Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Mi raz perspicax przez pół godziny wyciągał siatkę do łapania ryb bo mu włożyłem przez przypadek w rewir XD, skubaniec mały ale ma siłę. I nie było mowy o uciekaniu przed tą siatką tylko jeszcze w nią właził i atakował..
  2. czester_

    Poczatek...

    to dziwne bo turbo filter aquael przepływ to tylko na papierze taki ma a do tego szybko się zapycha. IMO najgorszy wewnętrzny jaki miałem okazję używać.
  3. Na forum nie ma takiego działu. www.klub-malawi.pl Tu na stronie jest giełda gdzie możesz umieścić swoje ogłoszenie.
  4. Mi się wydaje że jednak za silny będzie.
  5. Sprawdź też pod kamieniami. mógł gdzieś wleźć i już nie wypłynął.
  6. możesz to nagrać? Podczas bójek nieraz to widziałem ale po pokarm nigdy.
  7. czester_

    Demasoni

    no ja hikari namaczam aż sobie przypomne że namaczam ale ogólnie więcej niż 10 min raczej nie..
  8. Ale ja nie robię jaj. Poważnie weź to nagraj jak ta obudowa drży i jaki to głos. Jak kupiłem resuna to pierwsze dwa tyg. moja też mi głowę truła że wyrcy.. odpowietrzałem, cudowałem, odwracałem i chwilowo pomagało. Po ok 2 tyg zarósł troszkę glonem i ucichł. Teraz jest już bezgłośny. Rozbierz go i sprawdź może coś jest źle zamocowany ten wirnik.
  9. czester_

    Demasoni

    po 20 min to z tego granulatu jeszcze cos zostaje?
  10. dasz rade nagrać filmik bo sobie tego nie wyobrażam?
  11. Ja tam tetry nigdy nie używałem ale jestem skłonny zaufać temu zdaniu:)
  12. czester_

    czyszczenie spoin

    bo nie trzyma... u mnie też spoina jest naruszona i glon w środku. Czyszczę to czasem i tyle mogę. Normalne że z czasem ccyba silikon puści troszkę z brzegu czy ty jako użytkownik kartą przy czyszczeniu glonów z szyby naruszysz spoinę. A potem już samo się robi. Nie mówię tu o spoinie naruszonej w miejscu gdzie szkła są połączone ale tej wystającej.
  13. Ja że tak powiem stosuję ten zeolit. Zawsze mam dwa woreczki w kuble. Z racji ze na dzień dzisiejszy mam w 240 fluvala 204 gdzie litrów za dużo nie ma to stwierdziłem spróbować z zeolitem i tak juz od roku mam w filtrze. - absorbowanie NO3, tu sprawa sporna jak dla mnie. Faktycznie w pierwszychy 3 miesiącach NO3 po tygodniu było o 10-15 mniejsze i to jeden z dwóch powodów dla którego go trzymam. - Co do PH to niby stabilizuje i wahania miałem ciut mniejsze niżeli bez ale testy mam zooleka także nie mam żadnej pewności. - jeśli chodzi o glony to po zastosowaniu zeolitu zmieniły się z zielenic na brunatne włosowate glony bodajże to się kryptofity nazywają. Ale to wszystko narazie na minus dla zeolitu jednak ma jedną dobrą stronę. Faktycznie wpływa jakoś na jakość wody. Testowałem to w innych akwariach powiedzmy troszkę opuszczonych i po zastosowaniu zeolitu jako miedium filtracyjne w zwykłym zbiorniku ta woda robiła się naprawdę krystalicznie czysta, jakby wrzucić węgiel aktywny wręcz identycznie. Jest to zauważalna różnica.
  14. Bocja wspaniała powinna mieć PH wody od 6 do 7,5; dodatkowo jest to ryba raczej stadna i w ilości 2 zachowuje się ospale, chowa się i nie wykazuje takiej aktywności jak powinna. Z lżejszych wymagań to duża ilość roślinności, korzenie etc. Wniosek: teoria twojego znajomego jest wzięta z nie powiem czego.. ta ryba przebywając tylko w malawi już wykazuje że woda jest nie ten tego bo to nie jej warunki. Nawet nie myśl o trzymaniu jej w malawi bo jest to po prostu głupie. Już lepszym argumentem jest to że jest ładna Do sprawdzania warunków w akwarium mamy testy wody i to jest nasz sygnalizator.
  15. Dokładnie, swego czasu taką kupowałem. W paczce było 20 dużych plastrów za ok 2,50zł
  16. sklep malawi, drogie ale warte ceny;)
  17. raczej nie ma folii matowej ze strony kleju.. Są to folie raczej zewnętrzne i nawet jakby była matowa i tak będzie się wszystko odbijać bo przed nią masz szkło.
  18. Raczej nie ale skoro gwarancja jest to warto wymienić z tym że np mi by się nie chciało wody spuszczac i wszystkiego od nowa ustawiac:)
  19. Masz muszlowce w 112l jest idealnie i tak trzymaj. Nie psuj tego co masz. Chcesz saulosi to drugi baniak a ten zostaw w spokoju bo żal. Może nie jest to merytoryczna odpowiedź ale najprawdziwsza.
  20. czester_

    co to za roślina ???

    Valisneria Americana - "nurzaniec"
  21. czester_

    co to za roślina ???

    ja na to mówie nurzaniec:)
  22. olej to;) ja od 2,5 roku mam coś takiego:
  23. Filtry wewnętrzne przydadzą Ci się dwa. Co do tych 30 cm to nie ukrywam ze jest to mało. Ciężko jest mi cokolwiek poradzić. Myślę że można by tu spróbować z czymś mniejszym typu demasoni. Drugie co mi przychodzi do głowy to acei lub w ten deseń. Tło sobie daruj. Folia na tył wystarczy a oszczędzisz miejsca w akwarium. Ta dlługość jest dość spora ale 30cm trochę gryzie jednak. I to wszystko co mogę doradzić
  24. eliot12 proszę nie wyśmiewaj się tylko pomóż, miłe to nie jest co robisz... Paweł24 poczytaj sobie proszę cały faq. Link jest u góry po prawej stronie forum. Są tam podstawy i wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące pyszczaków, czytając to unikniesz zbłaźnienia się. Co do dołków to pyszczaki faktycznie lubią sobie pokopać ale nie ma to nic wspólnego z tarłem. Kopią doły najczęściej samce powiększając w ten sposób swoje kryjówki, ew samice i inne samce przekopują dno. Samo tarło wygląda tak że nie wchodząc w szczegóły samica bierze wszystkie ikry do pyska i tzyma je tam ok 26 dni. Poczytaj i pooglądaj sobie na youtube jak to wygląda.
  25. Moim zdaniem tak jak gdzieś tu wyżej ryba jest słabsza od pozostałych, jest odganiana, niedopuszczana do jedzenia, dręczona etc. Wynik tego jest taki że tak wygląda. Z własniego doświadczenia powiem że lepiej odłowić ją i trochę przytuc. Jak odzyska siły wpuszczać spowrotem, bo w takim stanie ma marne szanse na lepszy wygląd. Jej życiu raczej nie zagraża niebezpieczeństwo
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.