Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. mój błąd, już poprawiam i dziękuje za uwagę.
  2. Pewnie że możesz, tylko młode mogą uciec a z własniego doświadczenia wiem że samica jest mocno zestresowana i ciężko wypuszcza te młode. Spróbować można ale młodych tam nie potrzymasz, to raczej jako izolatka na chwile.
  3. Idiote ze mnie robisz i reszty forumowiczów? Mam oczy i czytać też potrafie... to jest forum i znaki takie jak przecinek, kropka minka są jak najbardziej na miejscu gdyż obrazują rodzaj wypowiedzi. W dwóch różnych tematach mówisz o redukcji a nagle wmawiasz mi że jestem niekompetentny i nie rozumiem żartu. Nieraz na tym forum się kłócę, przekomarzam ale nigdy nie obrażam i nie życzę sobie tego. Chcesz rozmawiać kontrowersyjnie to rozmawiaj bo ja też to lubie ale daj mi argumenty a nie obrażaj i broń się wujkiem ze stażem. I to tyle na ten temat. Następne każde podobne posty będą natychmiastowo usuwane bez podania przyczyny. Jeśli chcesz mi odpowiedzieć zapraszam na priv.
  4. Nie przesadzasz z tą samoredukcją? My trzymamy ryby a nie je zabijamy. Jak jest ryb za dużo albo się poprostu nie dogadują to każdy inteligentny człowiek dostrzega to bardzo szybko i reaguje. Ludzi też jest za dużo i samochodów też, więc zawsze można paru odstrzelić... sory ale twoje podejście trochę odbiega od miłośników malawi [Poprawione by nie było brane za obrazę, czester_. Wyrazy przeprosin]
  5. Myślę że na piątek to zdobęde bo narazie jestem poza firmą.
  6. Wątki dotyczące chorób muszą zawierać w pierwszym poście takie informacje jak: - wielkość akwarium - obsada - filtracja - parametry wody (obowiązkowo NO2, NO3, ph, TwO i TwW) - sposób karmienia (częstotliwość, rodzaje pokarmów) - częstotliwość i wielkość podmian wody Tematy, które nie spełniają tego warunku będą usuwane bez kontaktu z autorem. Przypominam o przestrzeganiu regulaminu forum, oraz o precyzyjnym tytułowaniu wątków - tematy "pomocy", "chory pyszczak", czy "co robić" będą usuwane.
  7. No źle się wyraziłem i masz całkowitą rację. Redukcja z głową jak najbardziej. Jeśli widać że jeden samiec zagania do kątów całą resztę i w toni przez to żadnej ryby nie widać warto pomyśleć o odłowieniu jego. Osobiście bym afr nie wsadził do takiego baniaka ale jeśli chcesz czemu nie? Na podstawie obserwacji szybko wywnioskujesz czy trzeba kupić większe akwa a raczej kiedy je kupić.
  8. Po burzliwej dyskusji na gg z Mateuszem napiszę swoje wnioski: Obsada jednosamcowa IMO zdecydowanie będzie nudnawa. Dodatkowe minusy to: -prawdopodobna nieatrakcyjność samca (mała konkurencja) -ciężko nam będzie znaleźc tego jednego odpowiedniego który chcemy by przekazywał swoje geny -obsada taka może spowodować że nie będzie naturalnej redukcji młodych -małe prawdopodobnieństwo silnego narybku (przy takiej obsadzie jest sielanka w akwa i byle gów*** się uchowa a jeśli samiec trafi się ciapowaty to akwarium jeszcze bardziej będzie odstraszało -chcesz dodatkowo dać afre do 200 co jest już niejako eksperymentem a jeden harem może nie oddać prawdziwych zachowań Plusy obsady wielosamcowej a raczej kupna narybku w sztukach od 5-8 -napewno jeden samiec mocno wybarwiony przez dłuższe okresy -wiele samców zapewni nam stałą konkurencję a co za tym idzie więcej tareł odbywał będzie najsilniejszy z "najlepszymi genami" samiec alfa -większa obsada to również większa agresja. Zmierzam do tego że słaby narybek w takim akwa nie ma wtedy racji bytu. Zostają najsilniejsze. -ciekawsze zachowania: walki o hierarchie, odbywanie tareł oraz niedopuszczanie do nich przez alfa -duże prawdopodobnieństwo silnego pokolenia a tym samym utrwalenia właściwych genów -jak coś sobie jeszcze przypomne to napisze:) I zalecam fuul natural czyli z narybku zakupionego teraz redukujemy tylko te sztuki które widziemy że nie dają rady. Jak zostanie 4+4 to czemu nie? Zawsze można z czasem akwa powiększyć. Ja osobiście zakupiłbym 4 ryby w jednym a 4 w drugim sklepie.
  9. Temat blokuje. PRzepraszam ale jest to już wypłakane wręcz na forum.
  10. nie mieszkam ale polecają Okaz. Zresztą również było tego masę już na forum. Polecam poczytać a ten temat blokuję.
  11. Da radę. Ogólnie to jest tego masę na forum, poszukaj i poczytaj;)
  12. Mateuszku w żadnym wypadku się nie unoszę Pojawia się w końcu jakiś ciekawy temat na forum i można zacięcie podyskutować a to co innego. Publicznie przepraszam jeśli odebrałeś to jako atak;) nawet piwko postawie. Wracając... to widzę że wcale nie negujesz mojej opinni na temat jednego samca w akwa a jedynie chcesz to odwlec w czasie. Nigdzie nie zakładam że obsada ta ma być na rok, przeciwnie cały czas myślę o wieloletniej hodowli. Młode, czemu nie ale z czasem gdy autor dojdzie do wniosku że czas na ciut większe akwa. Jeszcze jedna sprawa o której nie wspomniałem a którą mi nasuwasz. Jeśli już zakładamy że chcemy mieć młode i nie wyławiać ich to tym bardziej powinniśmy się nastawić na więcej samców. Dlaczego? no chociażby dlatego że gwarantuje nam to większe prawdopodobieństwo że większość narybku będzie atrakcyjna bo z 4 ryb ciężko o takie szczęście że akurat wybrany samiec będzie genetycznym ideałem. Większa obsada również utrudnia po części dorastanie narybku dzięki czemu w akwarium pozostają same najsilniejsze zdrowe osobniki i tu przepraszam za wyrażenie "dobre jakościowo".
  13. [spoiler:ak4gp85e] [/spoiler:ak4gp85e] Ale ty wogóle o czym innym mówisz... czym różni się obsada 2+6 kupionych teraz od 2+6 wyhodowanych? Sorki ale jeśli mówisz że więcej samców i samic stanowczo nie to z jakiej racji nagle wyjeżdzasz z młodymi? Takie małe akwa i taka mała obsada równa się tylko chów wsoby. Gubię się bo raz mówisz że jeden harem jest jak najbardziej ciekawy a w drugim zdaniu zakładasz że będą młode dzięki którym nudno nie będzie. A o czym ja mówie? Przecież o tym by kupić 8 i niech natura zadecyduje ile chce mieć tam samców i samic.
  14. Każdy UPS ma w sobie zestaw prostownik-ładowarka. Bateria która jest w nim jest kompatybilna do ładowarki. Możemy podpiąć nawet 50Ah ale czas ładowania takiego aku będzie niesamowicie długi. Dlatego jeśli chcemy tuningować ups warto kupić również ładowarkę która w miarę szybko to potem naładuje. Aku samochodowy moim zdaniem nie nadaje się do podtrzymania. Sa to akumulatory rozruchowe najczęściej kwasowe i mają całkowicie inne parametry od baterii przeznaczonych do ups. Jutro z roboty mogę wziąść charakterystyki to wam pokaże. Jeżeli już to aku żelowe. Osobiście mam w domu stary już ups APC 250 i do tego dwa aku po 7Ah. Starcza mi na 20h pracy i więcej bo już nie chciało mi się mierzyć
  15. Pierwsza sprawa to filtr. Za żadnie skarby nie wydoli i nie podniesie tej wody. Jest dużo za słaby i wiem bo go miałem. Zresztą zasada działania jest identyczna jak fbf czy kubeł więc radzę pomyśleć właśnie o fbf
  16. Ale ja odradzam takie zestawienie jak napisałem. Dał to do obgadania to niech przemyśli moje zdanie i zdanie innych. Chcesz coś włożyć do dyskusji to napisz a nie tylko neguj moje ok?
  17. czytam wszystkie posty na forum;) Nie muszę zgadzać się z Harisimi prawda? Dla mnie flavus nie nadaje się do takiego zbiornika. Druga sprawa to co już mówiłem, akwaria jednogatunkowe jak najbardziej ale jednosamcowo jednogatunkowe zdecydowanie na nie w przypadku mbuna. I nawet w tym temacie co podesłałeś jest mowa o tym że w takim akwa więcej niż jeden samiec odpada.
  18. Zaś bez przesady. Flavus nawet do 240 się nie nadaje..
  19. Mateusz proszę cię 1 samiec i 3 samice... Do roku będzie super ale potem kompletnie nic się nie będzie działo poza tym że samiec będzie zapładniał co się tylko ruszy. Taka obsada to fajna do 112 na rok góra dwa lata. Jeżeli chodzi o saulosi to daje sobie głowe uciąć że bez konkurencji rzadko kiedy pokaże piękne barwy. Moja rada jest taka by kupić 8 młodych i po prostu czekać. Samo się okaże ile samców trzeba będzie usunąć. W takim akwa równie dobrze może być 1 samiec ale też mogą być 2. To nie są ryby agresywne ale potrzebują konkurenta. Obsada jak powyżej będzie w akwarium 200l praktycznie nieruchoma i nieatrakcyjna. Akwa jednogatunkowce są piękne ale obsada jednosamcowa w akwa które uciągnie więcej to jak blokada 300KM wozu do 30KM
  20. okrzemki, poczytaj sobie. Ale to nic groźnego. Naturalna kolej rzeczy
  21. Mało tych ryb będzie. Wiało nudą będzie na kilometr..
  22. Odezwał się ten ładny:) Uważaj bo za takie słowa zjeść potrafie. Toć to piękna ryba jest o niebanalnym kolorze i kształcie.
  23. Ja znów nie będe orginalny ale do takiej obsady aż się prosi o rdzawego.
  24. Oczywiście że jest to możliwe. Nie wiem co więcej ci mogę powiedzieć. Wymagania tych ryb są większe ale ogólnie zasada dobierania i ilości jest ta sama.
  25. Jako moderator powiem tylko jedno: DOBÓR - DOBORY Mateczko zmień to bo tak kuje w oczy, że aż je zamykam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.