Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    Rozmnażanie

    Jest taka szansa. Genetyki sie nie oszuka. Jesli nawet nie wyjdzie to w pierwszym pokoleniu to w nastepnych w duzym procencie.
  2. efekt spoko ino ta obsada...
  3. czester_

    dyfuzor

    Czasem sie przydaje... np w gorące dni lub gdy potrzebne jest silne napowietrzanie.
  4. Poczytaj na forum o filmie bakteryjnym. Było tego juz troche. Znajdziesz to w wyszukiwarce pod tagami "biały osad", "film bakteryjny", osad na tafli" etc. temat zamykam
  5. a jakie masz ryby i w jakim akwarium.
  6. Moje gusta;)
  7. Osobiście saulosi zostawiłbym 1+3/4, a rdzawe i acei po 2+8
  8. tzn? Nie rozumiem przedostaniego zdania... mianowicie tetra starczy na 240l jak i na twoje 192l.
  9. I tak możesz kupić. W wymiarze akwa wysokość jest ostatnia także czy kupowałbyś akwa 120x40x50 (standardowe 240) czy też to twoje obudowa będzie ta sama.
  10. Ze swojej strony dodam i poradze byś dobrze obejżał co kupujesz. Na targach mieliśmy pokrywy wormarka (chyba). W każdym bądź razie za tą kase wymagamy już czegoś. Te pokrywy zaś pozatym, że aluminiowe to badziew. Nic do niczego nie pasuje, części wystają, ciężko złożyć do kupy. Nie wiem czy tyczy się to wszystkich obudów ale zdecydowanie za tą cene rozglądałbym się za pięknymi drewnianymi.
  11. czester_

    Restart akwa

    poczytaj mój temat z przed niedawna "przeprowadzka"
  12. Jakie wymogi... hmm, jak największy;) Zależy do jakiego baniaka ale z tego co się orientuje 50l bojownik mieć musi. Jak 70zł chcesz wydać to kupił bym nawet fzn3 aquaela i wyrzucił ten niby filtr z akawrium. Więcej niestety pomóc Ci nie możemy bo to nie to forum. Poszukaj jakiegoś o bojownikach bo tam napewno lepiej doradzą.
  13. Powiem krótko, rybce trzeba pomóc, a kasowanie wątku czy przenoszenie przyniesie negatywny skutek. Wiktor426 katujesz tą rybke. To co mówią w zoologach no bzdury zazwyczaj. Gdybyś nie kupił tej ryby z pudełeczka po tygodniu by kitła i taka prawda. Jakie masz duże akwarium?? Potrzebujesz napewno filtra kaskadowego do filtracji biologicznej. Wode podmieniamy raczej co tydzień po 20% i to się tyczy prawie wszystkich biotopów. Leczysz nie to co trzeba. Musisz jak pisze przedewszystkim zadbać o filtracje, także grzałka jest niezbędna jeśli temperature wody masz 23*C. Zachęcam Cię również do udania się na jakieś forum o bojownikach i poczytanie o nich i ich wymaganiach.
  14. To raczej nieuniknione jeżeli nie przykrywamy akwarium szybą od góry. Ja czyszcze świetlówki przy każdej podmianie szmatką i jest ok;)
  15. Kaskade również wsadziłbym do każdego innego zbiornika ale nie malawi... miałem, sprawdziłem, wyrzuciłem;)
  16. Bardzo prosto. Na początek w szukaj na forum wpisz "prefiltr". Wyskoczy Ci masa tematów, niektóre identyczne jak twoje pytanie.
  17. wypróbujesz, pożyjesz z tymi gąbkami, kaskadami i wyciągniesz wnioski;)
  18. a no znów sie nie zgodze... 1. Prefiltr g.. daje w tym aquaelu. Tak jak mówie miałem go z rok czasu w 112l. Zarówno niewydalał jak przysparzał problemów przy czyszczeniu itp. Wiesz ile się trzeba namordować żeby raz na 2 tyg wyjąć to wszystko i poczyścić?? 2. Jeśli żona zacznie czyścić 1 na tydzień wszystkie twoje 4 filtry to chyba ducha wyzionie;) a z kubłem... hmm przeciesz tam się nic nie czyści.
  19. FZN-3 miałem i dla mnie to pomyłka w malawi. Po pierwsze najważniejsze woda najpierw przelatuje przez głowice... i wiadomo jak to się kończy. Bardzo często trzeba rozbierać i czyścić.
  20. Tak czy siak zobaczysz jak wyglądają duże gąbki w praktyce i czy sprawdza sie to w malawi. Gdzie indziej owszem może bym polecał ale jeśli o malawi chodzi gąbki do mnie nie przemawiają, pisałem dlaczego. Tak czy siak życze powodzenia i czekam na odzew za 6-12 miesięcy jak to ciągnie.
  21. Dlaczego żałujesz? Nie rozumiem... Narazie to tak sobie skrobiemy z kolegami ale nie zauważyłem abyś Ty wypowiadał się o gąbce czy innej filtracji. Tak właściwie to dlaczego chcesz ją tak usilnie mieć w akwarium? Kompletnie nie rozumiem ostatniego zdania.
  22. a ja mam 2x36w w 120cm i wcale za dużo nie jest.. popierałem mroczne klimaty jednakże więcej światła nie jest takie złe. U ryb także nie zauwarzyłem jakiś zmian.
  23. No ale dlaczego 1+3? Kolega pytał o obsade z 2 gatunków. Jednakże jak pokazał litraż, o 2 gatunkach nie ma mowy, co oczywiście nie oznacza, że nie może spróbować z 2 samcami w 144l. Akwa małe ale licze na to, że jak rybki podrosną wymieni na większe. Coćby 100cm. Tak czy inaczej dalej polecam 10 szt i zbieranie na większe akwa.
  24. Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Większość granulatów poza dainichi namaczamy
  25. Może być za jasno ale to tylko moje przypuszczenia. Swietlówki zawsze można przyciemnić i dać ciemne kamienie. Osobiście jednak najpierw bym przetestował a potem ewentualnie wymieniał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.