Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    Kokos vs. FAQ - ??

    No i nie rozumiem gdzie tu blef... Zbrojniki w malawi nie występują. Inne parametry wody, dieta, zamęczanie przez pyszczaki. Trujemy to od nie wiem kiedy. Oczywiści żbrojniki się tym żywią jak korzeniami ale te są w malawi zbędne i niewskazane. Dlatego też zbrojniki nie powinny być trzymane z pyszczakiami. Co do ksiązki autor wyraźnie napisał że są potrzebne jeśli pyszczaki mają towarzystwo w postaci zbrojników. Pomijając doświadczenie autora czasy się zmieniają, wiedza o pyszczakach się rozwija dlatego na dzień dzisiejszy trzymanie zbrojników jest przez nas w klubie również mocno niepolecane.
  2. Mam to zrobione identycznie jak ty Jarek z tym że ja zastosowałem wentylatory na wlot i wylot. Mam drewnianą pokrywę więc chciałem zminimalizować wilgoć. No i faktycznie zdaje egzamin rewelacyjnie. Chodzą w lecie i zimowe noce gdy świetlówki nie palą. W lecie bardzo dobrze wychładza powietrze między taflą a obudową dzięki czemu są zauważalnie mniejsze upały w akwa a zimą tak jak u ciebie wyrzuca wilgoć na zewnątrz i rano po otwarciu klapy woda nie leci strumieniami;)
  3. W 90% przypadków przy dobrym karmieniu świdry są praktycznie niezauważalne kolego. To świeży baniak dlatego one mogą jeszcze spacerować bez strachu ale powinny zacząć się chować.
  4. Wprowadziłem coś nowego bo marzyłem o tych rybach od kiedy pamiętam. Mało jest opisane na ich temat więc wpuszczałem je bardziej doświadczalnie niż na pewniaka. Nie byłem pewny co będzie bo ryby te na zagranicznych forach są opisane jako bardzo agresywne. No i dużo się nie myliłem, jeśli dobrze przewiduje jeszcze pół roku i przesiadka na 150cm bo nie da rady. Ale to wszystko jeszcze czas pokaże. Narazie jest pełny luks;) Co do twojego baniaka warto spróbować z aulonkami. Ba wręcz sam chciałem ale nie było (fire fish).
  5. Ja jestem juz troche zacofany.... c to jest masa biologiczna?
  6. Ten filter to napewno nie da rady.... od razu wymieniaj. PRzynajmniej 1400l/h
  7. IMO obsada dość ryzykowna. U mnie osobiście się nie sprawdziła i bardzo szybko było to widać.
  8. Zależy o jakie wkłady ci chodzi. Najczęściej producent podaje daty. Co do ceramiki to przepłukanie wystarcza. Pory się z czasem zatykają ale szczerze nie pamiętam bym wyrzucił jakąś ceramikę. Pracuje ta sama od poczatku akwa.
  9. Jaka choroba?
  10. tak, w postaci rozdzielacza. Jeden z wylotów zawsze można zamknąć.
  11. Swiatło trzeba wyłączyć na cały okres kuracji. Ok 7-8 dni a potem stopniowo (ale naprawde stopniowo) włączać. Co do napowietrzania osobiście nie widzę za bardzo związku. Jeśli tylko filtracja jest prawidłowa nie ma potrzeby dodatkowo napowietrzać.
  12. Najlepiej przejrzyj galerię i podaj nam również nazwy ryb które chciałbyś mieć.
  13. ] To wszystko zależy indywidualnie od ryb i akwarium bo wcale nie jest powiedziane że inne ryby nie zagryzą nawet 5cm:) U mnie dla przykładu minimum to około własnnie 4,5-5cm. Mniejsze są traktowane jako jakiś większy pokarm. Narybek ma przeżywalność 0.1% Zaś u niektórych klubowiczów młode przeżywają nawet w 60%. Wszystko więc zależy od ryb i akwarium.
  14. Pokarmy wpływają troszke na wybarwienie ale nie jest to "aż tak znaczne" by zmieniać kolor żółty na niebieski;) Ciemnienie ryb czesto jest spowodowane np. wcześniejszym pobiciem, stresem, złymi parametrami wody. Bardziej przychyał bym się ku temu. Gdyby pokarm miał taki wpływ pewnie wszystkie yellowki by tak wyglądały prawda? mi się wydaje że rybka jest troche zestresowana.
  15. Kierunek castorama i szukaj czegos o takiej srednicy;)
  16. ja tam zawsze się modle żeby je wszystkie szlag trafił, bo inaczej będe musiał siatą wyławiać Ostatnio nawet wszystkie mniejsze szczeliny zasypałem piaskiem Jakby co zawsze mozesz wynająć zabójce Matylda;)
  17. Sam sobie dobrze odpowiadasz na pytania;) Trzymaj te 4 i poczekaj. Sam będziesz dobrze wiedział potem czy nie za ciasno.
  18. Myślę że spokojnie możesz dorzucić afrę. Demasoni jednak odradzam z dwóch powodów, dieta i obecność saulosi.
  19. standardowo w zestawie tylko resun;)
  20. resuma nieznam ale resnu jest przyzwoitym chinczykiem:)
  21. Umieścić wate możesz ale z praktyki z tym filtrem wiem że będziesz go wtedy czyscil raz na 3 dni
  22. tak, ma to wpływ. Saulosi również wybarwia się nawet do roku czasu i dłużej także wystarczy czekać. Ryby są jeszcze małe;)
  23. imo jest dużo dwa razy tańszych filtrów o zbliżonych osiągach. Fluvala dodatkowo trzeba przerabiać żeby dobrze spełniał swoją rolę.
  24. Nie chce podwazac tego co widziales ale jak dokladnie wygladalo to tarlo?
  25. Panowie do jasnej ciasnej macie przecież pw. piszecie o porządku a burdel robicie:/ nie ładnie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.