czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Hehe prawdopodobne, nieprawdopodobne... sam na własne oczy to widziałem gdzie cała szyba była z tych zielonych potworów a rano ni śladu. One tak szybko nie ustępują także innej możliwości nie mam. A co do trzymania zbrojników to jest osobista decyzja każdego. Ja trzymać ich nie będe i napisałem dlaczego. To tylko moja opinia.
-
Wiesz co mi zbrojnik zdechł. Prawdopodobnie ze starości ale możliwe, że nie wytrzymał w tej wodzie. Wyciągnąłem jedną naukę...każdy ma swoje miejsce ryba też i jeżeli w malawi zbrojników nie ma to jest ku temu powód. Może wtedy pyśki nie miały bo co jeść. W każdym bądź razie ostatnio musiałem włożyć do kotnika zbrojnika bo nie miał się gdzie podziać niestety w kotniku miałem sinice... nie mogłem uwierzyć ale po 2 nocach z tą rybką sinic ani śladu i do tej pory już się nie pojawiły. Także coś w tym jest:)
-
No widzicie a mi sie w 3 miechy zrobily takie glonki że nie pytać Swieciłem zwykłymi daylightami i z prawie białego piaskowca zrobiły się bordowo-zgnitozielone:) Niesamowity klimat przybrało akwarium. NO3 mialem prawie od początku na poziomie 15, a akwarium kontaktu z oknem praktycznie nie ma...
-
Moje stoi od kwietnia tamtego roku... na początku miałem 7 samcy z 10 ryb:) Wybarwiły się pod koniec wakacji czyli 3-4 miesiące. Oczywiście obsade zmieniłem i zredukowałem zostawiając 2 samce i te 3 samiczki oraz dokładając kolejne 3 samice... ale 1,5 miesiąca temu ryba która przez tyle wyglądała jak piękny okaz samicy w niespełna 2 tyg się wybarwił Na to nie ma reguły... czasem dość prozaiczne zmiany w akwarium mogą wywołać u niewybarwionego samca to że zacznie przybierać na kolorach. Także potrzeba cierpliwości, cierpliwośći i jeszcze raz cierpliwości:) Aha i może troche pokarmu wybarwiającego, marchewki i nie tylko. Chyba, przynajmniej tak myśle ma na to wpływ urozmaicona dieta. Jak nie będzie im brakowało witaminek to raz, że szybciej rosnąć będa, będą zgrabniejsze i oczywiście to jeden z czynników do wybarwienia. Jeżeli coś źle to poprawiać Ale z wlasnego doświadczenia fakty wyciągam:P
-
Witam dotąd wypełniałem kubła całego ceramiką ale chcę troszke pokombinować, a zbliża mi się następna wymiana wkładów. Pytanie proste jak w praktyce wygląda urzytkowanie zeolitu? FAktycznie tak jak piszą ogranicza rozwój glonów, stabilizuje PH i klaruje wode czy tak naprawde działa identycznie jak ceramika?
-
Róznica jest bynajmniej ogromna... Najprościej rozłożyć sobie siły. Gdy już to zrobimy można zauważyć, że ciężar jako jedna za składowych odgrywa rolę najważnejsza gdyż on jako siła nacisku ma wpływa na siłe reakcji ze strony w tym przypadku szkła akwariowego. Jak wiadomo Q = m * g takze prosto wyliczyć, że z Q = 5000N robi nam się 1000N Teraz można także zauważyć że siła reakcji w pżybliżeniu jest równa w każdym punkcie na całej długości akwarium, a tym samym siła odpowiadająca nacisku kazdego punktu jest 5x mniejsza i szyba o grubosći 10mm taką siłę spokojnie wytrzyma. A aby to wpakować do akwarium będziesz potrzebował paru chłopa i odpowiedniego przygotowania i to wszystko moim zdaniem... Silikon także wytrzyma, popatrz na akwariium jaka powierzchnia silikonu utrzymuje Ci praktycznie 2 m płytę szklaną. A skała będzię przyklejona całą powierzchnią. Prawdopodobienśtwo więc obstawiałbym większe rozszczelnienia się akwarium niz odklejenia piaskowca przylepionego dokładnie całą powierzchnią. Inna sprawa przymocowanie ale basior ma dobry artykół na ten temat i zachęcam do przeczytania.
-
Już je przewiozłem, butla w moim wypadku 100% się sprawdziła. Pysiaki były 4h w drodze i wszystkie przeżyły i mają się dobrze.
-
To chyba nie będzie drogie jeżeli więcej chętnych jak na koszulki się znajdzie... tylko żeby dobry papier był możliwie wodoodporny:)
-
No może prawdopodobieństwo znikome ale jakby już ten meteoryt szczelił to niezła frajda by była co nie? A tak poważnie to taka naklejka, promuje klub, w znikomym pewnie stopniu ale może i werbuje nowych nieswiadomych malawistow ze takie cos istnieje i ladnie wyglada:P I tak jak wyżej niezłą frajde pewnie daje jak sie spotka na ulicy.
-
No:) sam bym sobie nakleił.. fajnie by było tak w drodze spodkać znajomego z klubu:)
-
Ale jak to nie istnieją jak widziałem naklejki na autach?! Nawet taki dział jest..
-
1. Przy dojżewającym akwarium nie robi się podmian wody. Robi się je po to obay pozbyć się niebezpiecznych związków których naarzie nie masz a tylko pogorszyło by to dojżewanie. Okrzemki Ci same ustąpią po czasie na rzecz tych już właściwych glonów. TAk gdzieś koło 2 miesięcy i znikną 2. Jakie masz akwarium? Jeżeli < 250l to zostaw dwie. A jakie to już zależy od ciebie które Ci sie bardziej podobają. Porób kombinacje z tymi świetlókwkami i jakaś napewno Ci siądzie. To juz kwestia gustu.
-
Z tego co czytałem i się oriientuję (mama pracuje w szpitalu) jest dość ogólnikowe i za szerokie stwierdzenie, że zabija wirusy. Prawdą jest że niektóre z wirusów potrafi zabić ale nie wszystkie. Na chłopski rozum gdyby tak było pojawiły by się skuteczne i szybkie metody zwalczania tych ustrojstw i nie mówie tu nawet o akwarystyce jak o życiu ludzkim. JEdnak to jest tak proste i większość wirusów jest na to promieniowanie całkowicie uodporniona.
-
Nic ino się cieszyc... przynajmniej nasz rząd nie przywali się, do przymusowego rodzenia dzieci gdy ich nie ma:) U mnie chyba najkrócej samica saulosi 2 tyg przerwy miała...ale ona słynie z nadpobudliwości:P Wszędzie się pcha:)
-
Witam, jutro tzn. piatek muszę przetransportować 25 2cm saulosi. Czas trwania całej operacji wynosi około 4h. (Oświęcim - Częstochowa) I tu pytanie jak to najlepiej zrobic, znaczy w co opakować rybki? Czy w woreczki, czy może lepiej jak sądzę wziąść je do wiadra by miały więcej miejsca,a i sama woda oddawałaby wolniej ciepło. Jade tam autobusem turystycznym. Będe bardzo wdzieczny za rady do godniny 16:)
-
Jakiś stres to zawsze dla nich jest. Raczej jak mówi milc nie wsadzaj rąk tak często do akwarium. Jakby na to nie patrzec jest to ingerencja w ich środowisko, a nie powinno tego być. Raz na tydzień napewno starczy ale dam głowę uciąć, że jeśli masz taki problem to albo jestes przewrazliwiony albo filtry sa źle ustawione.
-
Jemu chodzi o nie mechaniczny znaczy bez odmulacza jak sądzę
-
Znaczy ten antybiotyk erytromycyna pomaga?! Pierwsze slysze.. można coś bliżej?
-
Raczej się przyzwyczaj:) Deklarując się na pyszczaki trzeba wiedziec ze strasznie srają. Ale pokombinuj z ustawieniem filtra wewnętrznego i zewnętrznego. Jak dobrze ustawisz wyloty i wlot to jest duza szansa że nawet 70% odchodów będzię zbierana. Tylko trzeba czasu i duuzo prób ale wkońcu znajdziesz takie ustawienie że woda wszędzie będzie z taką siłą krążyć że wyłapie gówienka:)
-
Jak dobrze oddzielisz kryjówki to nawet bym sie o 4 -5 samcy pokusił. Ale chyba optymalnie będzie 4 i do tego po 3 samice na samca. Swoją drogą niezły krok, coraz mniej jednogatunkowych akwarii:)
-
ADITU twój post do mnie przemówił. Spróbuję jeszcze tak, tzn zaciemnie całe akwarium. Mam tak jak ostatnio domulać w tym czasie dno i podmieniać wodę? Jeszcze co mi się nasówa to może coś z filtracją?! Mam wewnętrzny i zewnętrzny fluval 204 cały wypełniony ceramiką? Może musze włożyć coś jeszcze? Przyznam, że nie zaglądalem tam od 4 miesięcy ale to jeszcze nie jest duzo.
-
Poczekaj, poczekaj... a ile masz akwarium?? One aturalnie się tworzą w filtrze, poprostu gdy kupujemy pożywke dla bakterii nitrifikacyjnych pojawiają się szybciej. Jezeli akwarium masz ponad 2 miesiace to nie jest Ci to potrzebne. Jezeli sie jednak nie przejezyczyłes i chodzi Ci o szczepy tych ze bakterii do nowego awkarium to można wziąść je na zasadzie podłączenia do akwarium wkładu który szedł już w innym lub poprostu żeby twój nowy filter pochodził przez tydzien w jakimś innym akwarium juz ustabilizowanym.
-
Sluchaj najprościej jak tylko się da powiedzieć to bakterie nitrifikacyjne sa to stworzonka które przerabiają niebezpieczne substancje (NO2 - azotyny) na mniej niebezpieczne azotany (NO3) ktore już łatwiej nam usunąć przez regularną podmanę. NA początku tych bakteri nie ma więc szczepimy akwkaria aby rozwijały sie przede wszystkim w filtrach biologicznych na ceramikach gdzie gromadzą sie teoretycznie w najwiekszej ilości ale takze na kamieniach, w piasku itp. Ogólnie rzecz biorąc bez nich akwarium by nie pociągnęło ponieważ NO2 jest to bardzo szkodliwy zwiazek (przedewszystkim jest to produkt uboczny odchodów, resztek pokarm, martwych czesci roslin, padłych ryb itp.) które one zwalczają i w ustabilizowanym akwarium NO2 jest niezmierzalne. I tyle wystarczy Ci w zupełności wiedzieć
-
Niewierny Czester pare samic juz widział nie tylko w swoim akwarium ale niestety jeszcze atrapy nie:) No nawet u moich młodych 1cm saulosi widze jak im sie paski pojawiają podczas jedzenia:P Co do kawy to chętnie ale jak mnie zawieziesz albo na wakacje zaprosisz bo mam jakies 7h drogi do ciebie jak nie wiecej bo to na drugim koncu Polski:) A tak juz wracając do tematu nie ma co się przejmować że młoda samica nie donosi, salosi to bardzo "rodny" gatnek i ile je juz mam tak zawsze choc jedna inkubje. Poprostu non stop. Potem wypuszczają młode, pakują troche do wklęsłego brzszka i tak w kółko. Także nie da sie narzekać na brak:)
-
Nic z tego, akwarium jest z boku i nie ma kontakt ze śwaitłem słonecznym, ponadto ja cały czas rolety mam zasuniete.
