Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. filtr wewnętrzny rozumiem czyscisz co tydzień No nic zrób większą podmianę i daj znac
  2. A powiedz tak z czystej ciekawości jak myjesz zewnętrzny? Jak robisz podmiany? (co wtedy robisz) Ja będę się upierał na zbyt małych podmiankach. 20l to nic. Trzeba robić je większe jeśli stężenie NO3 ma zmaleć. Weź jutro zrób tak jak mówie ~40l i zmierz parametry
  3. Powinieneś podmieniać więcej wody wlaśnie około 40l raz na tydzień i odmulać dno.
  4. NO3 wysokie bo podmiana żadna. Ja przy podmiance w 240 wylewam do kibla z ~40 litrów wody może więcej. Druga sprawa to zmierz no3 w kranie może to tu leży problem. 3 sprawa to kiedy ostatnio czyściłeś kubeł?
  5. A spróbuj końcówkę przyłożyć na odwrót;) Nie obrażaj tu chińskiej myśli technicznej bo każda nasadka na świecie do napowietrzania jest skonstruowana na podobnej zasadzie. Poprostu źle ją założyłeś. No chyba że się mylę to możesz mnie zjeść.
  6. Dokładnie jak mówi mutra. U mnie resun wydaje takie dźwięki gdy gąbka wymaga czyszczenia.
  7. czester_

    szybkie zarastanie akwa

    Kup testy do wody. Światło słoneczne pada na akwarium?
  8. Jak to oracal na kleju to raczej nie. Jeśli zaś to sama folia to nie wiem czy będzie się trzymać. Reasumując lepiej od zewnątrz ale mogę się mylić. Co do koloru to który ci się bardziej podoba. Pyśkom to raczej rybka
  9. Średnioziarnistą. Musisz iść do sklepu i sobie dobrać. Dziury mają być na tyle duże by się szybko nie zatykała i na tyle małe by łapały te gówienka.
  10. Temperatura w jeziorze oscyluje od ok 23-30*C. U mnie najczęściej jest 26, w lecie trochę więcej. Na noc temperatura trochę spada. Ryby przy niższej temperaturze wyraźnie inaczej się zachowują dlatego nie wydaje mi się by była za wysoka.
  11. Nie ruszają się, jak juz to powoli i spokojnie, bardziej przy górze lub w kątach. Ostatnio miałem nieogrzany pokój, grzałka w akwa niewyoliła i właśnie coś takiego zaobserwowałem. Normalnie trzymam wysoko 26-27
  12. Jak wybierasz ryby osobiście i z pewnego źródła to z jakością nie ma problemu. Rdzawa to piękna rybka i sa tak ładne jak na zdjęciach pod warunkiem dobrego oświetlenia.
  13. Moje przy 23-24 stopniach są takie ospałe.
  14. Moje zdanie jest pare postów wcześniej. Minimum to 100cm (200l) a w 240 można już trzymać 2 gatunki. 3 osobiście nigdy bym w takie akwarium nie włożył. A wypowiedziałem się za większość bo 2/3 uważa że 240 jest dobre dla 3 gatunków. Ot tyle mam do powiedzenia.
  15. Proponujemy 100cm jako minimum a 120 jako akwarium dla 2-3 gatunków a to różnica. Nie wiem z kąd taka buźka. MAsz inne zdanie?! Uzasadnij je argumentami a nie śmiej się pusto. Jeśli nie czytałeś była w tym temacie konkretna rozmowa a jedyne co jest tu śmieszne to twoje zdanie.
  16. W 240l mam na dzień dzisiejszy 1 samca saulosi i 4 perspicax'a. Wszystkie ryby w pełni wybarwione, przy moim małym akwarium ta agresja miedzy nimi bardzo fajnie się rozkłada przynajmniej dotychczas. Zadna ryba nie jest zamęczona, mocno pogryziona etc. Ryby mają prócz saulosi ~1,5 roku.
  17. czester_

    Witam proszę o pomoc

    Kurcze jakiś bug bo u mnie dalej otwarty
  18. Do światła trzeba się przyzwyczaić
  19. Ten filter jest o wiele za słby. Ledwo wydala w 120cm. SZukaj czegoś ~2000l/h
  20. czester_

    ktore najciekawsze ???

    Trafne pytanie;) Moje zdanie jest takie że wszystkie są ciekawe. Praktycznie każdy gatunek czymś się różni. Trzymasz jeden, następnie kupujesz drugi i jest ciekawie. Potem wymieniasz na inny i znów jest ciekawie. W tym cała zabawa, wyłapywać te różnice (ciekawostki) pomiędzy poszczególnymi gatunkami.
  21. Wyglądają dobrze ale brakuje im tego ponurego mocnego odcienia.
  22. czester_

    Jaki kotnik?

    Młode w małej przestrzeni wolniej rosną. Taki kotniczek na 30 młodych i trzymanie ich tam 2 miesiące to nie jest dobry pomysł.
  23. Moje także się tak chowały kiedys ale dlatego że rzadko wchodziłem do pokoju. Odzwyczaiły się. Zacząłem karmić je z ręki czesto ale mało. Na początku był problem ale po miesiącu walki wszystko zaczęło wracać do normy.
  24. czester_

    Jaki kotnik?

    Kup sobie 60l, takie akwa zawsze się przyda a nie kosztuje dużo. Do tego mocny wewnętrzny z dużą gąbką. W pierwszych miesiącach często odmulaj dno z resztek pokarmu. Gąbkę płucz w wodzie z awakrium. Moja metoda na utrzymanie w takim awkarium w miare dobrych parametrów to duże podmianki z jednym ale. Wymieniam ~70% wody w tym 40% to woda świeża a 30% to czysta woda z głównego zbiornika. Co do podmianek każdy ma swoją technikę także już od ciebie zależy.
  25. A może prace zmieniłeś, mniej przy akwarium jestes i przyzwyczaily się do spokoju? Warunki zewnętrzne jak najbardziej mogły spowodować taką płochliwość.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.