Mam te same testy paskowe. Kupiłem z czystej ciekawości z rok temu.
- NO2 pokazuje dobre (czyli 0) ale w 4 letnim zbiorniku, co do pomiarów w świeżym zbiorniku nie sprawdzałem.
- NO3 kompletnie wyssane z palca
-PH, KH pokazuje dobrze z tym że JBL na kolorze ma duży zakres i nigdy nie wiesz ile jest dokładnie. Jednakże do regularnego skontrolowania stanu akwarium czy coś się nie stało spokojnie wystarcza.
GH - nie mam kropelkowych więc nie mogę sprawdzić poprawności
Stosuje je jako dodatek do kropelkowych. Czasem po prostu nie chce mi się 15min wykonywać wszystkie testy po kolei.
Powiedzmy że ich wiek odpowiada teraz 17latkowi:) tzn wybarwione w 90% ufając zdjęciom. Zaczyna się cięzki okres buntowniczy za to z niespodzianką bo agresja zewnatrzgatunkowa prawie nie istnieje.
Drak nie mam pojęcia jaką masz wiedzę ale sam piszesz że sinic jeszcze nie miałeś... uwierz mi na słowo że jak raz z nimi będziesz miał do czynienia żaden głupi mikroskop nie będzie Ci potrzebny.
Sinice jest bardzo prosto rozpoznać bo mają charakterystyczne cechy, np. osiadają na piasku, sklejają go i są galaretowate. Pokaż mi jakiekolwiek inne glony które mają te same cechy.
Nie miałeś sinic to się ciesz ale nie doradzaj jeśli nie masz o tym pojęcia. Bo w 80% pomaga niestety tylko erytro bo samo zaciemnienie nie daje rezultatów i po pewnym czasie wracają
To ja chętnie kupię Ci parę biletów na pociąg w zamian za auto:D Obiecuje że będe szanował
ew jak chcesz się nauczyć czytać zapraszam do Wrocławia lub Krakowa w godzinach od 15-18:)
Daniel powiem ci tak. Spójrz na cenę tetry i resuna. Ja różnicy nie widzę. Oba bezawaryjne, oba mocne, oba mają gwarancje, oba również mogą mieć koszyki. Jedynie cena tetry 2 lub 3 razy wyższa...
Kibicuje Ci meth:) Trzeba łamać niektóre bariery, może i będą się trzepać i trzeba będzie zwiększać baniak, a może uda się wszystkie pogodzić.
Sam mam niby "bardzo agresywny" gatunek z saulosi, a jak dotąd powoli ten zagraniczny mit obalam.
Weź go spróbuj dokładnie odpowietrzyć. Jak ja dostałem resuna to dobry tydzien rozkminiałem co zrobić by nie buczał. Albo gdzieś się zapowietrza, albo wirnik źle siedzi. Filtr wpada w drgania ale nie aż takie by buczenie było głośne jak u ciebie.
Ew. nie zmniejszałeś czasem przepływu??