czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
A nie macie problemu z glonami na piasku??? Ostatnio zaczynaja mi sie robic... zastanawiam sie czy usówac je czy zostawiać, ale jak usuwam po tygodniu są spowrotem...
-
Witam, mam problem. Mam małe akwarium 112l, z tąd tło zewnętrzne. Co za tym idzie nie mam za bardzo jak przykryć filtrów. Kamień tak duzy nie wejdzie mi do akwarium zaś juz 4 razy próbowałem obsadzić te tereny nurzańcami jednak zawsze po 2tyg moje sauloski wyżarły je kompletnie. Macie jakiś sposób. Załączam fotkę akwarium. http://img96.imageshack.us/my.php?image=obraz092cz7.jpg http://img96.imageshack.us/my.php?image=obraz093ah0.jpg
-
http://img246.imageshack.us/my.php?imag ... 005vf8.jpg http://img476.imageshack.us/img476/2593/obraz003ln3.jpg Oto zdjęcia mojego pyszczaka. Wyskoczylo mu to dziś, jak widać nie ma tego dużo ale oprócz tego przestał pływać tylko woli stać na boku akwarium i jak juz mówiłem specyficznie rusza się całym tułowiem. Samiec ten jest dominatem mam dwa w akwarium z czego tamten za bardzo nie lubi 'podskakiwac' bo dostawał ale on za kazdym razem wiec trzyma się z daleka od terytorium tego.
-
mam problem... mój samiec saulosi dostał dzis czegos. Mianowicie łuski po srodkowej czesci z obu stron zrobiły mu sie postrzepione na koncach i troche wystaja.. narazie jest ich malo ale bardzo sie boje o niego:/ dodatkowo co zaobserwowalem stojac w miejscu rusza sie calym cialem a nie samymi pletwami... ew moge przyslac zdjecia. Wiecie co to i jak to leczyc? Prosze o szybka odpowiedz, co jak co ale przywiazalem sie do tych rybek!!
-
A nie nie przy okazji jak robimy makaron w kubku gotuje troszke dla nich;)
-
Zgadzam sie z mówcą powyżej. Moje sauloski wrecz uwielbiają makaron. W niedziele ja jem rosołek, a one dostaja własnie makaronik. Oprócz tego robie im jeszcze kluski śląskie la pseudotropheus. Zagotowany groszek, kukurydze i szpinak mielę na papkę i mieszam wszystko z ciastem na kluski( taki makaron) dodaje jeszcze pokarmu i formuje w takie paseczki jak ryż aby łatwo mogły to zjesc. Potem tylko gotuje i podaje głodomorom. Jeest to fajna sprawa gdyż takiego czegoś można zrobic duzo i zamrozić żeby mieć na inne dni.
-
Witam, od paru dni obserwuję w swoim malawi dziwną sytuację. Mój baniak to 112 l malawi z 9- cioma Saulosi. Mam 2 samce wybarwione w tym jeden sie jeszcze wybarwia. Te dwa samce w czym jeden dominat pozajmowały sobie terytorium po prawej i lewej stronie. Sytuacja jest taka, że od pewnego czasu wszystkie samice pływają dokładnie po prawej stronie gdzie króluje dominat i ani jedna nie przekracza średnio połowy zbiornika chyba że w porze karmienia. Dziwne jest to ze ten drugi samiec nawet ich nie przepędza a czasem wpływa na drugie terytorium jednak żadna rybcia nie płynie na lewo. Czy wiecie co jest grane? Bardzo fajnie to wygląda bo jedna ze stron jest typowo pusta ale zaczyna mnie to wręcz martwic...
-
A to ukłony koledze po fachu:) z tym ze ja sie jeszcze ucze... kurcze faktyczne wypalilem z tym starterem moje przeprosiny. Ale przygode z kablami mialem ze mi migotalo bo zle przykrecone bylo i czasem nie zwieralo. Reasumując kolego w sumie o to samo nam chodziło wiec nie pozostaje nic innego jak wymienic swietlówke;) Pozdrawiam Gorąco:)
-
Jestem elektronikiem od 10 lat... uwierz Daniel każda świetlówka miga, tak jak żarówka, ekran w telewizorze itp... to sie nazywa prąd zmienny (50Hz) Ale oczywiscie swietlówka gdy zaczyna sie wypalać bądź ma jakąś wade miga z mniejszą częśtotliwościa. Spróboj wlozyc inna najlepiej sie przekonasz:)
-
Słuchaj jedyne co moge ci jeszcze doradzić z rzeczy na których bedziesz sie znał to wymiana okablowania wychodzącego i wchodzacego do dławika, no i spróbój zmienić starter. Tylko moje pytanie... jak bardzo Ci ona miga bo świetlówka każda miga... ?! ona ma 50Hz takze jest to widoczne gołym okiem. Jezeli to co napisałem nie pomoże no to pozostaje wimiana dławika ale powinienes miec to na gwarancji.
-
Sluchaj sprawdz jaki jest stan swietlowki na bokach... znaczy czy jest wypalona... Swietlowki wlasnie wtedy migocza. jak masz mocna zjarana sproboj wlasnie ja zamienic.
-
Kolejnośc materiałow filtracyjnych w Fluvalu 205
czester_ odpowiedział(a) na Cobi temat w Osprzęt do akwarium
Sluchaj jak dla mnie ten ZEOS nie jest potrzebny, lepiej mieć więcej ceramiki niż jakieś specyfiki jeżeli bedziesz pracował na jednym filtrze zewnętrznym. No ale jezeli konieczne chcesz go wsadzic to osobiscie radze najpierw dać ceramike aby bakterie miały pożywke, lecz moge sie oczywiscie mylić nie miałem z tym styczności bezpośredniej:) Pozdrawiam raz jeszcze:) no i moze położe sie spać wkoncu:P -
Kolejnośc materiałow filtracyjnych w Fluvalu 205
czester_ odpowiedział(a) na Cobi temat w Osprzęt do akwarium
Fluval 205 to mały filterek, napewno dobrze robisz wyjmujac węgiel bo wyjaławia wodę. Jednak osobiście dał bym na początek gąbke a potem zasypał wszystko ceramiką ale zależy tez to od tego jakie masz akwarium i jakie filtry. W stabilnym akwarium pH jest na stałym poziomie (w miare) także chyba nie jest to potrzebne, a jednak od małych bakterii wszystko zależy także trzeba dać im domek:) Pozdrawiam! -
Atrapy jajowe u sauloskow wyjda znacznie pozniej, samice czasem tez na poczatku maja takie czarne paski. Zostaje Ci tylko czekac:) Rozpoznasz je gdy zaczna sie wybarwiac ale takim 99% pewniakiem jest to gdy ich pletwy (brzuszne - tak sie chyba nazywaja, jakby co prosze o poprawe) na koncach beda miec niebieska poswiate, no i oczywisce ciemnie pionowe paski;) Poczekaj jednak bo ja na poczatku mialem tych samcow 6 na 11 (tyle widzialem), potem wybarwily sie dwa a reszta zrobila sie żółta, zas na dzien dzisiejszy zaczynaja sie wybarwiac nastepne 3;)
-
Ja zas mam malego kotka filutka:) Uwielbia siedziec na polce od akwarium i obserwowac ryby. Co ciekawe przy mnie gdy podchodze do akwarium przyplywaja do szyby i wykonuja szybkie ruchy zas gdy przyjdzie ten brzdąc zaczyna uderzac czasem lapami o szybe a te sie z nim gonia:) To jest dopiero widok ale po 15 min szczegolnie wieczorem to juz spi obok. Jak mi dokucza to zawsze go tam klade i zasypia:P to jest dopiero widok:)
-
A czy po wypuszczeniu przez samicę młodych zostawić ją jeszcze w kotniku aby opiekowała się młodymi, czy może raczej odłowic bo je zje?
-
No wlasnie chcialbym sie tego nauczyc. Nigdy nie mialem stycznosci z tarlem u saulosi i jestem ciekaw:) Jak je zostawie to zas mi zal bedze jak kiedys sie obudze a wszystkie beda w pyskowych brzuszkach. Tymbardzij ze chcialbym je poobserwowac i nauczyc sie czegos. Z kotnikiem chyba nie mial bym problemu jedynie musze filtr kupic ale to groszowy wydatek. Druga sprawa sam swoje pysie wylawialem od hodowcy bo akurat go nie bylo i wiem co to znaczy wylowic potem mlode ryby. Jednak wiec sprobowal bym z kotnikiem. Prosilbym o jakies rady na poczatek i to wszystko. A takie mlode to nawet za paczuszke pokarmu oddal bym do zoologiczego albo i sprzedal napewno nie chce ich zostawic na pozarcie. Z tym ze wlasnie mam w akwarium tylko saulosi jedyny gatunek i chcialem wiedziec czy jezeli jest taka sytuacja mozliwe jest spokojne przezycie rybek. Takze jak byscie mi napisali jak przelozyc ta rybke, jak urzadzic itp bede wdzieczny, co do zapewnienia odpowiednich warunkow nie bedzie problemu z tym napewno sobie poradze. Pozdrawiam!
-
Mam 4-5 miesieczne saulosi... dzis zauwarzylem u dwoch samic wypchane pyski:) Nie jedza pokarmu i raczej jestem pewny ze maja ikry zreszta bardzo zuca sie w oczy. MAm pytanie gdyz to moja pierwsza przygoda z malawi:) BArdzo duzo czytam ale nigdy nie na ten temat bo myslalem ze jeszcze mnie to nie czeka, jednak mylilem sie. CHodzi o to ze nie mam drugiego akwarium na kotnik. Moglbym zalatwic ale jak nawet kupie filter to nie zdazy mi sie przyjac do tego czasu a trzeba ja juz chyba przenosic. Chodzi o to czy jezeli mam akwarium jednogatunkowe (112l, duzo kamieni i kryjowek) a w nim 10 sauloskow gdyz jeszcze nie usunalem dwoch tybek i jest ich troszke za duzo jest szansa ze mlode przezyja i nie zostana zjedzone? CZy jednak musze szukac filtra i robic bardzo szybciutko kotnik? Prosze o odpowiedz bardziej doswiadczonych tatusiow:)
-
A u mnie bylo inaczej:) Kupilem 2 cm sauloski i wpuscilem je do baniaka, po miesiacu czasu dwum samca zaczely ciemniec pletwy, a jeden pomalutku zaczal sie wybarwiac, 3 tyg temu tem samiec ktory najwczesniej zaczal sie wybarwiac juz stal sie prawie niebieski bo zostala mu tylko pletwa ogonowa i grzbietowa no i musi nabrac mocniejszego koloru. Jednak do zeczy drugi samiec praktycznie caly czas byl zolty i nic nie chcial sie wybarwic... 3 tyg temu wstalem rano a on byl nie do poznania caly jasno niebieski, na chwile obecna jest juz w pelni wybarwiony a tamten wybarwia sie juz 4 m-ce i cos przestalo mu isc to po tym fakcie:D TAkze to naprawde strasznie roznie;) pozdrawiam:) aha a dzis moje dwie samice inkubuja XD po prostu szal:) p.s. musialem sie pochwalic, moje pierwsze dzieci beda:P
-
DZieki wielkie!! BArdzo ulatwilo mi to sprawe:) pozdrawiam!
-
Problem mam z tym ze do tej pory mialem kaskade bo akwarium mam 3 miesiace niespelna... wkoncu uzbieralem na przyzwoity kubelek i nie wiem jak sie z nim obchodzi a nie chce go spalic ani nic z tych rzeczy bo podobno nie moze byc zapowietrzony czy suchy. Wiem ze musze go zalac ii w sumie tyle:) PRoblem wiekszy bo niestety stare forum malawi zostalo zamkniete i nie wiem czy zauwarzyliscie ze nie ma opcji szukania co bardzo utrudnia sprawe a w tematach tego akurat nie bylo. W skrocie chodzi mi o montarz, obsluge i bhp:D Bede wdzieczny za jakis odnosnik albo krotka odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie!
-
Witam, zakupiłem ostatnio ten filterek. Wkoncu doczekalem sie kubelka jednak nie mam do niego instrukcji a troszke by sie przydala. CZy moze ktos z was ma taka albo wie gdzie w necie mozna dostac, sam nie znalazlem jeszcze?
-
Moje akwarium po 3 tygodniach. Parametry sie ustatkowały na ile mogly przez ten czas. Praktycznie co dzien dolewalem sery nivitrec no i mierzylem. Z przyczyn wyjazdu za granice prywatnego hodowcy moich pysiow musialem je wczesniej wziasc ale na szcescie filtry chyba zdazyly sie przyjac. Zakupiłem 10 sztuk P. Saulosi mlodziutkich 3-4cm. Sa świetne i mozna sie usmiac:) jak z malymi dzieciakami:D nawet moj 12 cm zbrojnik juz nie wytrzymuje:P Caly opis na poprzednich zdjeciach.
-
Akwarium pojemnosc 112l (profil ok 100l), założone 3 dni temu. Podloze: styropian nastepnie 7kg żwirku kwarcowego granulacja 7-8mm, a na sama gore 8kg piasku. Widoczne kamienie to piaskowiec. Filtracja: filtr biologiczny - kaskada AquaEl FZN-2 (wypelniony caly ceramika bio; bedzie funkcjonowal dopoki nie uzbieram na kubel) filtr mechaniczny - AquaEl turbofilter 350 (dodatkowo takze wypelniony ceramika) Grzalka: Sera Precision 150W Woda: Temperature utrzymuje na wysokosci 27,5 kresek:) NO2 - 0 (co jak dla mnie dziwne bo akwa ma 3 dni, lecz mierzylem pare razy) NO3 ~ 7 Ph niestety nie mam jeszcze testerow. Oświetlenie: 2x 18W Philips Daylight, 2x pare wat ;] swietlowki dlugosci 15 cm wymontowane ze skanerow z zasilaczami do oswietlenia tla. Na innym moim zdjeciu w galerii widac jak to czadowo w nocy wyglada:D Tlo wykonane z wypalonego styropianu ktory potem owinalem gipsem hirurgicznym i pomalowalem sprayami. Planowana obsada to 12 mlodych saulosi. Gdy podrosna pozostawie dwa samce a reszta samiczki. Do tego jeszcze dwa zbrojniki z ktorymi nie moge sie rozstac, oraz pare swiderkow;) No i to chyba wszystko, z tym ze po prawej stronie bedzie jeszcze jeden kamien za tym duzym bo cos mnie tak to drazni:P
