cyrkulator i Purigen to zaleje akwarium. Poniżej wstawiam zdjęcie tła IMG_0011.thumb.JPG.fb197174c89a8597e5a944f1be5f5fa2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło super

Co będzie po lewej stronie w tym schowku za tłem? falownik?

Przemyśl sprawę tego styropianu na dno. wygląda na 2cm więc nie potrzebnie ubędzie 18l wody - a jak ryby się dokopią to będą kulki styropianu pływały w akwarium - zdecydowanie lepsze maty sztywne do zlewozmywaka z AGD albo formatka ze spienionego pcv 3-4mm.

Podniesiesz kiedyś kamień to ci z piachem wypłynie ten styropian.

Możesz dać Purigen ale są też znacznie tańsze i skuteczniejsze opcje żywic jono-wymiennych, jeśli już kupiłeś to nie ma o czym gadać.

Naświetlacze 10W to barwa 6000K więc raczej porażka z wybarwianiem ryb - świecą jak świetlówki do biura.

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jesiotr napisał:

Po ostatnim dużym gruzowisku i problemami z tym związanymi postanowiłem wykonać tło 3d DiY ze styropianu pokrytego Ceresitem CX5 i jakiś niewielki układ na dnie z serpentynitu.

Jakie miałeś problemy z gruzowiskiem? Boję się bo sam teraz nawaliłem ponad 300kg kamulców :P

Tło fajnie Ci wyszło....

Edytowane przez bakus_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie to nie schowek na falownik tam dojdzie jeszcze taki mały moduł zakrywający go tak bardziej na środku bocznej szyby tam jest schowany zasys narurowca w dolnym lewym rogu a na górze to tylko od przodu tak wygląda od boku jest normalnie tam szczelina. Wymieniłem styropian nie spienione pcv na dno. Co do oświetlenia miałem je w poprzednim Malawi i nie było tragedii z barwami i tak w niedalekiej przyszłości pewnie przyjdzie pora na zmianę i wtedy wybiorę inną barwę obecnie to 6500K. 

Tła nie malowałem z braku umiejętności artystycznych i mam nadzieje ze po prostu z czasem upodobni się do serpentynitu jak zarośnie glonem

Jeśli chodzi o gruzowisko to problem cyrkulacji i zalegających kup w środku miedzy kamieniami mi się nie udało go rozwiązać ale to może była wina za słabego cyrkulatora a układ miałem dość podobny jak widzę po zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jesiotr napisał:

Jeśli chodzi o gruzowisko to problem cyrkulacji i zalegających kup w środku miedzy kamieniami mi się nie udało go rozwiązać ale to może była wina za słabego cyrkulatora a układ miałem dość podobny jak widzę po zdjęciu

Zobaczysz ile kup zalega przy takim tle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jesiotr napisał:

A może podpowiecie jaką farba można to pomalować i jaki kolor dobrać żeby wyglądało jak serpentynit

Akrylową. Ja malowałem taką z atestem zezwalającym na malowanie zabawek dla małych dzieci (do wody pitnej ciężko kupić) z leroy'a, ale malują i najtańszą śnieżką akrylową. Najpierw wszystko na czarno, a potem suchym pędzlem rozjaśniasz wedle uznania- do serpentynitu jakiś antracytowo-zielony by pasował- zależy jeszcze jaki serpentynit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.