Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Jeśli niegazowana to powinna się nadać 8) . A dokładnie to jaka?
  2. BArdziej na końcowy efekt wizualny, czyli ryba na rybie.
  3. rzeczywiście jeśli chodzi o moc to jest super, jednak wszystko zależy w którym miejscu ten filtr jest - jeżeli w kominie, jeżeli jest obudowany lub dmucha od razu w zasłaniający kamień to strumień się rozbija i nie ma takiego zamętu, mnie strasznie wkurza że duża ilość filtrów mechanicznych ma za słaby przepływ i słabo zbiera więc lubię "upgreidować" filtr ale mieć zapas mocy. Jednak czester ma rację że resun w 240 potrafi nieźle zamieszać. Ja mam w kominie tego resuna i wcale nie ma duzych dziur:) Wszystko byłoby ok gdyby miał regulacje ale ze nie ma niestety trzeba kupować na styk.
  4. Coś wymyślisz, zrobić haczyki nie jest trudno (duzo miejsca).
  5. ? nie widziałem tam nic takiego... ale ma dobre przyssawki, jest chyba plastik od rurki napowietrzającej który może da się przerobić jakoś do powieszenia filtra.
  6. Zdecudowanie NIE ten drugi. Nie słuchaj Yaro;) Resun to diabelski mocny chiński badziew:) I najważniejsze nie ma regulacji przepływu (czyli 2000l/h i tylko tyle). Ja osobiście mam resun 1400l/h i jest ciuteńke za mocny i taki też polecam.
  7. Raczej konieczne. Ostre walki między tymi gatunkami są w większych akwariach od twojego. Lepiej oddac póki mlode bo więcej potencjalnych chętnych. Ja bym został przy jednogatunkowym z samymi saulosi.
  8. Pokaż zdjęcia jak takie cudo wygląda
  9. Jeśli chcesz używać uzdatniacza to stosuj się raczej do instrukcji. Każdy jest inny i różnie się je podaje. Aczkolwiek większość z nas tego nie używa.
  10. rozdzielic w jakim sensie? Na jednego samca powinny przypadac ze 3 samice. Tak wogóle jakie masz ryby?
  11. To raczej nie problem grysu co właśnie przemeblowania. Rybą zniknęły dawne kryjówki, dla nich to nowe otoczenie. Normalne, że zaczynają się wtedy spowrotem walki o pozycje, rewir etc. To powinno się niedługo uspokoić aczkolwiek noc a raczej poranki (gdy się obudzą) mogą być teraz ciężkie. Obserwuj baczne i ew reaguj by walki przebiegały delikatniej.
  12. no to juz są Dla mnie 200l = 1 gatunek i kropka. Widziałem co wyprawiają maingano i IMO 100cm dla dorosłych dwóch gatunków dobre nie będzie.
  13. Zeby nie było ze zapomniałem;) to się melduje ale dalej nie mam możliwości foty strzelić.
  14. czester_

    glony i rodzaje skał

    plus to ze na białych lepiej dostrzegasz "bród"
  15. [spoiler:30lv52ui] [/spoiler:30lv52ui] JA proponuje najpierw poczytać FAQ umieszczeony na naszym forum. Napewno bardzo Ci pomoże.
  16. Maingano z saulosi w 200l to IMO troche za mało.
  17. No pierwsze dwa zdjęcia na pewno nie przypominaja saulosi. O wiele masywniejsze z całkiem innym pyskiem i "czołem". Nie wiem co to jest i jestem ciekaw co z tego moze wyrosnąć. Nie jestem na bieżąco w wątku ale ja bym radził oddać je tam skąd je wziąłeś.
  18. Zdarza się że dominująca samica przybiera ciemniejsze barwy. Dzis nie jestem w domu ale jutro zrobie zdjecie i pokaże ci ja moze wgladac samica. Moja po 3 latach ma mocno czarne pasy, jest ciemniejsza od pozostalych i odziwo najsilniejsza. Prawdopodobnie to ona jest dominatem wsrod samic i dlatego tez ma taka barwe.
  19. Jak ty do kubłów wrzucasz wate to co ile musisz je rozbierac? One zbierają wszystko i IMO szybko to sie zapycha.
  20. czester_

    pomysl na prezent.

    Myśle podobnie jak Yaro. Czy on wie że tym się trzeba regularnie zajmować? Czy ryby mu się spodobają? Czy ma jakąkolwiek wiedze jeszcze przed założeniem zbiornika? Co to zwierząt na urodziny jestem przeciw. To jednak musi byc wstepnie przemyslane. Chlopak poczyta i stwierdzi ze 126l to nic i co wtedy? Kupcie mu sprzet ale szklo zostawcie jemu do wyboru...
  21. Kupuj jak najtańsze;) nie ma co przepłacać... ew zapytaj czy ktoś nie ma spalonych.
  22. dokładnie jak karold mówi gdzieś o 2-3w mocniejszy musi być ten statecznik elektroniczny. Jest to najtańszy sposób na oświetlenie zbiornika. Jak zarowka energooszczędna się spali to elektronika dalej jest sprawna! Spokojnie rozbebeszamy wszystko i mamy niegrzejący się statecznik. Jedyna wada to małe moce:/
  23. Jedna z najgorszych możliwych kombinacji. Swego czasu makok miał chilumby z demasonami ale szczerze nie pamiętam jak wyglądały relacje tych ryb gdy dorosły.
  24. No no:) Gratulacjie:D
  25. minimum 60l. Mniejsze się nie sprawdzają
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.