Skocz do zawartości

450l 150x60x50


jesiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie robiłem zdjęć ale całość oparta jest na 5 cm styropianie z podeklejanymi wyciętymi z 10 cm styropianu "skałami" pomalowane to wszystko 3 razy ceresitem a potem to czarna farba w spreyu na całość i przecierki z białej i niebieskiej farby miejscami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę kłopot powstał. Mianowicie spalił mi się jeden naświetlacz a drugi już chyba niebawem tez powinien, więc mam pytanie jak ogarnąć oświetlenie. Z tego co wypatrzyłem na forum to chyba te diody led najlepiej się sprawdzają ale może jakąś podpowiedz bym uzyskał ile sztuk i jak się za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jesiotr napisał:

Z tego co wypatrzyłem na forum to chyba te diody led najlepiej się sprawdzają ale może jakąś podpowiedz bym uzyskał ile sztuk i jak się za to zabrać

Jeśli masz na myśli moduły LED, to tutaj jest mała ściągawka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jesiotr zacznij w dziale Oświetlenie temat.

" Jak naprawić lub przerobić światełko na naświetlaczach"

wspólnie zrobimy z tego luxmercedesa .

Nie mam spalonych naświetlaczy więc nie podam gotowca ale podpowiem ci jak to zrobić by było nadal 2 x COB 10W w obudowie naświetlaczy i nie dawało trupiego światła 6000K. oraz nie przepalało się co chwila.:D ale będziemy lutować lutownicą i na to musisz być przygotowany.

Oczywiście możesz pójść w moduły Samsunga IP68 i temat Andrzeja ale to ułamek tego strumienia świetlnego jaki masz teraz i się zapewne do tego silnego światła przyzwyczaiłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu mam chwile żeby opisać zmiany. Oświetlenie powstało oparte na modułach LED ze sterownikiem Led Dimmer Pro 20 modułów białych 11k i 14 RGB Poniżej wstawiam zdjęcia akwarium części obsady. Dopiero co zaczynam przygodę z fotografią ryb i chyba trzeba będzie zainwestować w lampę bo ciemno trochę. Obsada się trochę wyklarowała i w Chwili obecnej wygląda tak

Pseudotropheus cyaneorhabdos "maingano" 4x4

Pseudotropheus saulosi 3x6

Metriaclima Zebra Gold Kawanga 1x2

Labeotropheus trewavasae manda 2x4 (prawdopodobnie taki układ jeden samiec do końca się nie zdeklarował.  Chciałbym zostawić 1x3)

_DSC9574-1.JPG

_DSC9611-4.JPG

_DSC9614-1.JPG

_DSC9619-7.JPG

_DSC9638-1.JPG

_DSC9645-1.JPG

_DSC9664-1.JPG

_DSC9666-1.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! 

Baniak wygląda rewelacyjnie! Tło bardzo ładnie  wykonane i dopasowane z kamieniami. Wielkie brawa za talent! Mam jednak odczucie, że byłby lepszy dla non-mbuny. Jak dla mnie trochę za dużo wolnej przestrzeni. 

Ryby masz niestety bardzo słabej jakości. Wstrzymam się tylko co do kawangi, bo dość długo trzeba poczekać zanim nabierze kształtu i kolorów.

Powodzenia! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.