Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Ja pozostanę ortodoksyjny i zaproponuje większy harem samych saulosi.
  2. Miałem profil i juz nigdy nie kupie
  3. a nie miałeś przypadkiem przerwy w pracy kubła? To wygląda na film bakteryjny. Taki syf osadza się też w rurkach
  4. czester_

    Dojrzewanie wody

    Ja jednak wolę poradzić nowemu by wrzucił kostkę mrożonki niżeli by wrzucał obsadę. Nie zna jeszcze normalnych zachowań ryb. Na to trzeba czasu. Po 3-4 tygodniach można bezpiecznie wpuszczać ryby. Po to jesteście żeby się nie zgadzać Napewno moja metoda dla nowego malawisty jest bezpieczniejsza i taką zawsze polecę.
  5. czester_

    Pomocy- wysokie NO2

    Zalecam i nakazuje poczytać FAQ kolego!
  6. czester_

    Dojrzewanie wody

    Sorki yaro ale wpuszczanie ryb do nieustabilizowanej wody to dla mnie ich zamęczanie. Mało to nawet wątków było że pan X wpuścił parę ryb do akwarium a potem cykl nie mógł się ustabilizować bo ryby ledwo żyły i trzeba było podmieniać? Było już o kostkach, pokarmie, nawet sikaniu, można też wrzucić sam nivitrec. Jest tyle innych sposobów na rozpoczęcie cyklu... dlaczego robić to kosztem ryb? Nie będe udowadniał że u tego i tego ryby padły czy u tego cykl startował 3 miesiące bo stan zdrowia ryb byl tak słaby że trzeba było robić podmiany. U następnych 50% odbyło się to bez szwanku. Ale ja na swoich rybach jak i innych nie będe testował czy wytrzymają w nowiutkiej wodzie z nowymi filtrami do tego w olbrzymim 100litrowym akwarium. Nigdy też nie będe udzielał takich rad bo są inne sposoby. Po miesiącu czasu jak wpuścimy ryby i tak parametry podskoczą ale już nie tak gwałtownie.
  7. Proszę poczytać FAQ. Znajdziesz tam odpowiedzi na 90% pytań. Po tym poczytaj o obsadach proponowanych do 240l jest tego masę w tym dziale. Zalecam i nakazuję wyjęcie tych ryb i krabów przed wpuszczeniem docelowej obsady. Przed glonami się NIE UCHRONISZ. Taki urok malawi. W skrócie, wszystko o co pytasz jest w tym dziale i FAQ.
  8. czester_

    Dojrzewanie wody

    Glonami i tak porośnie.. a kostkę wrzuć odrazu ale jak kolega wyżej napisał dolej np nitriveca
  9. czester_

    Dojrzewanie wody

    Racja, wpuść jak kolega radzi pyszczaki w pierwszy dzień. Ich zadowolenie gwarantowane... Pyszczaki są dość wrażliwymi rybami i taka zabawa może skończyć się ich śmiercią, a jeśli nie napewno nie będą to ich najpiękniejsze tygodnie:/
  10. czester_

    Dojrzewanie wody

    Podmiany rozpoczynamy PO ustabilizowaniu się parametrów i rozpoczęciu cyklu. Również nie musisz tak cudować z oświetleniem. Kamieniom nie zależy czy się na nie świeci no chyba że masz rośliny. Zamiast gupików wrzuć kostkę mrożonki którą i tak musisz kupić. Testy rozpocznij po ok 2 tyg no chyba że z czystej ciekawości.
  11. Najpierw gąbki waty etc co tam masz a następnie wkłady biologiczne.
  12. W dziale Oświetlenie masz przyklejony temat odnośnie różnych świetówek ze zdjęciami. Dodatkowo masę tematów podobnych do twojego. Proszę poczytać. Temat zamykam.
  13. moze spróbuj skierować strumień z kubła w stronę dna? u mnie pomogło.
  14. o to chodzi zeby sie nie znosiły a robiły kółko po akwarium. Jak jeden filtr ustawiony jest w prawo i prąd kręci się wg wskazówek zegara to drugi wylot ustaw w ta sama strone.
  15. Oznacza że prądy się zderzają. Wyloty powinny w takim akwarium być ustawione w tą samą stronę by wydajność była większa
  16. tzn skąd masz wodę? Ze studni?
  17. 6 tygodni po wymianie wody... hmmm nie do konca wiem co to znaczy ale nie wlewaj tej wody do nowego awarium. Poczytaj o cyklu azotowym.
  18. A jak wygląda sprawa paramterów w tym 50l? Teoretycznie można a nawet trzeba wlać starą wodę ale jeśli to taka "gnojówka" z mieczykiem i jednym filtrem gdzie nie bylo podmianek to lepiej to sobie oszczędzić.
  19. A kogoś to dziwi? Choc go polecam resun zawsze zostanie chińskim szmelcem za parę złotych. Od bezawaryjności są inne porządne firmy ale za tym idzie kasa. Sami dokonujemy wyboru. Jak to ktoś kiedyś powiedział: " W życiu trzeba sobie odpowiedzieć na jedno ale to jedno za**** ważne pytanie.... :)" Chińczycy postanowili że będą robić wszystko no i robią ale kosztem jakości. Na szczęście jest gwarancja i zawsze możesz wymienić tą zabawkę na inną bez wady (albo i nie;P) Tak czy siak Resun w moim mniemaniu to mocny filtr za małe pieniądze, a jeśli się psuje.. no cóż ma prawo.
  20. Włącz filtr bez gąbki i przy pracującym poprzekręcaj go do góry nogami parę razy jak nie pomoże to reklamacja.
  21. IMO i takie i takie. Jak na PCV nakleisz cienką warstwę kamieni to nie zajmie wiele miejsca a efekt przynajmniej dla mnie lepszy.
  22. Dokładnie, wyrzuć tą rurkę, przeczyść filtr i rozkoszuj się ciszą z żoną
  23. Ryba nie jest głupia i trzeba ją do siatki długo przyzwyczajać ale się opłaca.
  24. Żarty artami ale np ja miałem zawsze straszny problem z odławianiem ryb. Po włożeniu sitka w momencie uciekały a dekoracji rozbierać nie lubię i nie będe. Zacząłem je karmić z sitka. Wrzucałem namaczane granulki do środka (robie tak do teraz) i czekałem na reakcję. Na początku podpływały tylko i wyłącznie samice saulosi, reszta się bała. Na dzień dzisiejszy po włożeniu siatki do akwarium mam ją pełną ryb:) Musze kiedyś zdjęcie trzasnąć
  25. ja pierdziele Drak o kija ci chodzi... Przecież od razu przy tym fakcie policja została poinformowana i wytoczyło się postępowanie. Niby wszyscy mieli dzwonić? Powiedz mi kolego do czego ty brniesz bo nie czaje? w tej historii ktoś cholera zadzwonil i wytoczylo się postępowanie? Co niby jeszcze trzeba zrobić żeby w twoim mniemaniu było poprawnie? Jedno zdanie przeczy drugiemu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.