Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Mozesz powiedziec cos wiecej? Jaki to piasek, skad? Nie rozumiałem poprostu co to znaczy mącić
  2. E no lepiej gąbke włożyć jednak. Małe akwa... strasznie szybko zmieniają sie tam parametry. Nigdy nie zaszkodzi. Taką gąbke czyść rzadko ale czesto podmieniaj wode, nawet raz na dwa dni.
  3. czester_

    Pływający pokarm

    Zrób im przerwe ze 3 dni a potem zawołaj i wrzuc kulki tak by widzialy. Powinny wkoncu załapać.
  4. Mącił? Zalezy jaka granulacja ale nawet te drobne nie "mącą":)
  5. czester_

    kula ? i co dalej ?

    Teleportuj sie na forum holenderskie;) I szukaj low tech.
  6. czester_

    kula ? i co dalej ?

    Dobry pojemnik na lód:) A tak powaznie to męczarnia dla ryb. Dla ciebie zniekształcony obraz, brzydkie wnętrze zagracone przez filtry i inne osprzęty. Kula to kicz i tyle nawet z osprzętem. Osobiście wolałbym wymienić ją na akwa choćby 20l ale prostokątne i tak tobie radze. TAm mozesz wpuscic krewetki i miec cos z prawdziwego zdarzenia
  7. czester_

    Dojrzewanie akwarium

    Kolego wydaj to 60zł i problem z głowy na dwa lata. Chcesz miec rybki z malawi czy dmuchane kaczki? Testy są niezbędne, trzeba je miec.
  8. No ale jakie gdybanie? Masz pewność ze to chodzi o wybararwianie? Bo ja tylko wyczytałem ze ryba jest pokryta "jakby czarną sadzą". A to nie wyklucza zarówno jednego jak drugiego
  9. Kis jak tylko odkopie stary album ze zdjęciami to pokaze ci 2cm saulosi z czarnymi plamkami które potem zniknęły. Jeśli chodzi o pasy to ma je praktycznie każdy młodzieniec podczas potyczek i nie odróżnisz płci. Owszem w 90% jest to zadatek na samca i "bezsensowne" pytanie bo tak mówi reguła, jednak zawsze jest to 10% Ide szukać zdjęc.
  10. tak, inkubuje
  11. Ja bym na twoim miejscu zrobił inaczej. Kupił sobie najpierw to lub to poczekał az będa dorastać i dopiero zdecydował czy aby napewno chce jeszcze tam wciskać drugi gatunek.
  12. Miejcie na uwadze ze ciemniejące saulosi to nie tylko wybarwiający się samiec. Hari i ja nieraz pokazaliśmy jak moze wyglądać samica. Moje niektóre również są "pobrudzone", ciemniejsze i wcale nie sa samcami. Troche go w błąd wprowadzacie.
  13. Sławek po tym jak oddałem rdzawe i wpuściłem małe perspicaxy wypłynął mi z nową odwagą narybek rdzawego (wtedy juz 2cm). Teraz ma juz gdzies 4cm i sam grasuje w akwa razem z moja gromadą. Chcesz to moge Ci go kiedyś zabrać do Oświęcimia bo chciałbym zeby chłopak tez sie wyszumiał w przyszłości:)
  14. czester_

    pomoc w identyfikacji

    Nazwy Ci nie podam ale to "przyjazne glony"
  15. W miejszym akwarium ryby rosną znacznie wolniej. Nie wiem czym jest to uwarunkowane. One jeszcze urosną (rosną całe życie) ale mogą być mniejsze. Przynajmniej tak to wyglada z moich obserwacji.
  16. Wszystkie co masz są ok. Ew mozesz jeszcze jakies dokupic.
  17. no3 zooleka ciezko odróznic kolory i sa duze przekłamania porównując do innych
  18. Ja tak rzadko wpuszczam ryby I z takich zrodel ze raczej nigy nie mialem porzeby. Ale I tak musialby tobyc faktycznie specjalny przypadek
  19. dostal baty. Pilnuj go, rdzawe lubia sie tloc w nocy. Jakby juro bylo gorzej to przenos bo moze pasc
  20. Nie wiem dlatego nigdy nie polecałem w sposób szczególny. No bo co wiemy o pokarmach oprócz składy na opakowaniu? Ja nie twierdze ze malawi mix jest pokarmem pierwsza klasa. Poprostu gadanie ze ten akurat pokarm jest najgorszy syf BO TAK jest dziwne. Moge w tym momencie powiedziec tak o kazdym innym pokarmie z tymi samymi argumentami i co?
  21. Na wyłączonym silniku poobracaj go w każdej osi. Cos tam musi jeszcze siedzieć. Ew. czasem powietrze z gąbki również zapowietrzyć moze sprzet.
  22. Skoro wiem, że moje ryby nie trawią wszystkich mrożonek, to po co mam dawać mixa, skoro mogę dać jeden z kilku pokarmów jednorodnych, co do których mam pewność? Różnorodność jest zachowana, ale równoczesnie wiem czym karmię. Ale czy nie rozumiecie ze w takim wypadku winą moze byc podanie mix'a, a nie słaby jakościowo mix? Prosze was nie piszcie ze to syf bo tego nie wiecie. Ja tu nie bronie kartinex'a ale nie mozna pisac takich rzeczy gdy nawet sie produkcji nie widzialo. Skąd wiesz czy np kryll nie jest o wiele większym syfem z gorszych produktów? Dla mnie to domniemania bez prawdziwych dowodów.
  23. Ale zgodzisz sie ze rownie dobrze mogła by być to kazda inna mrozonka? Druga sprawa jest to mix, moze twoje ryby nie trawią jakiegoś składnika mrozonki.
  24. dowody, dowody dowody! Skad wiecie ze mix jest syfem a reszta mrozonek nie? Nie widze kompletnie żadnych skutków ubocznych podawania mixa. Każdy pokarm płatkowy, granulkowy, czy inna mrozonka to tez mix tyle ze w innych proporcjach. Pokarzcie mi cos na obrone ze to syf... Nie czaje tego. Idzie produkcja mrozonek i tylko mix ma specjalną syfiastą taśme?
  25. Jakbym kupił 10 tabliczek to data waznosci skonczyla by mi sie w 9. Nie wiem jak wy podajecie te kostki ale IMO mam 11 ryb i nigdy nie dałem więcej niz 1/3 kostki. Po rozpuszczeniu tego jest tak duzo ze i tak wszystkiego nie potrafią zjeść.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.