Micheal Opublikowano 11 Września 2015 #81 Opublikowano 11 Września 2015 Chciałbym, zapytać o to oświetleni. Czy dobrze oddaje kolory ryb? czy nie ma dużego zakwitu glonów od takiego światła?
jesiotr Opublikowano 26 Maja 2017 Autor #82 Opublikowano 26 Maja 2017 Witam Po prawie 2 latach przerwy i zabawy z BW przy okazji remontu w mieszkaniu musiałem przestawić akwarium do innego pokoju i pozbyć się ryb. Po wszystkim wrócił pomysł Malawi bo chyba jednak to lepsze rozwiązanie niż BW w mojej okolicy gdyż woda w kranie jest twarda i ciągła walka z filtrami RO już mnie trochę zmęczyła. Akwarium filtracja i oświetlenie pozostały bez zmian. 150x60x50, filtracja narurowa oparta na pompie Grundfos. i Oświetlenie halogen LED 2x 10w. Po ostatnim dużym gruzowisku i problemami z tym związanymi postanowiłem wykonać tło 3d DiY ze styropianu pokrytego Ceresitem CX5 i jakiś niewielki układ na dnie z serpentynitu. Wstawiam na razie fotkę tła w akwarium dziś pewnie wykonam resztę prac w środku i myślę że w przyszłym tygodniu jak dotrze cyrkulator i Purigen to zaleje akwarium. Poniżej wstawiam zdjęcie tła
deccorativo Opublikowano 26 Maja 2017 #84 Opublikowano 26 Maja 2017 (edytowane) Tło super Co będzie po lewej stronie w tym schowku za tłem? falownik? Przemyśl sprawę tego styropianu na dno. wygląda na 2cm więc nie potrzebnie ubędzie 18l wody - a jak ryby się dokopią to będą kulki styropianu pływały w akwarium - zdecydowanie lepsze maty sztywne do zlewozmywaka z AGD albo formatka ze spienionego pcv 3-4mm. Podniesiesz kiedyś kamień to ci z piachem wypłynie ten styropian. Możesz dać Purigen ale są też znacznie tańsze i skuteczniejsze opcje żywic jono-wymiennych, jeśli już kupiłeś to nie ma o czym gadać. Naświetlacze 10W to barwa 6000K więc raczej porażka z wybarwianiem ryb - świecą jak świetlówki do biura. Edytowane 26 Maja 2017 przez deccorativo
bakus_44 Opublikowano 26 Maja 2017 #85 Opublikowano 26 Maja 2017 (edytowane) 2 godziny temu, jesiotr napisał: Po ostatnim dużym gruzowisku i problemami z tym związanymi postanowiłem wykonać tło 3d DiY ze styropianu pokrytego Ceresitem CX5 i jakiś niewielki układ na dnie z serpentynitu. Jakie miałeś problemy z gruzowiskiem? Boję się bo sam teraz nawaliłem ponad 300kg kamulców Tło fajnie Ci wyszło.... Edytowane 26 Maja 2017 przez bakus_44
spiochu Opublikowano 26 Maja 2017 #86 Opublikowano 26 Maja 2017 Fajne tło, ale chyba nie pomalowałeś go pod kolor serpentynitu. A szkoda Wysłane z telefonu
jesiotr Opublikowano 26 Maja 2017 Autor #87 Opublikowano 26 Maja 2017 Po lewej stronie to nie schowek na falownik tam dojdzie jeszcze taki mały moduł zakrywający go tak bardziej na środku bocznej szyby tam jest schowany zasys narurowca w dolnym lewym rogu a na górze to tylko od przodu tak wygląda od boku jest normalnie tam szczelina. Wymieniłem styropian nie spienione pcv na dno. Co do oświetlenia miałem je w poprzednim Malawi i nie było tragedii z barwami i tak w niedalekiej przyszłości pewnie przyjdzie pora na zmianę i wtedy wybiorę inną barwę obecnie to 6500K. Tła nie malowałem z braku umiejętności artystycznych i mam nadzieje ze po prostu z czasem upodobni się do serpentynitu jak zarośnie glonem Jeśli chodzi o gruzowisko to problem cyrkulacji i zalegających kup w środku miedzy kamieniami mi się nie udało go rozwiązać ale to może była wina za słabego cyrkulatora a układ miałem dość podobny jak widzę po zdjęciu
bakus_44 Opublikowano 26 Maja 2017 #88 Opublikowano 26 Maja 2017 4 minuty temu, jesiotr napisał: Jeśli chodzi o gruzowisko to problem cyrkulacji i zalegających kup w środku miedzy kamieniami mi się nie udało go rozwiązać ale to może była wina za słabego cyrkulatora a układ miałem dość podobny jak widzę po zdjęciu Zobaczysz ile kup zalega przy takim tle
jesiotr Opublikowano 26 Maja 2017 Autor #89 Opublikowano 26 Maja 2017 A może podpowiecie jaką farba można to pomalować i jaki kolor dobrać żeby wyglądało jak serpentynit
bakus_44 Opublikowano 26 Maja 2017 #90 Opublikowano 26 Maja 2017 Teraz, jesiotr napisał: A może podpowiecie jaką farba można to pomalować i jaki kolor dobrać żeby wyglądało jak serpentynit Akrylową. Ja malowałem taką z atestem zezwalającym na malowanie zabawek dla małych dzieci (do wody pitnej ciężko kupić) z leroy'a, ale malują i najtańszą śnieżką akrylową. Najpierw wszystko na czarno, a potem suchym pędzlem rozjaśniasz wedle uznania- do serpentynitu jakiś antracytowo-zielony by pasował- zależy jeszcze jaki serpentynit.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się