Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. No możesz tylko licz się z tym że trzeba to często wymieniać. Niestety wata ma to do siebie ze świetnie zbiera ale tym samym szybko sie zapycha.
  2. Możliwe i normalne;) Mamusia broni je jeszcze przed "niebezpieczeństwem". Sam nie wiem co Ci dokładnie odpisać ...może tak być jednak uważaj bo to już ostatnie chwile i niedługo samice trzeba odłowić. Może (ale nie musi) ona uznać młode za pokarm.
  3. Druga sprawa że filtr jest nowy i musi troszke pochodzić może. Porośnie i będzie cicho;) Możesz spróbować wyjąć i nasmarować wirnik choć nie wiem czy to coś da.
  4. Może u producenta? Masz jeszcze gwarancje? Może jest tam jakiś telefon. Ew. zapytaj w SM może da sie "sprowadzić"?
  5. czester_

    temperatura obecnie..

    Tak jak powiedział rozmówca powyżej. Ze swojej strony dodam, że zainstalowanie w pokrywie 2 wentylatorów juz bardzo dużo daje. Takich skoków w lecie raczej nie da się uniknąć w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, no chyba ze w piwnicy:P
  6. powolutku.... Najpierw zdjęcie, obadamy jak rybcia wygląda. Jak się zachowuje? Normalnie czy raczej podkulona w kącie siedzi?
  7. Film bakteryjny. Może poruszyłaś węża albo kubła i wydostało się to z niego. Nie ma się co bać zniknie napewno.
  8. Raz na 2-3 dni możesz im sypnąć troche. Nie zauwarzyłem skutków ubocnych.
  9. ja tylko dodam dwie rzeczy. 1. Do identyfikacji itp służy galeria i następnym razem podobny temat zniknie. 2. U samic saulosi również występują atrapy, paski, zabarwienia czy również niebieskawy kolor. Również niewykluczone że masz i corale i standardy ale po zdjęciu nie podejmuje się osądzania. Widziałem i te i te młode ale albo mam zły monitor albo dużej różnicy nie widze;)
  10. Ja bym nóżki odkręcał jednak.
  11. czester_

    SUBSTRAT

    Substrat to poprostu handlowa nazwa tej ceramiki i nic więcej. No chyba ze się byle:D
  12. Nowy blat, ew grubsze plecy i powinno być ok;)
  13. tak normalny. Po kilu- kilkunastu dniach powinny już opanować Ci zbiornik, jednak w pierwszych dniach są raczej płochliwe i siedzą w jednym miejscu
  14. Dzieci nie mam ale doświadczen z nimi za wesołych nie mam. Tatusiowie pewnie więcej się wypowiedzą jednak po tym co ja widze to malce jak widza rybke to najczęsciej swira dostają. Chwila nieuwagi = łapy na szybie i trzaskanie. LEpiej więc dmuchać na zimne.
  15. Trzeba zawsze czymś akwa przykryć i tyle. Głupia walka czy gonitwa i ryba pluska po tafli gdyby nie szyba czy obudowa wiekszość z nas by straciła pupili. Tak więc sam dobrze wiesz co masz robic;)
  16. Ale te gąbki na prefiltrach to czyść sobie co tydzień. NO3 powinno spaść niżej po podmiance.
  17. Wiesz co IMO najlepiej pokombinować i tak i tak. Troszke to kosztuje ale nigdy się nie przekonasz jak to u Ciebie wygląda jeśli nie zamontujesz;) Wg. mnie rób 2x20W. Masz osobne stateczniki wieć dwa włączniki czasowe i będziesz miał zarówno mroczno jak i jasno. Do tego jeszcze zabawa ze świetlówkami;) Troche to kosztuje ale wg mnie najlepiej doświadcza się tego indywidualnie w akwa.
  18. czester_

    SUBSTRAT

    pewnie. Ceramike ma się na baardzo długo. Wywal jak leci te gąbki i syp Eheima i tej starej.
  19. ciężko mi ocenic twojego postu. Ta komoda to z czego? Może daj jakie zdjęcie, obejżymy bo to zawsze lepiej.
  20. czester_

    SUBSTRAT

    Zostaw je. One tam mają dziury i wymuszają obieg wody.
  21. czester_

    SUBSTRAT

    Nie pamiętam jaką tam obsade chcesz ale do 15 ryb daje rade i mogę poręczyć. Zasypuj;) Dla informacji ja mam jakąś ceramike aquaelowską i noname też sobie radzi.
  22. czester_

    SUBSTRAT

    chodzi Ci o Substrat PRO? Jeśli tak to oczywiście mozna go całego zasypać.
  23. Przy każdej świetlówce masz taki wykresik. Na nim jest pokazane które kolory ona bardziej wybarwia. Jeśli więc chcesz by wybarwiało ci niebieski i żółty to takich świetlówek szukaj. Dodatkowo na samej górze masz przyklejony temat ze zdjęciami akwari z róznymi kombinacjami świetlówek, warto więc zajrzeć.
  24. Pewnie że warto;) Wpisz sobie w wyszukiwarke "112l" i czytaj. Nabierzesz podstawową wiedze.
  25. Czytam i czytam i trzeba troszke naprostować wasze dywagacje... Tak naprawde to czas pokazuje ile tych samców i samic w tym jednogatunkowym będziemy mieć. Może się uda w 100cm z 3 samcami, a może też być tak, że zostaną dwa lub jeden samiec. Pyszczaki swój charakter mają i raczej na nic nasze "planowania". Co do samiczek wydaje mi się ze 9 zmieściło by się jeszcze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.