Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Miałem dwa różne odmulacze... i wiesz jakie wnioski wysunąłem? Że nie ma jak rurka i zbieranie syfu przy podmianie podczas zlewania do wiadra.
  2. Kup sobie porządną mocniejszą głowice za tą kasę a nie wydawaj na cylkulator który bardziej zagraci ci już małe akwarium.
  3. Jak już to kup dużą uniwersalną i sobie dotniesz
  4. a używane 2 letnie z 30 kosztuje. Nie ma co... takie akwarium to zostaw dla chomika.
  5. Sprawdź jak chodzi filtr z i bez gąbki i sam oceń czy trzeba wymieniać. Turbo 1100 fana jest bardzo słabym filtrem i nie ma tego przepływu co na kartce. Nie zaszkodzi wymienić na mocniejszy.
  6. http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=8995&mode=search tak wygląda?
  7. u mnie nie było więcej jak 48.
  8. 100% nie pobicie. Zresztą wytrzeszcz obu oczu po nocy był pierwszy, potem w 3h płetwy zaczęły się łamać. Co prawda skalpel mam, ryba też jeszcze w wodzie ale chyba się boje jej kroić. Nie miałem zajęć z żabą.
  9. Zajebista ta ryba:D przepraszam musiałem to napisać. A teraz poważnie. Ryba ma wszystkie płetwy? Czy pływa tak zawsze czy może tylko czasami? Przy dnie rozumiem jest ok ale jak wypływa wyżej tak wariuje czy może różnie to bywa. Do czego zmierzam, wyglada mi to jakby brakowało jej jakiegoś spojlera (czyt. płetwy). Co prawda nie wyrywałem nigdy rybie płetw brzusznych ale wygląda mi na to jakby miała z nimi może problem. Gdy wypływa na mocniejszy prąd wody przestaje sobie radzić. edit: i na miłość oddaj tego grubowarga bo go zamęczysz w tym akwarium.
  10. Pyszczaki jak wysypiesz całą puchę prawdopodobnie zaczną ją jeść a po 3-4 godzinach będzie po rybach. Było parę takich sytuacji na forum.
  11. Nigdy nie myślałem że będę tu zakładał temat ale niestety... Mam taki problem. Z dnia na dzień samica saulosi zciemniała, ukazały się ciemne pasy jak u samca. Do tego wytrzeszcz obu oczu i to konkretny, poszarpane wszystike płetwy. Pływała przy górze ale strasznie osłabiona. Wczoraj ją wyłowiłem i przeniosłem do zbiornika 40l. Stan na dziś jest taki że do w/w objawów doszła jeszcze niemożność pływania. Ryba leży na boku. Gdy 'zaprosiłem' ją do pływania okazało się że do przodu poruszać się potrafi ale przy tym obraca się o 360 stopni. Czyli płynie do przodu obracając się. Do tego jeszcze "gęsia skórka" na łuskach. Parametry w sumie nieistotne ale podam. PH 7.8 NO2 0 NO3 25 KH 8 GH 8 Wiecie co to może być? edit. w momencie pisania tego tekstu stwierdziłem zgon ryby:( Miała 5 lat. Przez te 5 lat to dopiero moja druga ryba która poszła do krainy wiecznej spiruliny. szkoda. Tak czy siak sugestie nt. co ją zabiło mile widziane. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ryba leży na dnie a nie pływa na powierzchni.
  12. No jak nie ma to trudno. Kubeł do łazienki, zamknij go, zalej pompką i uruchom. Sam szybko załapiesz jak działa.
  13. nie żebym się czepiał ale na czorta ci instrukcja? Wkładasz wkłady, zalewasz pompką i włączasz. On nie ma instrukcji na pudełku?
  14. Na barwę ryb składa się wiele czynników takich jak pokarm, oświetlenie, jakość wody, odpowiednia pielęgnacja. Temperatura raczej nie jest tu czynnikiem efektywnie uwydatniającym barwy.
  15. Wyrzuć gąbkę i zakładaj prefiltr. Zobaczysz że przepływ po 8 miesącach ci nie spadnie.
  16. Możesz dać węża jak do pralki lub kupić kolanko;) Nie ma sensu zaglądać tak często. Jeśli spada ci bardzo wydajność znaczy to tylko tyle że nie używasz prefiltra a w środku albo masz dużo gąbek albo watę które ograniczają po czasie przepływ.
  17. Ale jaki to ma wogóle cel? 18W na 112 l to nie jest dużo.
  18. Ja bym to zrobił jednak standardowo;)
  19. Tak jak mówią koledzy jedyne wyjście to wymiana statecznika na 1x18W. Te starsze na T5 nie kosztują dużo. A dlaczego nie chcesz 2 świetlówek?
  20. Nie widze co tam pisze ale na 80% się nie da bo to jest zrobione dla dwóch świetlówek. Ew jednej dwa razy mocniejszej
  21. Ja wlewam do dwóch wiader wodę z akwarium. Do jednego wsypuję zawartość całego kubła i tam płuczę a nast. przekładam do drugiego wiadra. Potem wypłukaną z brudów wsadzam do kubła. Żadnej świeżej wody z kranu, mocniejszego czyszczenia szczotką etc.
  22. czester_

    Poczatek...

    Pewnie miales jakis wadliwy, moj smiga juz 2 rok bez zastrzezen Ale mój też śmiga już ponad 3 lata z tym że max nadaje się do 80litrów bo jest zdecydowanie za słaby.
  23. Ano zabawa bez poziomnicy to inna sprawa.. powodzenia w reklamacji w takim razie.
  24. Źle sklejona, za cienka. IMO gość od którego kupujesz te akwaria chyba nie jest wysokich lotów. Reklamuj nie ma co bo w tym memencie nie masz żadnego wzmocnienia na szybie
  25. czester_

    Malawi poczatek....

    Na wszystki pytania odpowiedzi znajdziesz w FAQ http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=55&t=4181
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.