Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. tak tak ja mam zamkniętą. U mnie obudowa wygląda inaczej. Boki mam z płyty wiórowej 10mm a pokrywe z paneli właśnie. Obudowa juz 4 miesiące ma a ja dalej nie założyłem okleiny:P Mi zaczęły rogi delikatnie się wyginać, musiałem usztywniać. [spoiler:3bxycnww] [/spoiler:3bxycnww]
  2. Makok z własnego doświadczenia dobra rada. CHoć wydaje się to zbędne wysmaruj całe wnętrze silikonem (cienka warstwa) albo jakas folia etc. Te panele strasznie wilgną, nie wiem którędy to się dostaje :?
  3. Wiesz jeśli cena zrobienia takiej obudowy w domu to 130zl to ja osobiście wole kupic za 200;)
  4. Mnie bardziej zastanawia się dzialanie si na poszczególne kąty
  5. No no ładna cenka. Szczerze sam bym sobie taką kupił. Nie dużo droższa niż zrobić samemu.
  6. Ja tylko sie zastanawiam jak z wytrzymałością samego szkła... nie wiem jak mogło by wyglądać klejenie i jak rozłoża się siły w takim akwa? Jak to wygląda z technicznej strony?
  7. MAkok też mam obudowe po części z paneli podłogowych. Dobrze sobie je wzdłuż usztywnij, strasznie lubią się giąć choć od wewnątrz są uszczelnione i suche.
  8. Piasek na którym rosna glony czasem nie jest posklejany?
  9. czester_

    Zielenice na piasku?

    http://www.dami-rz.pl/~woczko/sinice.htm Bardzo prosze:)
  10. Musisz poczytać o obsadach. Nie masz pojęcia za bardzo co w czym trzymasz. Nie ma co się rozpisywać w tym temacie bo nie starczyło by strony. NA serwisie są ciekawe artykuły polecam poczytać.
  11. czester_

    Zielenice na piasku?

    Przejrzyj moje stare posty. Dawałem link do strony holendera z bardzo dobrą metodą na te zielone stwory.
  12. Normalne zjawisko u pyszczaków. Podaj wymiary akwarium, obsade. Samych arutasów masz mało, powinieneś dokupic jeszcze z 4
  13. Mentalność prespicaxow z moich obserwacji jest bardzo podobna do maingano. Są bardzo ruchliwe, aktywne, "czepiają się o wszystko". Ja posiadam dorosłe saulosi i relacje zewnątrzgatunkowe wyglądają inaczej ale jestem prawie pewny że młodzież maingano i perspicax trzymana razem to bardzo duże ryzyko jeszcze w takim akwarium. Nawet jeśli nie będzie zgonów większość ryb będzie nieatrakcyjna (częste bójki etc.) Reasumując nie polecam aczkolwiek ja wpuszczałem te rozrabiaki do dorosłej obsady. Druga sprawa jest taka że coraz bardziej przychylam sie do opinni kolegów z zagranicy na temat akwarium w jakim mają być trzymane. Min 150cm dla dorosłych ryb (ew dla młodzieży przy pierwszym zarybianiu wraz z innymi rybskami). Natomiast co do ich "wysokiej agresywności" myślę że trochę to przesadzone ale cierpliwe poczekam aż dorosną.
  14. czester_

    Zielenice na piasku?

    100% sinice
  15. czester_

    Zielenice na piasku?

    RAczej sinice. Zwalczaj zanim się rozprzestrzeni.
  16. Skoro profesionaliści mają tylko jeden gatunek to o czymś to świadczy prawda? Sam sobie przeczysz:) Tylko profesionaliści mówią że 2+2 jest 4. Tak naprawde to 8 8)
  17. Wewnętrzny ustaw tak by najlepiej zbierał ci brudy ( nie słuchaj kolegów:P) Wylocik z fluvala zaś ustaw zaraz pod taflą wody lub w połowie i będzie gitara.
  18. Myślę podobnie jak Sławek. Wygotuj ew karcherem umyj i do akwa.
  19. czester_

    salousi

    Następne takie posty będą usuwane bez żadnej informacji. Zero znaków interpunkcyjnych, błędy, nie wiadomo nic z tego posta. Proszę poczytać podstawy zasad pisowni. To nie tyczy się tylko tego posta i tematu
  20. Kolego duże litery wyrażają krzyk;)
  21. Ja zabiorę stronę grzechp. U mnie sytuacja była bardzo podobna. Może saulosi nie odchodził bardzo w cień ale walki odbywały się non stop.
  22. a ta samica czasem nie inkubuje:)
  23. czester_

    gatunek

    mój pierwszy celowy spam:D Mjunszajn rulez:)
  24. Wiesz msobo jeśli miały by mi się wytłuc samce i zostać jeden to IMo dla mnie jest to znak że Hongi z saulosi nie da się trzymać razem.
  25. Kolego wpisz w szukaj "wybarwianie saulosi". Chyba to najczęściej zadawane pytanie było. Jest tego masa łącznie z moimi zdjęciami oraz opisanymi etapami wybarwiania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.