Mentalność prespicaxow z moich obserwacji jest bardzo podobna do maingano. Są bardzo ruchliwe, aktywne, "czepiają się o wszystko". Ja posiadam dorosłe saulosi i relacje zewnątrzgatunkowe wyglądają inaczej ale jestem prawie pewny że młodzież maingano i perspicax trzymana razem to bardzo duże ryzyko jeszcze w takim akwarium. Nawet jeśli nie będzie zgonów większość ryb będzie nieatrakcyjna (częste bójki etc.)
Reasumując nie polecam aczkolwiek ja wpuszczałem te rozrabiaki do dorosłej obsady.
Druga sprawa jest taka że coraz bardziej przychylam sie do opinni kolegów z zagranicy na temat akwarium w jakim mają być trzymane. Min 150cm dla dorosłych ryb (ew dla młodzieży przy pierwszym zarybianiu wraz z innymi rybskami). Natomiast co do ich "wysokiej agresywności" myślę że trochę to przesadzone ale cierpliwe poczekam aż dorosną.