Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Pomyśl, że za 600zł dostajesz pokrywe w której odstają części, trzeba się namęczyć żeby coś dopasować, są prześwity i czasem krawędzie od których można się poprzecinać... osobiście dziękuje:/
  2. Widziałeś jak wygląda ułożenie gąbki we fluvalu? Bród lata jak chce. Prefiltr z małymi oczkami na rurce i nic się tam nie dostaje. Pic na wode z taką gąbką jak tam. Można spokojnie zrobić porównanie dwóch takich samych filtrów z prefiltrem lub z gąbkami w środku. Ja już widziałem jak wygląda jedno i drugie.
  3. Dla mnnie to marnowanie miejsca w kuble. Im większe złoże biologiczne tym lepiej.
  4. Gąbki również wyjmij i zasyp te miejsca ceramiką. NA rurke ssąca załóż prefiltr (gąbka taka jak na wew).
  5. czester_

    Waty czy Lumeny

    Dla roślin potrzebne jest mocne światło jak również odpowiednie parametry. Szczerze - nie znam się. Woda w malawi jest na tyle twarda, że mało co się przyjmuje. Anubians, nurzaniec i to wszystko. Te rośliny nie mają wygórowanych wymagań i są twarde dlatego wytrzymują z pyszczakami. Jeśli więc poszukujesz roślin które wytrzymają w malawi IMO wystarczy ciut mocniejsze oświetlenie od standardowego. Zaś jeśli pytasz ogólnie na temat roślin do innego biotopu raczej mało osób da Ci na tym forum profesionalną odpowidź.
  6. CAły kubeł zasyp ceramiką. Ew. jeśli masz biobale, zeos, grys koralowy również możesz zostawić
  7. No i plastiki:( Chyba najwazniejszy minus fluvala. Niestety nawet nowsze modele dalej mają to samo czyli zapieczona uszczelka = złamana wajcha zaworu na wężach. Zmienili by wkoncu sposób zakręcania zaworów na wężu.
  8. Jak nie mam sprzetu to akwarium nie zakładam! Auto bez kół nie pojedzie to jak ryby mają żyć? Dla mnie to żadne wytłumaczenie. Wystarczy troche poczekac, nazbierac i uruchomić. Czas ten wykorzystać na czytanie.
  9. Będzie chudsza, czasem pobita ale niestety taka natura. Również bym zostawił.
  10. Rdzawe całe życie będą tak miały. Przypatrz się jak wygląda walka tego gatunku. One dość specyficznie się biją... 90% walki to nadstawianie boku bardzo blisko pyska przeciwnika. Jeszcze spoko jak biją się dwa rdzawe ale gdy bójka jest miedzy dwoma gatunkami. Bardzo często drugi gatunek korzysta z tego atakując i skubiąc łuski.
  11. Dokładnie! Tak wygląda film bakteryjny połączony z napowietrzaczem.
  12. akurat tło z łupka mało zmniejsza akwarium
  13. z czego ta plansza bo to istotne?
  14. czester_

    Foto zbiornika, problem

    Zrób panorame, napewno ma taką opcje
  15. Ale z nimi jechales prawda? a to róznica:)
  16. Spokojnie mozesz zamawiać w Malawianie. Co do transportu to a jednak wole zawsze autem jechac nizeli wysylac ryby PKP
  17. W przypadku eheima to najczesciej wkłady z wysokiej jakosci ceramiki produkowane takze przez nich. Z kubła wywalamy zazwyczaj węgiel aktywny którego w zestawach eheima nie ma a przynajmniej nie widzialem. Prosciej mówiąc kupując tanszego kubła - nie eheima i chcac wyposazyc go w dobre wkłady jak w eheimie trzeba wydac patrzac na ten litraz kolo 100zł
  18. oplaca! imo eheim jest niezawodny, a po drugie wyposazony w swietne wklady
  19. przeciez t8 nie wlozy do oprawek t5 bo nie pasuja :roll: hehe zdziwlil bys sie:P Kiedys mi sasiad pokazał ze wtyczka usb pasuje do wejscia modemowego XD Tak powaznie troche przesadzilem i jednoczesnie pytam na wyrost bo nie mam pojecia co tam jeszcze moze nie banglac i to chyba nie wina statecznika.
  20. Dostałem dziś w łapy magazyn akwarium nr październikowy. Zacytuje wam słowa od redakcji Magazynu Akwarium: "Ryby z jeziora malawi mają w Polsce od lat wielu wielbicieli. ... . Tym artykułem rozpoczynamy cykl o rybach z jeziora Malawi. Nieraz już pisaliśmy o pyszczakach, ale teraz chcielibysmy ułożyć to w cykl artykułów poddawanych Waszej krytyce. Każdy opublikowany na łamach Magazynu Akwarium artykół ukaże się na naszej stronie internetowej www.magazynakwarium.pl w dziale Aqua-Info. Można go będzie skrytykować i przedyskutować. Zachęcamy wszystkich czytelników, a w szczególności CZŁONKÓW KLUBU MALAWI do czynnego uczestnictwa w naszej inicjatywie. Komentujcie i omawiajcie artykuły na naszej stronie internetowej, przesyłajcie własne artykuły i przede wszystkim krytkujcie nas." IMO magazyn akwarium do świetnych nie należy ale tu musze dać im duuzego plusa za chęć poznania krytyki ze stron osób zajmujących sie tym biotopem "na codzien". Tymbardziej ze artykuły z malawi będa online. Ciekaw jestem co zaprezentuja w nast. numerze. Ten był o jeziorze.
  21. Ad swietnie opisuje gatunki jak równiez pisze o ciekawostkach z jeziora ale z planowaniem obsad i rozmiarami baniaków czasem trudno sie zgodzić
  22. czester_

    Niespodzianka...

    IMO nie złapiesz tych małych stworzen:) Musialbys cale akwa zdemolowac. Niech podrosną troche... jak dozyją to wyłowisz takie moje zdanie. Te gówniarze w tym wieku wszedzie sie schowac potrafią
  23. Pokaz zdjecie tego startera. Swietlowki kupiles T5?
  24. czester_

    F1

    w 99% jesli chodzi o sklepy internetowe nie wiadomo:D
  25. to sa chyba pasty z woskiem... uzywalem cos podobnego do szyb w aucie. Ale osobiście chyba od wewnątrz bym tym nie odwazyl sie smarować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.