Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    Testy Tropicala

    kropelkowych czy paski?
  2. Również takie miałem, po 3 miesiącach znikło.
  3. czester_

    Czyszczenie wapieni

    A gdzie one były? Swieże uzbierane czy z akwarium wyjęte?
  4. Samica wypuszcza ok 20 młodych i więcej. W 20l akwarium masz litr na pyszczaka. Jak już wcześniej wspomniałem pyszczaki rosną bardzo szybko w początkowym stadium; rozmiar akwa ma wpływ na prawidłowość i szybkość wzrostu. Oczywiście w pierwszym miesiącu możesz je trzymać w akwarium 20l ale po tym miesiącu musisz je przenieść do większego powiedzmy 60l, po następnych 2-3 miesiącach ryby się nie sprzedadzą ale rosnąć nie przestaną i kolejny raz musisz wymienić zbiornik na większy. Dlatego lepiej od razu walnąć 80l i obserwować spokojnie jak dorastają młode. Myślę że wyraziłem się wystarczająco jasno. Na hodowlach nie raz zauważysz że w akwarium dajmy na to 60l jest setka pyszczaków ale nie są one tam cały czas. Z biegiem czasu gdy rosną idą do większych akwarii a te w których były zajmują młodsze i tak w kółko.
  5. Jak chcesz je trzymać ok 3 miesięcy to 80l i w górę. Jest różnica w szybkości wzrostu między różnymi litrażami akwarii; a młode pyszczaki bardzo szybko rosną
  6. Kubełek:) A jak nie to wylej tą wodę. W razie potrzeby zalejesz 1/2 z głównego a reszta kran i będzie.
  7. Po roku czasu 200l akwarium będziesz traktował jako niegroźny malutki zbiorniczek wody:) Na forum slyszałem jak narazie tylko jedną historię o cieknącym akwa a jestem dość długo.
  8. czester_

    demasoni

    Tak tylko u młodych choć nie tak długo. Tu jestem zdziwiony. Zazwyczaj do tygodnia czasu ryby pływają już wszędzie, nie dotyczy to niektórych gatunków jak np acei Nie spotkałem się z takim przypadkiem, może inni coś powiedzą
  9. Patrz na zdrowie ryb a nie szybki porost zieleniny. W każdym akwa na glony czas przychodzi ale naważniejsze by parametry były jak najbardziej optymalne dla ryb. Kolega pewnie nei podmieniał wody w akwarium, jeśli były upały temperatura troszkę podskoczyła, filtry nie były czyszczone. To wszystko wpływa na rozwój glonów poniekąd ale kosztem ryb.
  10. Podejrzewam że NO3 podskoczyło, a może i inne parametry jeśli nie było cię 2 tyg. i stworzyły się warunki sprzyjające rozwojowi glonów. Raczej na plus
  11. Odpowiemy ci jutro, dziś nie mamy dostępu do zdjęć
  12. czester_

    Wspólny kotnik

    aha to powiem Ci tak.. u mnie z samicami saulosi było różnie ale najczęściej włączał im się agresor tuż po wypuszczeniu młodych i nagle chciały je pożreć. Nie raz także odławiałem tak jak ty samice po kolei, sytuacja była podobna. Osobiście nauczony tymi obserwacjami do kotnika wkładam mały podwieszany plastikowy kotnik z dziurą. Samica jest chyba bardziej zestresowana i po odłownieniu góra 6h i młode już pływają w kotniku a ja zwracam samice tatusiowi.
  13. czester_

    Wspólny kotnik

    Zebyś nie przesadził... bo co potem z tymi rybskami zrobisz?
  14. czester_

    Pysczaki.

    Zapraszam na www.klub-malawi.pl znajdziesz tam artykuły dotyczące podstaw hodowli ryb z malawi. Poczytaj sobie wszystko dokładnie bo nie masz narazie żadnej wiedzy w tym zakresie a jest ona niezbędna jeśli chcesz by twoje ryby czuły się dobrze.
  15. Dla mnie to identyko jak saulosi
  16. U mnie podobnie tylko z kotem było:) Ryby za nim ganiały a ten w furie wpadał aż w końcu zasypiał na obudowie.
  17. Moje ryby jeszcze rok temu były strasznie płochliwe. Studiowałem dziennie, akwarium było 5 dni w pokoju samo. Każde podejście kończyło się ucieczką. Teraz gdy zabrałem je ze sobą płochliwość zmalała do 0. Jedyne czego się boją to obcych, wtedy potrafią się schować. No i oczywiście siatki 8)
  18. Turbo Aquaela raczej nie ma nic wspólnego z turbo;) Sam go miałem i by filtracja była wydajna trzeba było czyścić gąbke co 3-4 dni jak piszesz. On poprostu jak jest choć trochę zapchany przestaje ciągnąć... Wymień go na coś mocniejszego a ten zostaw sobie do kotnika. Mi teraz śmiga w 50l, taki jest wydajny:)
  19. Praktycznie w każdym silniku jest bezpiecznik na początku uzwojenia. Jak pisał kolega wcześniej się spali i nie będzie problemu. Po drugie bezpieczniki w listwie zadziałają. w teorii takie coś da się naprawić bo w ostateczności wycinamy bezpiecznik i działa dalej ale pompy są wodoszczelne i tu rodzi się problem... ja nie próbowałem:) Zaręczam Ci że w momencie gdybyś miał ten wyciek klnął byś że głupi filtr się nie spalił bo dziury nie bylo... nie życzę nikomu.
  20. czester_

    Zbyt wysoka temperatura

    Montuj wiatrak i trzymaj z 2 butelki w zamrażarce. Pysiaki 30 wytrzymują, 32 też ale nikt nie wyobraża sobie takiej temperatury przez cale lato w akwarium. Przede wszystkim natleniaj wodę cały dzień jeśli masz takie temperatury
  21. dlatego czasem im je zakopuje:P
  22. Kurcze... no przecież dziurka jest pod wodą :shock: W chwili gdy wody ubywa filtr się zapowietrza i dalej nie pompuje.. ofc
  23. No przecież ma się dostawać
  24. Najprostsze i najlepsze zabezpieczenie przed zalaniem to wywiercenie dziury w rurce zasysającej. Gdy tylko coś stanie sie z filtrem i woda będzie lała się na podłogę etc po wypompowaniu ~10l do rurki dostaje sie powietrze i koniec z dalszym pompowaniem. Darmowe i proste. Ja osobiście wolę by się pompka w zewnętrznym spaliła niż kładzenie nowej podłogi.
  25. Samo wyjdzie w praniu. Kupisz młode i zobaczysz czy będzie potrzeba redukcji gdy podrosną
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.