Grałem na trabce przez 3 lata zaraz obok akwarium. W porównaniu do pianina jest o wiele głośniejsza, pozatym lubię głośna muzykę Nie widziałem zadnych zmian u moich ryb podczas ćwiczeń.
W tym temacie bardzo dużo wypowiadał się makok. Proszę odnajdź jego posty, poczytaj i wtedy ew zadawaj następne pytania. Temat jest na tyle wyczerpany że nie ma co więcej pisać.
Świetlówka 8W z krótkimi uchwytami i przykręć do spodu meblościanki. Powinno sięzmieścić na cyk. Ew można zrobić przednią zabudowę częściową akwa i z przodu umieścić taką samą świetlówke również.
A widzisz... tego wcześniej nie napisał że chodzi o Black TAnzania. Niestety posiadam wiedzy na temat wielkości tego gatunku. Z tego co czytam młodzież kisora szybko dobiła do 9cm ale ile mają dorosłe nie wiem..
www.klub-malawi.pl
Proszę poczytać artykuły dotyczące zakładania akwarium malawi jak również o p. Saulosi które są dla siostry najodpowiedniejsze i dopiero z tą wiedzą podjąć decyzję o ew. hodowli.
A kiedy czyścisz prefiltr? Bo ja myśle że podczas podmianki, a wtedy zdejmujesz gąbkę do tego ruszasz podłoże i ogólnie przeprowadzasz masę czynności w akwarium które zaburzają podłoże.
To świadczy tylko o tym że masz mocny zewnętrzny i nieźle ciągnie. Gąbki raczej bym nie winił.
Saszętkę? Sory ale jak dla mnie troszkę przegięcie. Przeciesz PH można prawie od razu zczytać po wsypaniu sody. Saszetka do takiego akwarium może starczyć i na półtora miesiąca wg mnie.
Moja rada to robić to stopniowo i sprawdzać na bieżąco.
Często wyłapujecie różne śmieszne, tragiczne, zadziwiające rzeczy na allegro.
Mam propozycję by tu umieszczać jakieś okazje z allegro. Nowe filtry za smieszne ceny, zestawy na sprzedaż etc. Myślę że niektórym mogło by się coś przydać nawet mi:) a nie mają czasu tyle buszować
Zachęcam więc do wklejania linków.
A ile miesięcy akwarium już funkcjonuje?
Dorosłe ryby w "obrośniętym" akwarium spokojnie wytrzymują te dwa tygodnie nawet.
Jeśli akwarum świeże to najlepiej byłoby nakarmić ryby gdzieś koło tygodnia.
Meth mam 1400l/h wewnętrznego i 600l/h biologa. Młode perspicaxy zupełnie sobie z tym nie radziły. Pływały w jedną stronę 'utzymując się w wodzie', oczywiście znajdywały spokojne miejsca ale stały tam bo zbyt męczyły się na otwartej przestrzeni. Po stłumieniu wylotu a raczej jego rozdzieleniu zaczęły normalnie żwawo pływać po akwarium. W miarę dorastania przepływ punktowy zwiększałem i jest wszystko ok.
Oczywiście mała ryba znajdzie cichą przestrzeń ale czy o to nam chodzi by się chowała przed prądem?
A ja będe inny i powiem że mi tło się podoba.
Ale:P jedyne co bym zmienił to pogrubił tło w miejscach gdzie zbliża się ku dołowi. Tzn od wysokości 1/4 tła w dół zrobił wyraźne zgrubianie się tła.
Rozumiem że wszyscy zgodnie uważają że jak małą ryba pływa tylko w jedną stronę to wszystko jest normalne, a one same poprostu ćwiczą.
Wg. mnie jednak nie ma to nic wspólnego z naturalnym poruszaniem się ryby. Mały narybek nie radzi sobie z takim prądem i szuka miejsc gdzie jest najsłabszy. Przytłumcie sobie filtry wy co uważacie że gdy 4 cm ryba stoi w miejscu i ustawia się pod prąd 24h to normalne zachowanie
Jeśli zauważasz że faktycznie pływają tylko w jedną stronę, a część miejsc w akwarium szczególnie unikają możesz ustawić wylot np na tło. Małe ryby radzą sobie z tym prądem ale nie zgodzę się że im to nie przeszkadza.
Zawołaj 15 kumpli i stańcie w jednym mejscu.. Podłoga pewnie ani nie drgnie. Zauwarzyłem że strasznie ludzie boją się takiego ciężaru "punktowego" na swoich piętrach, a nie zdają sobie sprawy że często o wiele większy ciężar wnoszą.
Mam znajomego z akwarium 200x60x50 w starym bloku i nic kompletnie się nie dzieje. Jeśli tylko umieścisz akwarium przy ścianie nośnej na płaskiej podstawie będzie to wystarczające zabezpieczenie.
Pod jeden statecznik masz zamontowane dwa startery. Niemożliwe jest u ciebie załączać tylko jedną świetlówkę. W momencie wykręcenia startera przerywasz obwód i nie ma prawa działać.
Więc albo robisz nową instalacje albo musisz zostać przy bierzącym ustawieniu.
Nic w tej sprawie więcej nie da się powiedzieć.