czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Wystrój akwa 100cm ... do oceny wstępnej :)
czester_ odpowiedział(a) na vertex temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
No mogłeś nie dawać nowego tematu... może troszke niemiły jestem ale od ocen itd.. jest galeria klubu malawi, a tu raczej takich rzeczy nie umieszczamy. To tak na przyszłość... Jeżeli pytasz to moim zdaniem póki jeszcze nie ma tam ryb pozmieniaj conieco. Okropnie to wyglada, ale to podkreślam tylko moje zdanie. Zastanawia mnie czemu robiąc to tło zostawiłeś tak wielkie odstępy? No i te dwa kolory kamieni strasznie kontrastują. Ale podkreślam jak Ci się podoba zostaw jak jest... -
Filtracji tam nigdy za wiele... jak jest okazja i fundosze lepiej kupić większą. Można ewentualnie przykręcić, a z czasem jak akwarium zmaleje w oczach przynajmniej jeden problem z głowy. IMO tetra 1200 o wiele lepiej poradzi sobie wa takim akwarium od 700-tki i to wcale nie jest "zbędny luksus" a raczej zapewnienie lepszych warunków rybką. Poza tym to zawsze jakby taki bufor w razie jakiś destabilizacji...
-
Po co? Ne masz kubła... jak włożysz do niego ceramike, grys albo zeolit to wystartuje po czasie i parametry się ustabilizują a tak bez zadnego filtra biologicznego jest to bezużyteczne moim zdaniem, a i nie potrzebne.
-
Nie dodawaj żadnej sody tylko czekaj. Ew. jakiś biostarter kup i dawkuj jak w instrukcji. Ph jeszcze za małe. Dodaj do kubła oprócz ceramiki grysu koralowego albo zeolitu to powinno sie wszystko podnieść do góry. W to NO2 też coś takie dziwne, no chyba ze miałeś wkłąd od kogoś. Ale jeśli jeszcze nie masz żadnego biologa to bardzo powoli to będzie ruszać... jak najszybciej kup i IMO wydaje mi się ze od momentu zakupu jak nie chcesz mieć dużej destabilizacji zbiornika po wpuszczeniu pyśków będziesz musiał jeszcze ze 3-5 tyg poczekac.
-
P. saulosi + Labidochromis perlmutt
czester_ odpowiedział(a) na Cyrrus07 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Nie no bez przesady... spokojnie może sauloski z rdzawymi tam trzymać albo z yellow. -
Nie no mówie całkiem poważnie! Widziałeś kiedyś świderka który nurkuje w piasek i jest w połowie drogi? Naprawde ten sam widok dziś przeżyem. Ryba poprostu była wkopana w żwirek (glanulacja 1-2mm). Jak ją tyrpłem ani nie drgnęłą.... dopiero jak zabrałem ją na siatke przy powierzchni jakby się obudzia. Nie wiem czy bardziej ryba czy ja w szoku byłem:/ Pierwszy raz spotkałem się z taką reakcją przy chorobie lub też przez tą wode ze strony ryb... szkoda że aparatu nie miałem.
-
Wprawdzie to forum malawi ale może będziecie mogli coś zaradzić. Otóż dziś wezwał mnie znajomy w sprawie jego akwarium. Ryby (bojownik i kirysek) bardzo dziwnie się zachowywały, a dzień wcześniej zdechł zbrojnik. Do rzeczy... zobaczyłem że taśmą izolacyjną obkleił filtr, podejżewam, że dlatego ryby zachorowały, a zbrojnik z racji że młody padł po 4 dniach. Ale gdy przyjechałem kirysek rzekomo nie żył gdyż, uwaga zakopał się sam w drobnym żwirze do połowy ciała że skrzela miał calutkie w nim zanurzone. Chciałem odłowić rybkę i przy samej tafli nagle ożyła. Bojownik jak i kirysek miały posklejane płetwy i spokojny oddech. Obie ryby strasznie się chowały przez te dni. Nie czekając szybko wrzuciłem ryby do nowej wody tylko odchlorowanej i zaczęły po chwili pływać. Wyczyściłem akwarium, przepukałem dokładnie i wyszorowałem ten filtr. Potem oczywiście napuściłem wody i wykonałem resztę czynnośći. Ryby nadal żyją ale troszke się niepokoje. Glonojad juz zdechły nie wiem czy to istotne ale leżał na dnie w pełnych barwach, jednak nei oddychał i po ruszeniu wypłynął do góry?! Zauwarzyłem, że miał dość duży brzuch ajk na młodą rybke. Trudno oszacować ale te chyba też takie mają... CZy ktoś wie czy to raczej sprawka tego kleju czy może jakaś choroba? Kompletnie nie wiem jak jeszcze mogę pomóc i czy ryby przeżyją nawet tą noc.?
-
Wszystko fajnie, ja też wole piaskowiec. Tak mi pięknie po roku obrósł glonem, że nawet jak baniak zmienie one zostają ze mna Tylko wiesz co moim zdaniem nie wkłądaj tego żwirku... potem będziesz żałował. Pyśki lubią kopać w piasku, a to im tylko utrudnia sprawe. Pozatym wszystko się wymiesza z czasem i już nie będzie ładnie wyglądać. No i żwirek jest bardziej podatny na glony i mogą się poprostu zrobić brzydkie zielone plamy na piachu później... ja bardzo żałuje, że pokusiłem się o coś takiego i wyżuciłem z czasem.
-
P. saulosi + Labidochromis perlmutt
czester_ odpowiedział(a) na Cyrrus07 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Ciekawe, szukałem o tej rybce i spotkałem dwie sprzeczne opinie. Na stronie naszego klubu nie radzą łączyć ich właśnie z saulosi a pozatym pisze, że przeważa u nich dieta skłądająca się z pokarmów mięsnych. Na innych szczególnie amerykańskich stronach piszą że wystarcza akwarum 100 litrowe i że są to jedne z najłagodniejszych pyszczaków a pozatym że to typowi wegetarianie:) Hoduje to ktoś?? -
Tło wewnętrzne - jak zamalować luki ?
czester_ odpowiedział(a) na vertex temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Kiedyś na forum o tym rozmawiali. W sumie sam tego urzywałm ostatnio. Proponuje smarnąć to delikatnie czarnym silikonem akwarystycznym i posypać okruchami z tego kamienia. Po czasie wogóle nie widać że było jakiekolwiek łączenie. -
Ten temat bardzo szeroko był już omawiany wcześniej. Poszukaj tu w tym dziale napewno gdzieś jest;)
-
dziwne zachowanie :(
czester_ odpowiedział(a) na kamilpietrzak22 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Wiesz co ja mam akurat 112l. Niestety stan w domu mi narazie nie pozwala na większe ale to nie znaczy, że nie czytam i się nie znam. Pewnie, że jest takie marzenie. Tylko zrozum że kalkulator a praktyka to dwie inne rzeczy... Co innego trzymać 4 samce yellowa, a co innego red reda czy aulonkar. KAżda ryba ma swój niepowtarzalny charakterek i czesem by zapobiec bójką daje się tych samców mniej niż podaje kalkulator. Zauważ, że kalkulator podaje liczbe ryb, a nie liczbe ryb z określonego gatunku!! Druga sprawa... nie rozumiem sensu pisana na forum w celu wyjaśniena sytuacji i poradzenie skoro ty tej porady nie chcesz otrzymac i robisz dalej wszystko źle po swojemu. Prosiłem Cię o zdjęcie i parametry wody a ty odpowiedziałeś mi poprostu fochem z półobrotu. To po jaką chol*** się pytasz i jeszcze tak głupio odpisujesz. Totalnie bez sensu. Chcesz to rób jak chcesz ja chciałem pomóc. Przepraszam, że się uniosłem ale drażni mnie bardzo takie coś. -
dziwne zachowanie :(
czester_ odpowiedział(a) na kamilpietrzak22 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
przeciesz ja tej ryby nawet nie widze! Jeżeli prosisz o porade to Ci ja daje nie wiem dlaczego tak komentujesz moje rady. Pokaż zdjęcia poradzimy a tak to napierwszy rzut oka widzę przyczyny inne tego wszystkiego. Do końca nigdy nie jestesmy pewni czy to akurat dominat kiedy w małym akwarium jest ich duzo. Pozatym zmierz parametry wody i przedewszystkim skoncz z tak duzą podmianą! A samca możesz przenieść do drugiego akwarium zeby mógł się wykurować lub też by zacząć leczenie. -
dziwne zachowanie :(
czester_ odpowiedział(a) na kamilpietrzak22 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Spokojnie.. walczmy z przyczynami.. MOim zdaniem to nie żaden bloat tylko po pierwsze masz ZA DUZO ryb i samców w tym akwarium i poprostu aaulonki zaczynają walczyć o terytoria i to się tak będzie kończyło jak na wyżej zamieszczonym obrazku. Wydaje mi się że 3-4 samce powinna być góra. Po drugie dlaczego 40% wody? gdzie takiego czegoś wyczytałeś? Podmieniamy ok 20%. 40 to stanowczo za dużo i mogą występować zachwienia... -
Tydzień to mało... spokojnie poczekaj jeszcze ze dwa i wtedy zmierz powinno juz wyraźniej być cokolwiek widać. I wpuść jakieś mieczyki lub dodawaj bio startera żeby cykl azotowy dobrze wystartował bo jak wpuścisz rybki to może się okazać, że NO2 podskoczy niewiadomo skąd.
-
Te paski 5 w 1 to jest kupa:) jak potrzebujesz sprawdzic czy nie ma super wysokiego skoku NO3, ph czy jeszcze cos innego to moga byc ale do sprawdzenia dokładniej miary lepiej używać troszke droższych testów które mniej nas okłamują. Wiadomo też ze jakieś tam odchylenie może byc wkońcu potrzebujemy tylko skontrolować parametry. Dysponuje pojedynczymi testami Tetry i ostatnio miałem do czynienia z Zoolekiem na NO2 i 3. Muszę powiedzieć, że poza ceną akurat w tym wypadku nie ma dużej różnicy. Co do PH to ja mierze 2x i jak wyjdzie podobny wynik lub ten sam to jest ok.
-
Przy kolorze barwowym niebieskim... jest ich troszeczke:)
-
Moim zdaniem samiec jest w trakcie wybarwiania i napewno bedzie miał piękne kolorki lecz obecność innych większych ryb poprostu spowalnia proces.
-
Ale po co kupiłeś tą sól?? Dlaczego nie skorzystałeś z bardzo dobrej rady marsa który coś więcej wie. Użycie soli jest tu 100% bezpodstawne i oczywiście nei da żadnego efektu. MARS NAPISAŁ: Zadałeś pytanie na furum to zkorzystaj z bardzo dobrych rad tu nawet nikt nie pisał o soli jak sobie przypominam.
-
Zawsze można znaleźć prywatnego hodowce który za 2-3zł sztuke sprzeda... co jak co ale mi to robiło różnice.
-
[240l] red red , saulosi , caeruleus...
czester_ odpowiedział(a) na ragazzo temat w Obsada akwarium z pyszczakami
RAczej zostań przy 3 gatunkach. Ew. jak wyżej mówili jeżeli chcesz mieć niebiesko wybierz dwa gatunki demasoni + red red. Pozostają caluteńkie żółte choć czasami widać u nich czarne pasy jeżeli to istotne:) -
DZiwne kolory troszke ale to na 99% niewybarwiony saulosi. To nie są przypadkiem coral?? NAwiasem mówiąc jak wyżej nie jest one jeszcze poprostu wybarwione. Może być to spowodowane tym, że w zbiorniku jest dużo samców które "nie pozwalają" mu się wybarwić lub masz inne większe gatunki które tak samo przeszkadzają w szybkim wybarwieniu. Można tak spekulować bo nie podałeś wymiarów akwarium ani obsady. Jednak zapewniem ze samczy po czasie wkoncu sie wybarwi i to nie sa ostateczne kolorki. Troszkę cierpliwości:) Ja pamiętam, że dzien w dzień siedziałem przy akwarium i oglądałem na żywo jak się wybarwiają. Cos wspaniałego i warto było czekać a także czekanie takie nudnie nie jest:)
-
Zarówno samice jak i samce gdy są młode i w późniejszym wieku posiadają takie pasy. Napewno najczęściej ukazują Ci się one gdy dajesz im jeść lub walczą ze sobą. Ale to nie jest znak że posiadasz samca. Zresztą wyżej pisało jak możemy rozpoznać samca tego gatunku. I kolor oraz atrapa jajwa to tylko jedyny sposób.
-
Ja bym się tu nie cackał tylko założył to od nowa nawet z innymi sórowcami. Co jak co ale widze, że chyba wiecej wydacie na walkę z glonami jak i czasu stracicie więcej niżli mielibyście nawet czekac na ponowne dojżewanie akwarium. A co do wysokiego NO3 to moze zainwestowac w węża i zrobic dość długi denitrator? Najgorzej z rybami ale może ktoś by je przechował, nawet w zoologicznym za niewielką opłata...
-
Jeżeli to tylko chwilowe... to możesz przetrzymać je w wiaderkach... tylko raczej w małych ilościach. Wiadra 20l kosztuja grosze a przy okazji wode przeciesz trzeba gdzies odlac. Ew. jeżeli masz duze ryby które by się pozabijały w wiaderku zostaje wanna... tylko oczywiscie na ile sie to da wyczyszczona bez zadnej chemii. Ale osobiście polecam wiadra ew miski.
