Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Mi po 4 latach kamienie zaczynają odpadać z plexi. Ale powodem bylo wyjęcie tła, przypomniał sobie o swojej wadze;)
  2. Zeolit regenerujemy co 2 albo 3 miesiące. Nie pamiętam dokładnie teraz ale na pewno nie co pół roku.
  3. Ja mam obecnie zooleka i jakąś bio noname. Ogólnie IMO nie warto wydawać dużo na ceramikę jeśli mamy sporego wystarczającego kubła. Tania sprawdzi się równie dobrze.
  4. Może wogóle nie zniknąć. to proces długotrwały, tego jestem pewien. Czy pokój w którym trzymasz pyszczaki jest często odwiedzany? Spróbuj zmienić im rozmieszczenie kamieni troszkę. Może zmiana otoczenia wpłynie na to że pozyskają nowe rewiry i staną się mniej płochliwe.
  5. Też to miałem, wyczytałem gdzieś że powodem są złe parametry wody. Zacząłem podawać sód by podnieść ph i po 2 miesiącach poprawiło się. Dokładnie jednak nie wiem co to jest..
  6. Nic mu nie szkodzi wpakować tam dwa gatunki po 12 ryb i obserwować, takie moje zdanie. Sam bym tak zrobił ale miejsca nie mam i wyłącznie dlatego by móc potem powiedzieć drugiemu koledze z narożnym akwa że nie może trzymać tam tych ryb. Głębia tego akwarium jest znaczna i jestem bardzo ciekaw czy może samce nie obiorą rewirów nie na szerokość a właśnie długość akwarium. Liczę kolego że raz na miesiąc będziesz przysyłał jakieś raporty w tym wątku jak to wygląda bo pozwoli mi to porównać ich zachowanie z zachowaniem ryb w standardowych akwariach.
  7. o kurcze dwa gatunki w takim akwarium? - TRAGEDIA Dla mnie nie pasuje nawet i jeden gatunek saulosi (chyba że na upartego) jeśli już coś z malawi to tylko M. livingstoni Czester jak możesz przyównać to akwarium do 240l ? tutaj w najdłuższym miejscu nie będzie nawet 100 cm a przy 240l masz 120 cm. Jestem stanowczy co do 112l, a raczej stanowcze nie. Ale co do innych baniaków to czemu nie spróbować? Powierzchnia dna jest dość spora, sam kształt bardzo nietypowy. Małe mbuniaki być może wybiorą tu rewiry o średnicy 20-30 cm w głąb. Jak nie spróbuje w życiu się nie przekonamy czy coś takiego jest możliwe; jeśli nie, to poprostu z jakiegoś gatunku zrezygnuje. Mówię tak dlatego, że sam teraz obserwuję sytuację gdzie na szerokości 20cm w akwa mam dwie groty dwóch bardzo silnych i agresywnych samców i o dziwo żyją razem i jest dość "fajnie". Jeśli chodzi o standardowe wymiary tu raczej jest już dużo sprawdzonych obsad i dużo wiedzy na ten temat, natomiast jak możemy nie pozwalać na więcej gatunków skoro sami tego nie wiemy jak zachowają się pyszczaki w tak zwymiarowanym akwarium? Jest to dość ciekawe akwarium i nie chciał bym go zmarnować na jeden gatunek do tego saulosi skoro można spróbować z innymi obsadami myślę podobnymi do tych jak w 240l. Jednak nie więcej jak 2 gatunki.
  8. Na początek możesz kupić o 12 nawet z każdego gatunku. Ale wybór moim zdaniem masz większy. Wg. mnie w tym akwa ma szansę każda obsada taka jak do standardowej 240l.
  9. U mnie dosyć często ale zawsze po podmiance. Tak to nie zauważyłem jakiejś reguły.
  10. Jaką masz filtrację? Masz testy na azotyny i azotany?
  11. Ups na wejściu ma układ prostownik-ładowarka, jak nazwa wskazuje zamienia zmienny w stały, a przy tym jeśli to potrzebne doładowywuje baterie. I teraz w zależności od zaawansowania sprzętowego UPS ma on jednostkę spowrotem zamieniającą prąd stały w zmienny. Te droższe UPS wyposażone są w coś takiego jak booster który napięcie stałe zwiększa do 400 V i dopiero takie trafia na falownik, te tańsze nie posiadają falownika a zwykłą przetwornicę np taką jak w tych samochodowych. Tym samym dają bardzo kwadratowe sinusoidy na wyjściu. Niektóre urządzenia (silniki) nie potrafią że tak powiem "odczytać" tego prądu:)
  12. Mylisz sie. W komputerze i tak całe napięcie jest na wstępie prostowane i filtrowane w zasilaczu. W pompach tak to nie wygląda dlatego UPS musi dawać "ładniejszą" sinusoidę.
  13. czester_

    gatunki rybek

    apraszam do albumu klubu malawi ew. wpisujesz w google nazwę ryby i na pewno znajdziesz.
  14. Myślę że tak;)
  15. Najprościej mówiąc takie które w charakterystyce mają mocne widmo niebieskie i żółte.
  16. Zobacz jak pracuje gdy braknie napięcia. Jeśli pompa dziwnie buczy, zmienia charakterystyke brzmienia może to się na niej odbić. Jeśli pompa po sekundzie pracuje tak jak pod napięciem z sieci spokojnie możesz zostawiać.
  17. Raczej atrapy jajowe w przypadku saulosi świadczą że masz do czynienia z samcami. Prawdopodobnie bo wieku ryb nie podałeś wchodzą gwałtownie w okres dorastania i do roku czasu te walki o rewiry będą bardzo częste. Jeśli zauważysz że jeden z samców zajmuje dosłownie całe akwarium i nie pozwala innym rybom pływać można by pomyśleć o zmianie aranżacji w akwarium, a jeśli to nie pomoże zredukować buntownika. Narazie jednak ciesz się życiem w akwarium i pilnuj ryby coby się nie zabijały.
  18. Jeśli masz dużą pojemność kubła IMO nie ma co wydawać pięciokrotności na ceramikę eheima jak za 10zł będziesz miał prawie to samo.
  19. Miałem i mi osobiście światło nie przypadło do gustu. Ale to tylko mija opinia. Ze świetlówkami to jest tak że jak sam nie obejrzysz jej w akwarium to nie będziesz wiedział czy ją chcesz.
  20. czester_

    Ceny ryb

    w teorii jeśli zakochałbym się w jakiejś rybce dałbym tyle ile trzeba..
  21. Wszystko fajnie tylko nie mogę rozkminić jakim cudem ma równowagę wody w zbiorniku. Nadmiar wody wchodzi do miski i z niej woda się wypompowuje tylko skąd wiedział na jakiej wysokości jest nadmiar.
  22. czester_

    Wysokie NO3

    Jak się nie ma co z pieniędzmi robić to polecam metodę kolegi. A jak wolisz to wydać na pokarm to włącz światło o 2 w nocy wyzbieraj z szyby wszystkie ślimaki. Zabieg powtórz tyle razy ile będzie potrzeba.
  23. spokojnie wystarczy.
  24. http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=55&t=4181 Najpierw poczytaj to. Potem podaj wymiary zbiornika i proponowane przez Ciebie obsady, a potem coś z tego sięwybierze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.