czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Na poczatku mlode ryby plywaly jak glupie bo zostaly wlozone do nowego akwarium, z czasem zaczely sie przyzwyczajac a ty zmieniles im aranzacje. Psyhologii ryb nie przerabialem ale mysle ze dostaly takowego szoku. Inna sprawa to czy w pokoju w ktorym sa czesto ktos jest czy raczej od swieta? Gdy wychodzisz zaczynaja plywac?
-
hehe musze sie pochwalic osiagnieciem=) Niecale dwa tyg temu wzialem od Kopera glony pedzelkowate, tak z lyzke. Wrzucilem do akwa z mizerna nadzieja ze glon tez sie przyjmie. Dzis patrze na zbiornik a na tle, szybach i gdzieniegdzie na kamieniach rosna malutkie 5mm pedzelki=) Nawozilem 2x na tydzien symfonia... ale jestem happy=) mazenie o falujacej gloniastej trawie powoli sie spelnia a tym samym widze ze mozna rowniez glony sobie odszczepiac=) sorki za brak pl liter ale takowych nie mam narazie;)
-
Ja bym powiedział że wpływ tu miało przestawienie kamieni przez ciebie. Walki na tym etapie są raczej normalne. Daj im troszke czasu bo są w akwarium od niedawna... No ew. coś z wodą może być nie tak.. jakie masz parametry? EDIT: Zgraliśmy się Yaro;) Jeśli faktycznie nie mierzyłeś wszystkich parametrów to to może być przyczyna.
-
7 sec szukania, nawet nie musiałem stron przewracać - nie żebym sie czepiał... viewtopic.php?f=25&t=3375 viewtopic.php?f=25&t=3315 viewtopic.php?f=25&t=2392
-
Dopasowanie kamieni do tła wewnętrznego.
czester_ odpowiedział(a) na chinet temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Pamiętam jak jeździłem po serpentynit... sprzedawcy oczy otwierali i dwa razy przy wyjściu usłyszałem ten sam tekst: "Mówi Pan, że jak to się nazywa?" -
Dopasowanie kamieni do tła wewnętrznego.
czester_ odpowiedział(a) na chinet temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
jedziesz do skladu i szukasz... raczej nazwy ci nie pomoga bo malo sprzedawcow w ogole je zna -
nikt nie przykleja styropianu. Poczytaj o tłach CR bo jest tego sporo
-
Oczywiście ze sie zepsuje... nie wolno zamrażać dwa razy.
-
tak czy siak wode bedziesz musial troche spuścić i dopasować... IMO w tym wypadku pleksa to zbędny wydatek.
-
Co mamy rozumeć przez wzięcie wody z zoologa? do sprawdzenia czy testy dobre tak?
-
Wejdz sobie w dział DIY na stronie www.klub-malawi.pl Są tam dwa artykuły odnośnie takich teł.
-
Matko ale to ochydne :roll: i jeszcze tyle kasy...
-
Dokładnie... jak nie chcesz mieć syfu w akwarium i chcesz zeby ta woda w tym miesiacu Ci się wyklarowała wewnętrzny raczej niezbędny.
-
Dobrze wypłukałeś piach? Jaki masz filtr wewnętrzny? Jeśli takowego nie masz to może być właśnie powód. Silnie napowietrzaj wode to jedyne co mi teraz przychodzi na myśl.
-
No to naprawde długo... jeszcze w takim razie wsystko przed tobą. dokładnie... jeśli masz miesiąc baniak to kwestia stabilizowania parametrów. Biorąc pod uwage iż masz jeden filtr tak naprawde nie wiadomo jak to sie potoczy. My się bawimy w malawi Zdrowe roślinki owszem ale nie 3, a parenaście jak nie więcej gdyż eliminują NO3 naprzykład. Także mam zdrowe roślinki i piękne zdrowe glony. Zebyś nie odebrał tego jako atak czasem.. poprostu ta argumentacja do mnie nijak przemawia.
-
A mam;) również zewnętrzne i skrzynkowe miałem.
-
http://www.um-um.pl/malawi/details.php?image_id=8612&mode=search Pięknie zasłonięte:) Porównując jedną i drugą robote nie wiem kto szedł na łatwizne:) Opinie i rady wyraża się na jakiejś podstawie. Nie zwykłem odzywać się w kwestii CR bo nigdy tego nie robiłem. Tymbardziej jeśli nie widziałeś akwarii kolegów skąd wiesz jaką posiadają "głębie"? Widziałem już dużo i o ile o gustach się nie dyskutuje o tyle tło dodaje więcej trójwymiaru i głębi aniżeli czarna folia. Nie chce tutaj nawiązywać do twojej opini i gustach. Chodzi mi przedewszystkim o mówienie i radzenie w tematach o których się wie mało. Pisałem na początku... nie robiłem, nie brałem udziału w CR to się nie odzywam tylko szukam okazjii by sie nauczyć, dowiedzieć itd. Ty jak czytam próbujesz "mi" wmówić zalete twojego wystroju skoro nigdy nie próbowałeś ani nie widziałeś "amatorskiego tła" naszych kolegów. I również nie lubie CR bo wole płyte skalną, itp jednakże szanuje ich zdanie i wiedze którą w tej materii posiadają. A wracając do gust to opinni na temat CR jest wiele ale jeszcze się nie spotkałem z tym by ktoś powiedział coś takiego jak ty. CR oferuje niezwykłe możliwości do odzwierciedlenia jakiejś groty, płyty skalnej w miniaturze. I choćby był to kompletny niewypał na żywo daje tak czy siak efekt kamienia z wypukłościami, zapadlinami, cieniem. Nie oszukujmy się folia z tyłu wygląda ok ale jak czyścimy szybe tylną co 2 dni. Osiadający glon daje nam wspanaiły efekt fototapety:)
-
Dlatego ->
-
Pierwsz (chyba) ofiara śmiertelna
czester_ odpowiedział(a) na czester_ temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
No właśnie obserwuje codziennie.... Od samego początku zero poprawy choć czasami mi sie wydaje że zaczyna widzieć. Jednak lapie ją na ręke, gdy wyczówa pokarm automatycznie schodzi na dno, otwiera pysk i wchłania wszystko jak leci. Może widzi duże obiekty jednak raczej podejżewam że czuje wszystko tylko i wyłącznie przez neuromasty a oczy całkowicie odmówiły posłuszeństwa. -
Ściemniacz oświetlenia akwarium-już dostępny!
czester_ odpowiedział(a) na janekmalorz1 temat w Off Topic
Słuchaj ale w castoramie włącznik czasowy z wyświetlaczem kosztuje 30zł. Zrobiłeś dużą obudowe... co za problem rozebrać włącznik na części i umieścić na przodzie obudowy wyświetlacz i przyciski do niego? Wg. mnie jest to bardzo drogo jak na taki bajer... na dzień dzisiejszy gdybym miał alternatywe zrobiłbym to na zwykłej żarówce albo dwóch zmniejszając oporność, gdy zarówka świeciła by największą mocą włączały by się na drugim włączniku świetlówki pokolei. Koszty pewnie koło 50zł. Napewno o wiele tańsze rozwiązanie. Robilem rok temu komputer do akwarium, nie ukońcyłem bo zepsuł mi sie programator AVR. Całkowity koszt z dwuliniowym wyświetlaczem LCD to ~110zł a miał: - włącznik czasowy - karmnik - termometr -zapamietywanie najwiekszej i najmniejszej temp. - alarm gdy woda za gorąca - sciemniacz - czujnik poziomu wody - przypominanie o podmianie - czujnik zaniku napięcia i alarm jednocześnie - sterowanie grzałką i wiele innych funkcji które zapomniałem... Zaczęły sie studia i tego nie skończyłem bo nie mam juz dostępu do pracowni. Po sesji jeśli chesz możemy sie spotkać razem i siąść nad tym tak dla "zbycia pypcia" -
No i wali światłem po całym pokoju a nie do akwarium
-
Zadzwoń do mnie jutro wieczorem na skype. Postaram się pomóc.
-
130x35(50) bardzo nietypowa pokrywa - jakie oswietlenie?
czester_ odpowiedział(a) na freelanc3r temat w Oświetlenie
szczerze? -osobiście nigdy nie zrobłiłbym i pewnie nie zrobie akwarium bez tła w którym z oby stron widać jak przez okno. Ryby ani troche w tym nie wyglądają, nie oddaje to za nic ich piękna i ogólnie takie wewnętrzne blee mam jak pomysle o takim akwa. Z mojej strony wiedz radze sie zastanowić czy nie lepiej jedną strone zabudować kosztem tła. -
Pierwsz (chyba) ofiara śmiertelna
czester_ odpowiedział(a) na czester_ temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
nie wiem ja tam weterynarz nie jestem ale wg mnie ryba oślepła już na amen... oczywiście jeszcze troche ją zostawie ale to chyba bardziej by uspokoić moją psychike że rybe mam zabić. I wcale mi nie do śmiechu:) Faktem jednak jest że ta ryba od samego poczatku była fujarą.. największa jednak dostawała non stop becki i sie doigrała. -
130x35(50) bardzo nietypowa pokrywa - jakie oswietlenie?
czester_ odpowiedział(a) na freelanc3r temat w Oświetlenie
a no właśnie.... chcesz zrobić akwa w ścianie, pytanie tylko czy druga strona to będzie 'pomieszczenie gospodarcze' czy raczej również musi wyglądać estetycznie.
