czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Ten 2000l/h będzie dobry. Co do rozmieszczenia strumienia to zależy... w każdym akwa kamienie są inaczej dlatego nie da się konkretnie powiedzieć. Przykeisz go tam gdzie będzie na nie miejsce, a ustawienie wylotu to metoda prób i błędów. Jak za dużo syfu będzie zostawać tzn że wypada zmienić kierunek i kąt.
-
Spokojnie w jednym kawałku tylko dokładnie sobie wymierz. Waga to tak około 40kg jak myslisz. My spokojnie bez problemu we dwójke wkładali to do akwarium. Aha dobrze odejmij sobie róznice wysokości ze styropianem;)
-
On raczej się nie zaleca a walczy lub odgania;) Jak zwał tak zwał... młode ryby badzo często między sobą się tak prężą.
-
Nie da się uśrednić. Zoolek poprostu pokazuje jak chce. Do tego kolory na wzorcu nijak sie mają do tych wody.
-
90% samica. Te paski na płetwach troszke jeszcze ściemnieją. Atrapa jajowa tez się zdarza. Ale zawsze zostaje 10%. Ryba jest młoda a juz ma atrape... moze zajsc sytuacja ze w miesiac czasu osiągnie pełne barwy samca ale narazie jestem za pierwszym przypadkiem. Czas pokaże;)
-
A nie spada ci wydajność złoża? Filtr w 80% pobiera "małą część wody" ze zbiornika. Czysto teoretyzuje ale parametry wody za tłem różnią się od tych w pełnym obiegu.
-
Każdy chwali co ma ale zastanów się nad perspicaxami. Mam je krótko ale rybki są strasznie terytorialne i agresywne. Już widzę ze 240l zaczyna sie dla nich kurczyć choć same w sobie są male. Różnią się strasznie zachowaniami ryb które wcześniej miałem i obserwowałem. Zdecydowanie (oczywiscie IMO ) jeden z najciekawszych mbunaków jakie przyszło mi obserwować. Oczywiście dołożył bym je do 1 grupy;)
-
Nie no kulki czyli biobale zostaw. Tak samo jak masz jakąś ceramike czy zeos pozostawiaj. Wywal tylko węgiel bo nie ma sensu go używać.
-
Pomocy! uciekło natchnienie na tło z CR 65
czester_ odpowiedział(a) na DarekSC temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Zasmucie cię ale IMO tło jest okropne jedno i drugie. Z góry przepraszam za opinie -
No jeszcze 2 tygodnie się pocieszysz a potem po wpisaniu tagu Dariush w google wyskoczą linki do giełd, aukcji, gratyzchaty itp 8) Gratki;)
-
Duuzo kombinowałem i znalazłem odpowiedz. Brzmi: nie da rady Próba tłumienia kończy się tym że filtr może i ma słabszy przepływ ale kosztem głośności. Strasznie zaczyna buczeć. Próbowałem przytykać, dawać gęściejszą gąbke itp. Ale głośność 2-3 krotnie się zwiększała. Znalazłem 3 półśrodki. 1. Do zestawu miałeś dołączoną końcówkę na dwa wyloty (prosto i w góre). Podpinasz węża do tego drugiego wylotu i przekładasz koniec na drugi koniec akwa. Wydajnośćtroche spada a siła prądu rozchodzi się na dwa. 2. Stawiasz coś przed filtrem jak komin czy kamień. Strumień się rozprasza. 3. Starasz się wpoić głowie że to całkiem normalne ze ryby pływają do tyłu w kółko.
-
Mi ryby nie chcą pływać w akwarium jak 1400l/h resuna uruchomie na ful obrotach. Musze go do połowy za komin chować
-
A przeczyściłeśpapierem ściernym i odtłuściłeś?
-
Kurcze nie ma to jak budować dom pod akwarium:) Szczerze zazdroszcze, ale akwarium nie roboty:P
-
Sprecyzuj pytanie to będziesz miał konkretne odpowiedzi. Co to znaczy ze masz yellow 3 na 2? IMO jesli podobaja Ci się yellowki i saulosi to właśnie je zostaw. Możesz dokupić ze 4 yellowki ale nie bardzo wiem jakiej płci je masz narazie.
-
Piszesz ze chciałbys docelowo dwa gatunki po czym pytasz czy coś oddać... Zostaw sobie saulosi jak je chcesz i gatunek który nadaje sie do 240l i chcesz go dalej miec. Reszta out
-
Dasz rade zrobić zdjęcie? Inne ryby jej dokuczają? Jak sie czuje?
-
85% Zwykłe glony. Sinice mialbys na piasku i kamieniach. Wyglądały by bardziej jak galarerowaty osad.
-
1/3 tyłu dośćwysoko szczególnie w miejscu rurki
-
Kaskada to najgorszy syf. Nie jest ani troche praktyczna w malawi. Kubeł nawet o tej samej pojemności zrobi to duzo lepiej. Czemu? - Nawet podczas stosowania gąbki na wlocie szybko sie zapycha. - Woda idzie najpierw przez wirnik dlatego niezbędne jest częste czyszczenie. - Przez to też wirnik mieli syfy na jeszcze drobniejsze które potem wchodzą w wszystkie szparki, rowki w ceramice. Po tygodniu złoże w kaskadzie wygląda tak jak po 2-3 miesiącach w kuble z prefiltrem. - Niezbędne jest czeste czyszczenie złoza co w przypadku filtra biologicznego jest absolutnie nie na miejscu. - Samo czyszczenie to koszmar. Trzeba wyjmować choc raz na 2 tyg ceramike, rozkładać, składac itd. Kubeł za niewiele wiecej jest za to bezobsługowy. - Chlupotanie doprowadza do szału jeśli poziom wody jest niski i nie da się bardziej obniżyć. W przypadku mniejszych akwarii parametry zmieniają sie jak pogoda. Dorzucając do tego jescze kaskade problemy murowane. Przez pare miesiecy jak myslalem podobnie jak wy teraz, żal mi było kasy, śtwierdziłem ze to przeciesz to samo bo złoże o podobnej pojemności. Nic bardziej mylnego, parametry skakały jak głupie. Woda mętniała, pojawiały sie sinice, czasem tez woda robiła sie zielona. Istne jaja. Dodając do tego jeszcze fakt iz byłem początkujący kraksa murowana. Zauwazcie że nikt z osób posiadających malawi troche dłuzej (przynajmniej na tym forum kaskad nie uzywa). Teraz owszem kupiłbym kaskade ale do kotnika bo lepiej sie sprawdzi ale strzeszcie sie wkładać tego do głównego baniaka. Naprawde lepiej sie nawet zapożyczyć i kupić lepszy filtr niż potem mieć problemy, a nie miec jeszcze na tyle dobrej wiedzy. Edit: FZN 3 kosztuje ~ 80zł. Za 140zł czyli wcale nie duzo wiecej masz porządny kubeł nawet jebao który jak nie chcesz mieć na podłodze dajesz za akwarium. Druga sprawa dziecko zagląda ci do półek? Ile to założyć prościutki zamek? Jak nie masz można zawsze zrobić zabudówke. Prędzej czy puźniej mogę się założyć ze zmienisz zdanie.
-
Czester ale chyba z innymi samicami? Czy zdarzało Ci się że biła sie ze swoim samcem? Szczerze to nie potrafie odpowiedzieć bo nie pamiętam ale np z samcem rdzawego i teraz z perspicaxami leje sie bez przerwy. Zabir zapodaj fotke Edit: obojniak:) raczje nie;)
-
Ja tylko kolejny raz prosze o porządek. Chcecie sie pokłócić, pobić prosze bardzo ale na pw. Forum publiczne nie jest od czytania jakiś bzdur. Albo ktoś ma cos do powiedzenia albo sie nie odzywa w danym temacie, proste..
-
Jaki wiek ma ryba? SAmice równiez mają atrapy. Co prawdea nie widziałem samicy z dwoma atrapkami ale jedną może miećspokojnie. U mnie często zdarza się, że "dominująca" samica leje sie z innymi i to równie agresywnie.
-
Prosze o wypowiedzi na temat albo zamykam.
-
Ale jaka ty tam gąbke chcesz wkładać Duza jak na to akwa:P Rozróznijmy pojęcie co to znaczy duża:D
