Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Drak, sprawa jest na policji, toczy się postępowanie. Dowód nagrany kamerą, obrońcy praw zwierząt już mu dupę robią i mysle że akurat w tym przypadku na sucho mu nie ujdzie. Szkoda tylko że ludzie na miejscu zamiast przynajmniej nakurw**** na niego to się patrzyli jak jeszcze leje tego konia. Takie coś wg mnie pokazać trzeba bo może następnym razem ktoś zareaguje a film obejżało już ysiące osób.
  2. Z twoimi brakami prądu to nie tylko do akwarium się przyda;) lodówka w końcu musi jakoś piwko chłodzić
  3. Już to kiedyś zauważyłem, wtedy powiedzieli mi że koń to silne zwierze i jego to nie boli. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... zenia.html Chyba z miejsca dzwoniłbym na policje gdybym tylko widzial ze taki idiota jeden z drugim ciągnie na furmance 20 osób pod 12% górę. To się w pale nie mieści jak ludzie nie mają rozsądku i wyobraźni...
  4. 21 wiek, idziemy z biegiem czasu poprostu. Co do filtra powietrznego to ok ale kubeł fail:/ a ja naprzykład potrzebuje uratować bakterie.
  5. proszę poczytać FAQ
  6. Jeśli macie takie jaja z zasilaniem to ani godziny bym się nie zastanawiał i to nie ze względu akwarium. http://allegro.pl/item695936318_agregat ... ml#gallery
  7. 2 godziny to mało nawet. Wystarczy stary UPS 150W. Podpinasz do tego dwa aku równolegle i cieszysz się podtrzymaniem. Muszę poszukać wzoru na czas podtrzymania to podam dokładną liczbę ale przy 25W filtrze będzie to więcej niż 2h przy aku ~15Ah. Akumulatory żelowe są z nami już długo. Wykorzystuje się je w UPS'ach, wózkach inwalidzkich, samochodzikach dziecięcych, samochodach i w innych miejscach gdzie wymagane jest podtrzymanie na dłużej przy małym poborze prądu. Nurosław akurat z cenami troszkę się mylisz. Na teraz ceny UPS zaczynają się od 250zł a kończą nawet nie wiem na ilu ale koło 400 tys zł Edit: nie mogę znaleźć zadnego kalkulatora:/ Ale wymontowałem teraz akumulatory i zostawiłem standardowy 7,2Ah. Włączyłem stoper i potem napisze na ile podtrzymał mi zasilanie w kuble.
  8. Wiesz co powiem ci ze cena ups w dzisiejszych czasach jest tak mała że warto mieć coś takiego. Niech raz na rok będzie ten brak prądu wcześniej komunikowany, ja przynajmniej wiem że mnie to nie dotyczy. Tymbardziej że mam małe awkarium i tu o skok parametrów nie trudno. Druga sprawa mamy sobie taki upał jak dziś, brak prądu na 2h albo nawet jedną. Woda w akwa zaraz osiągnie 30*C ryby zaczynają się dusić a ty w pracy.. za często nie ma mnie w domu by na to pozwolić. Generatorki, przetwornice etc trzeba właczyć niestety no chyba że robisz do nich SZR:)
  9. Niektóre starsze kubły nie chciały pracować ale raczej nie ma problemu, testowałem na różnych urządzeniach. Na oscyloskopie również nie wygląda to tragicznie. Oczywiście mówimy tu o UPS tym małym komputerowym z trafo, te większe wyposażone w inverter dają idealne parametry. Akumulator samochodowy to zły pomysł. Jest to akumulator rozruchowy. Jego specyfikacja jest bardziej ukierunkowana do dostarczenia dużego prądu w krótkim czasie. O wiele lepiej sprawdzają sie tu akumulatory żelowe bo do tych celów zostały stworzone. Zaufaj mi robię w tej branży;) Nowoczesne UPS te parametry również mają już lepsze, nie są również drogie ~300zł w teorii bez obliczania przy 30W kuble i aku 12Ah powinno ci nawet na dobe starczyć http://www.socomec.com/Jahia/site/Socom ... entation_1
  10. - Pompowanie ręczne co jakiś czas kubła by bakterie dostały tlenu - podmianki wody - Zaopatrzyć się w UPS - ta metoda chyba najskuteczniejsza. Ja mam podpięty taki z 4 bateriami 13Ah czyli razem 52Ah. Szczerze nie sprawdzałem jeszcze na ile to wytrzyma bo wkurza mnie ten brzęczyk, liczyć mi się też nie chce ale przy 2h braku prądu podtrzymał cały ten czas. Podłączony jest do niego tylko kubeł 23W. Teraz będę kupywał duży Aku 120Ah. Wiadomo że mały 150W ups nie poradzi sobie z ładowaniem tego ale zawsze po fakcie można naładować większą ładowarką. Całkowity koszt takiego UPS to ~80zł (nie musi być nowy) do tego kupujesz akumulatory (starczy juz taki 13Ah - 40zł) i spokój.
  11. na wykładzinie dywanowej tez sie przesunie tymbardziej że będziesz ją blokował podnosząc akwa od tyłu
  12. Moja metoda: Spuść ile się da wody nawet więcej niż połowę. Następnie podnieś delikatnie jedną stronę półki a druga osoba niech podłoży tam koc. Potem niech jedna osoba ciągnie ten koc a druga od tyłu z drugiej strony podnosi akwarium do góry.
  13. czester_

    Erytromycyna

    1. nie zaszkodzi. Pytasz a wiesz, tym bardziej że czytałeś poprzednie tematy. 2. Oczywiście że filtr ma pracować całą dobę. Jak chcesz zwalczyć sinice to rób to porządnie i zaciemnij akwarium na ten tydzień. Pozatym jakie masz akwarium, jakie parametry? Być może brak biologa spowodował wzrost sinic.
  14. czester_

    Wspólny kotnik

    Samice saulosi nie mają nic wspólnego z łagodnymi matkami:) Potwierdza się moja wcześniejsza wypowiedź tym samym, jedyny sposób to kotnik w kotniku i dziura by młode wypłyneły.
  15. Ile tej soli do tego słoiczka wsypałeś? nie masz jakiegoś akwarium? W tym to ona nie wyzdrowieje
  16. Ale po te kamienie to do ciebie przyjade:) Piękne są.
  17. Może to być martwica płetw z opisu ale bez zdjęć, parametrów wody, filtracji i informacji o zbiorniku nie da się nic powiedzieć
  18. Nawet nie kilka mmiesięcy a 3 tygodnie temu. Jeszcze jest na pierwszej stronie. Proszę użyć wyszukiwarki, temat zamykam
  19. A ty co innego kupiłeś widzę.
  20. E nie nawet. Tylko te diody trzeba uszczelnić reszta to panel na baterie który albo wyrzuce albo zostawie jak się nie będzie dało, ale tak czy siak sam plastik
  21. Ja mam obudowę hand made, wejdzie spokojnie. Ładnie da się go nakierunkować no i dwa tryby pracy. Tylko trzeba sie dobrze w uszczelnienie pobawić i ładnie zasilacz wpiąć.
  22. nom
  23. A ja kupiłem, do tego zasilacz zamiast baterii na 9v. Nie mam teraz aparatu, po weekendzie dam znać jak to wygląda ale z przymiarek rewelacja. Nieźle dają te diodki, nie wiem czy napięcia ciut nie zmniejsze. Trzeba to jeszcze uszczelnić i będzie piknie
  24. Dlatego ogłaszam byście i wy wiedzieli:)
  25. Ogłaszam wszem i wobec że dziś byłem w Biedronce. Za 15zł są panele led z diodami 10mm. Razem jest ich 12. Dzis to kupuje i dam znać jak wygląda. Zastosuje jako przejściowe oświetlenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.