Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Grałem na trabce przez 3 lata zaraz obok akwarium. W porównaniu do pianina jest o wiele głośniejsza, pozatym lubię głośna muzykę Nie widziałem zadnych zmian u moich ryb podczas ćwiczeń.
  2. W tym temacie bardzo dużo wypowiadał się makok. Proszę odnajdź jego posty, poczytaj i wtedy ew zadawaj następne pytania. Temat jest na tyle wyczerpany że nie ma co więcej pisać.
  3. czester_

    wzrost pH , baniak 3msc

    Przeciesz to 300l wody! Co szkodzi wsypywać trochę i obserwować parametry i wtedy ustalić ile sypać?
  4. Na moje oko zwykły saulos ale wrzuć zdjęcia na galerię niech się spece wypowiedza;)
  5. Świetlówka 8W z krótkimi uchwytami i przykręć do spodu meblościanki. Powinno sięzmieścić na cyk. Ew można zrobić przednią zabudowę częściową akwa i z przodu umieścić taką samą świetlówke również.
  6. Corale mają najczęściej węższe czarne paski. Ale najlepiej wejdź do galerii i wpisz sobie saulosi coral. Na zdjęciu zaraz znajdziesz różnicę.
  7. czester_

    Okazje na allegro

    A coś ty:) Po prostu siedzicie cały czas na allegro i wielu może na tym skożystać. Nie ukrywam że jakby jakiś ciekawy zewnętrzny się pojawił brałbym:)
  8. A widzisz... tego wcześniej nie napisał że chodzi o Black TAnzania. Niestety posiadam wiedzy na temat wielkości tego gatunku. Z tego co czytam młodzież kisora szybko dobiła do 9cm ale ile mają dorosłe nie wiem..
  9. Niestety nie wystarczy. Acei dorastają nawet do 16cm albo i więcej. Za duża ryba na to akwarium.
  10. www.klub-malawi.pl Proszę poczytać artykuły dotyczące zakładania akwarium malawi jak również o p. Saulosi które są dla siostry najodpowiedniejsze i dopiero z tą wiedzą podjąć decyzję o ew. hodowli.
  11. A kiedy czyścisz prefiltr? Bo ja myśle że podczas podmianki, a wtedy zdejmujesz gąbkę do tego ruszasz podłoże i ogólnie przeprowadzasz masę czynności w akwarium które zaburzają podłoże. To świadczy tylko o tym że masz mocny zewnętrzny i nieźle ciągnie. Gąbki raczej bym nie winił.
  12. czester_

    wzrost pH , baniak 3msc

    Saszętkę? Sory ale jak dla mnie troszkę przegięcie. Przeciesz PH można prawie od razu zczytać po wsypaniu sody. Saszetka do takiego akwarium może starczyć i na półtora miesiąca wg mnie. Moja rada to robić to stopniowo i sprawdzać na bieżąco.
  13. A po redukcji zredukowałeś karmienie? Zrób im diete na 4 dni, może chycą się zpowrotem.
  14. czester_

    Okazje na allegro

    Często wyłapujecie różne śmieszne, tragiczne, zadziwiające rzeczy na allegro. Mam propozycję by tu umieszczać jakieś okazje z allegro. Nowe filtry za smieszne ceny, zestawy na sprzedaż etc. Myślę że niektórym mogło by się coś przydać nawet mi:) a nie mają czasu tyle buszować Zachęcam więc do wklejania linków.
  15. czester_

    Wakacje

    A ile miesięcy akwarium już funkcjonuje? Dorosłe ryby w "obrośniętym" akwarium spokojnie wytrzymują te dwa tygodnie nawet. Jeśli akwarum świeże to najlepiej byłoby nakarmić ryby gdzieś koło tygodnia.
  16. czester_

    Silny nurt wody

    Meth mam 1400l/h wewnętrznego i 600l/h biologa. Młode perspicaxy zupełnie sobie z tym nie radziły. Pływały w jedną stronę 'utzymując się w wodzie', oczywiście znajdywały spokojne miejsca ale stały tam bo zbyt męczyły się na otwartej przestrzeni. Po stłumieniu wylotu a raczej jego rozdzieleniu zaczęły normalnie żwawo pływać po akwarium. W miarę dorastania przepływ punktowy zwiększałem i jest wszystko ok. Oczywiście mała ryba znajdzie cichą przestrzeń ale czy o to nam chodzi by się chowała przed prądem?
  17. A ja będe inny i powiem że mi tło się podoba. Ale:P jedyne co bym zmienił to pogrubił tło w miejscach gdzie zbliża się ku dołowi. Tzn od wysokości 1/4 tła w dół zrobił wyraźne zgrubianie się tła.
  18. Koledzy już chyba powiedzieli wszystko na ten temat. czytać, czytać czytać!
  19. czester_

    Silny nurt wody

    Rozumiem że wszyscy zgodnie uważają że jak małą ryba pływa tylko w jedną stronę to wszystko jest normalne, a one same poprostu ćwiczą. Wg. mnie jednak nie ma to nic wspólnego z naturalnym poruszaniem się ryby. Mały narybek nie radzi sobie z takim prądem i szuka miejsc gdzie jest najsłabszy. Przytłumcie sobie filtry wy co uważacie że gdy 4 cm ryba stoi w miejscu i ustawia się pod prąd 24h to normalne zachowanie
  20. czester_

    Silny nurt wody

    Jeśli zauważasz że faktycznie pływają tylko w jedną stronę, a część miejsc w akwarium szczególnie unikają możesz ustawić wylot np na tło. Małe ryby radzą sobie z tym prądem ale nie zgodzę się że im to nie przeszkadza.
  21. czester_

    pokarm

    makaron, szpinak etc.
  22. To zależy bo jak dla mnie za droga jak na taki chłam...
  23. czester_

    Wytrzymałość

    Postaw przy ścianie nośnej i nie będzie problemu. Pod całą podłogą są druty a samo akwarum jest "małe" i nie ma powodów do obaw moim zdaniem
  24. czester_

    Wytrzymałość

    Zawołaj 15 kumpli i stańcie w jednym mejscu.. Podłoga pewnie ani nie drgnie. Zauwarzyłem że strasznie ludzie boją się takiego ciężaru "punktowego" na swoich piętrach, a nie zdają sobie sprawy że często o wiele większy ciężar wnoszą. Mam znajomego z akwarium 200x60x50 w starym bloku i nic kompletnie się nie dzieje. Jeśli tylko umieścisz akwarium przy ścianie nośnej na płaskiej podstawie będzie to wystarczające zabezpieczenie.
  25. Pod jeden statecznik masz zamontowane dwa startery. Niemożliwe jest u ciebie załączać tylko jedną świetlówkę. W momencie wykręcenia startera przerywasz obwód i nie ma prawa działać. Więc albo robisz nową instalacje albo musisz zostać przy bierzącym ustawieniu. Nic w tej sprawie więcej nie da się powiedzieć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.