Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Nie mniej jednak uważam, że trzeba do nich wysłać pismo z oficjalną prośbą o udostępnienie. Powiedzieć że robimy polską bazę i trochę od nich kopiujemy, nawet przez zwykłą grzeczność.
  2. czester_

    Żywy pokarm

    Załóż 60l i trzymaj jak laik:) Po 2 miesiącach będzie tego pełno na przekór wszystkim naukom o rybach:)
  3. czester_

    Borte

    Ja to tam wiem tylko jak koń wygląda. A no kiedyś obstawiałem wyścigi konne, nawet fajną sumkę zgarnąłem:P Ale to twoja klacz rozumiem urodziła, czy może kupiłaś?
  4. czester_

    Borte

    A pije już? Gratulacje!
  5. czester_

    Żywy pokarm

    Gupiki nie są płodne? Dam ci przepis: - nie podmieniaj wody, dopiero jak żółta - zasadź masę roślin - wyłączaj filtry na noc - kup do kompletu kiryska I młodych będziesz miał w duuużo:D A tak poważnie to zastanowił bym się nad krewetkami, te to się dopiero mnożą, a do tego masz w domku dodatkowy piękny baniaczek.
  6. Saulosa z rubin red myślę że możesz spróbować. Nie skłaniał bym się jednak ku trzem gatunkom. Masz małe akwarium, dwa różne gatunki. Na serwisie z tego co pamiętam jest artykuł harisimiego na temat takich połączeń.
  7. Jak najbardziej. 305 bedzie za mały troszkę. Ew. wcale to nie musi być fluval.
  8. Jak jesteś na kupnie to lepiej dołóż.
  9. I ty czytałaś faq itd. ?? Należy ci się porządny klaps w dup... żeby nie mówić gorzej. Dodatkowo chodzi o ryby które sam trzymam i uwielbiam. 1.OBSADA; gdzie na forum pisze, że można trzymać te gatunki razem w takim małym akwarium? Gdzie na forum pisze, że pyszczaki trzymamy w parach? Gdzie na forum pisze że arutas i kulfon nadaje się do 250l? 2.PARAMETRY WODY Czytałaś o cyklu azotowym? Czytałaś co to filtracja biologiczna? Czytałaś, że filtry paskowe są niemiarodajne? 3.POKARM Kulfon i perspicax to ryby typowo roślinożerne. Z moich obserwacji wynika, że samo podawanie im za często mrożonek powoduje senność, płochliwość. 4. CHOROBY W jakiej temperaturze trzymasz ryby? Nie widzę zdjęć ale podejrzewam co najbardziej prawdopodobne że ryby dostały pleśniawki. Chorują na nią najczęściej ryby osłabione. Pleśń atakuje obumarłe części skóry. Leczy się to przez przecieranie pleśni i kąpiele w lekach. Robi się roztwór z wielu leków w tym FMC. Jeśli to ta choroba to musisz mieć grzyba w wodzie, jednakże sam grzyb jeszcze nie powoduje zachorowań a również inne czynniki w wodzie jak temperatura, ph. Podmień połowę wody, poczytaj o pleśniawce, silnie napowietrzaj, ogranicz karmienie. Przydały by się wszystkie parametry wody ale te prawdziwe i biolog. Świadomie zabijasz te ryby. Jeśli uda się uratować obsada do redukcji. Dwa max 3 gatunki ale jak pisałem wcześniej brak Ci podstawowej wiedzy i musisz to nadrobić.
  10. A znów pytam po co? Lepszy jest prefiltr bo do kubła się syfy nie dostają i można go czyścić raz na tydzień. Spełnia swoją rolę nawet lepiej.
  11. ja świecę z 4 h przerwą od południa bo jasno jest a i tak mnie w domu nie ma. Nie ma chyba jakiś szczególnych wytycznych co do oświetlenia. Grunt żeby ryba wiedziała kiedy dzień a kiedy noc i by w miarę te czasy świecenia były codzień równe
  12. A może miał w kuble. Wydał nie wydał takie ma i póki nie ma potrzeby bo parametry będą w normie nie ma co kupywać dodatkowej ceramiki. Biokulki może nie mają takiej porowatości ale spełniają tą samą funkcję.
  13. czester_

    Jaki kotnik?

    Z dojrzeniem takiego zbiornika będzie ciężko szczególnie przy młodych. Najlepiej odlewać wodę z ogólnego co 2 dzień pół na pół z czystą i powinno być dobrze.
  14. A jak w tym małym akwarium taka filtracja mu wydoli to po kiego ma wydawać kolejne 20zł?
  15. No na oko i od podstawy. Ciężko powiedzieć ile dokadnie. Od przodu zrób ok 10 cm a od boku nawet 20 albo więcej bo i tak nie widać. Przykleisz na to kamienie i nie będziesz ich zauważać. Ja dałem ciut za małe i teraz muszę co podmiankę wszystki piasek wygrzebywać by był lepszy przelot. Aha i koniecznie od góry zrób lukę taki grzebień żeby woda nie stała.
  16. Każdy akwarysta który choć trochę obserwuje swoich podopiecznych zauważa po czasie, że 112 to za mało dla pyszczaków. Jako na rok może być ale potem min 200l. Druga sprawa to, że w takim małym akwarium bardzo trudno utrzymać równe parametry i owe szybko się potrafią zmienić.
  17. Słuchaj, jako że chyba nikt nie wyłącza filtrów na noc ty zrób test. Ryby obserwój, parametry spisuj rano i wieczorem i zdaj raport jak wygląda sprawa wyłączania pompy na noc. Jednakże ja przychylam się ku temu by chodziła 24h. Czemu? W nocy też ryby brudzą a wyłączanie mechanika spowoduje dwie rzeczy, odchody mają większe prawdopodobieństwo gromadzenia się w szczelinach i przy rozruchu porannym wita nas, nie zgłodniałe stado pyśków a kupa latających gówien.
  18. Masz fajne głębokie akwarium, może nie jest to odpowiedź na twoje pytanie ale co powiesz na jednogatunkowe demasoni?
  19. Otwory wytnij najpierw. I zrób je duże. Przysypiesz piaskiem, troche pyśki naniosą i jak zrobisz za małe będzie problem. Z tym doświadczeniem co mam teraz zrobił bym je właśnie troszkę wyższe. W samej maskownicy również zrób sobie zapas jakbyś czasem pompe lub gąbke zmieniał.
  20. Ciężko mi jest ci coś doradzić. Jak karmisz? Może za duże granulki, może krótko namaczasz, jakie masz parametry? Spureal pomaga i widać już po miesiącu że rany szybciej się goją etc. Także lać można ale to tylko leczenie skutku a nie przyczyny.
  21. i w tym je trzymasz?
  22. w pizd... nie ważyłem ale spokojnie z 40. Łupka to ja nie mam za cieńkiego, miało wyglądać a nie mało ważyć. 3 Wielkie tuby silikonu poszły:P
  23. http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=22&t=6581&p=76861&hilit=metronidazol#p76861 użyj szukaj... jest tego sporo więcej
  24. Stosować można, do tego jest bo chroni śluzówkę ryb. Sam zresztą go używam. Jednakże wątpię że przestaną się przez to ocierać. Ocieranie = problemy z wodą
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.