No i post zszedł na "psy" tzn. na "gąbki",ale to napewno mi sie przyda gdy będę tuningował głowice; http://sklep-zoo.com/sklep/product_info ... ts_id=1288 -ponieważ nie przekonaliście mnie do zakupu czegoś innego.Więcej było względów ekonomicznych :cena,zużycie energii niż praktycznych.Wszystkie opisywane przez Was filtry mają wady (sami przyznaliście),nie ma "mercedesów"w Waszych propozycjach.Zatem będę samotnym testerem ww. głowicy.Przemawia za nią regulowany i zwrotny przepływ.Jako ciekawostke dodam że koledzy z Aqua Forum proponowane przez Was pompy uważają o niebo za mocne i odpowiednie jedynie do oczka wodnego (trochę mnie to dziwi). Swoją drogą chętnie bym poobserwował dyskusje na ten temat dwóch forów-które tak diametralnie różnią sie opiniami o filtracji do 400l.