Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. A niby jak to z technicznego punktu możliwe?? :shock: Jak nie było starterów to była przerwa w obwodzie. Natomiast jeśli zamontowali same dławiki i nawet zwarli kable zamiast włożyć w obwód starter swietlówka miała za małe napięcie zeby zaświecić i z tego co pamiętam również małe prawdopodobieństwo spalenia. Tak czy siak nie wierze by (co mało prawdopodobne) zwarli druty w miejscu starterów. Coś mi tu jednym słowem nie pasi w twoim poście
  2. Moze gdzieś jest nieszczelny i powietrze zasysa?
  3. zachodu? Toć to prześwietne stworzenia:) I dodatkowa atrakcja.
  4. Ja spróbował bym je przygłodzić z 3-4 dni i wtedy podać tyle kuleczek ile ryb. Powinny załapać o co chodzi.
  5. czester_

    pokarm

    Polecam Dainichi Color FX, możesz również podawać Hikari Cichlid Gold
  6. czester_

    glony pędzelkowe

    U was w brukseli poprostu klimat nie ten:P
  7. czester_

    glony pędzelkowe

    Zeby was nie okłamac... nawet raz parametrów nie zmierzylem. No dzis jakos jedynie mnie napadło. Bylem u kumpla, pożyczyłem słoik, zeskrobałem kilka gródek trawnika i wrzuciłem na żywca do akwarium. Jak sobie przypomniałem to dodawałem symfonii i tyle. Jedyne co dziwne brałem pedzelkowate 2-3 centymetrowe zielone, a w akwa mam centymetrowe bordowe:P Mnie interesowało jedno, mianowice czy idzie glona odsadzic. Wnioski są proste... idzie:D Z czystym sercem moge powiedziec ze jak podobaja wam sie jakies glony to weźcie zeskrobnijcie troche i wrzućcie do akwa. One są idealne do malawi i raczej problemów z aklimatyzacją nie mają. Szczerze mówiąc, akurat parametry najmniej mnie tu interesowały. Ba, wogóle o nich nie myślałem:) Zobaczylem glonsko i je wrzuciłem do akwa ot cała sztuka:P
  8. czester_

    glony pędzelkowe

    po 2 tyg były juz pierwsze 'zarodki' nowych glonów. Po miesiącu mam juz całe tło. I część kamieni
  9. czester_

    glony pędzelkowe

    Nie ponoć tylko napewno i nie próbuje, a zaszczepił
  10. Na serwisie klubu malawi jest artykuł "akwarium od poczatku do konca" czy jakos tak. Chyba basiora. Ustawiał on plekse pod kątem 90* i przywiązywał żyłką. Zreszta ja mam identycznie i trzyma sie juz 3 lata
  11. włącz napowietrzacze i do 2 dni woda bedzie czysta...
  12. czester_

    Jakie oświetlenie

    Do wszystkich z podobnymi pytaniami: "Od strzała będe blokował takie tematy." unkas praktycznie co drugi temat to wymiana zdań o kombinacjach i świetlówkach. Dodatkowo na górze w przyklejonych jest stronka. Jakby było mało mamy ogromną galerie z fotkami baniaków i kazda fota ma opis również odnośnie światła.
  13. Ale sie bronicie przed tymi kubłami. Za te 140zł mam uzywany kubeł z 3x większą pojemnością
  14. czester_

    artemia

    Ile tego dałeś i ile ryb masz? Pierwszy raz artemie dostały?
  15. ale ale...zauważ ze nasze pyśki żyją na jakiejś tam głębokości. Tak więc nie wiem jakby się miało to 7 hqi na 10-15 metrach i głębiej
  16. A no pewnie ze jedzą świderki... nie widujesz czesto pustych muszelek? Nieraz widziałem jak na żywca wyciągały.
  17. czester_

    Aparat fotograficzny

    Daniel, wszystko oki ale ja o tym wiem:) Na obiektyw przyjdzie czas a na kicie jeśli masz okazje kupić nauczysz się teraz foty pstrykać... różnica jest ogromna pomiędzy cyfrówką nawet na standardowym obiektywie w zestawie.
  18. czester_

    Aparat fotograficzny

    Wiecie co bzdury gadacie:P Dla osoby która pierwszy raz dostaje lustrzane co szkodzi obiektyw kitowy w zestawie?? Nikt mi nie powie ze np w d40 tym obiektywem sie zdjec nie da robic. Da się i pojechać na wycieczke i szczelić fajną fote rybie a potem jak się spodoba można kupować szkiełka za 2tys. ot takie moje zdane. Mam D40 z kitem na pokładzie i jeszcze tyle nie umiem ze na moje potrzeby więcej wydawać mi się nie opłaca. Wiadomo fajnie byłoby mieć jakieś makro ale na litość ten kit 18-55 robi całkiem przyzwoite zdjęcia!
  19. Ja takze mam resuna 1500. Następny plus to ze w zestawie ma dwa wyloty - co sie przydało bo na jednym ryby w jedna strone pływały:D Czyści aż miło sie patrzy
  20. taa.. widzial bys mój nowy nabytek, zdanie byś zmienił
  21. i dobrze... raz sie przejedzie następnym razem co do podppunkciku posłucha. Druga sprawa może znalazłby fajnego hinczyka;)
  22. czester_

    Hikari

    Kolega sabotage dał Ci linki do 3 artykułów gdzie wszystko jest napisane... tak trudno przeczytać pare stron? bo to co tu napisał w skrócie jest tam o wiele bardziej rozwinięte więc albo nie przeczytaleś albo zrobiłeś to na zasadzie przejżenia.
  23. Jeśli może być cokolwiek to miernik jak najbardziej:) 9zł w castoramie:P Czekam na Daniela bo może cos wykombinuje... ja głowie się od wczoraj ale nic nie moge wymyślić zabardzo.
  24. Kurka właśnie wszystko sie rozchodzi o to ze w momencie zapalenia idzie wysokie napięcie. Nie wiem jaki oelement potrafi wytrzymac ten krótki okres działania takowego napięcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.