pulpet Opublikowano 26 Marca 2023 Autor #51 Opublikowano 26 Marca 2023 (edytowane) 720 mokre. Tło i podłoga takie zostają, moduły wrzucone, żeby zobaczyć kolorystykę. Filtracja uruchomiona, jakieś tam wyloty do przerobienia, ale części nie mam.Jutro podłącze jakieś światło i obadam, jak to wygląda. Dzisiaj kranówa i uzdatniacz. Jutro część wody zamienię na wodę z działających zbiorników i dołożę popłuczyn z filtrów. Parę modułów muszę jeszcze dorobić, parę wykończyć i będzie. Ale niech już dojrzewa. Edytowane 26 Marca 2023 przez pulpet 2
Bartek_De Opublikowano 26 Marca 2023 #52 Opublikowano 26 Marca 2023 Z tą filtracją to trochę Cię poniosło Ten gąbkowy walec jest ohydny (sorki za szczerość) ale o gustach się nie dyskutuje, ważne aby działało. Zastanawiam się jak rozwiązałeś to wewnątrz? Jeśli włożyłeś tam pompy tak jak to widać na zdjęciu to obawiam się, że nie będzie to ciągnąć całą powierzchnią gąbki, a tylko w najbliższej okolicy pomp. Ja bym widział to tak jak na moim niechlujnym rysunku. Pompy na przeciwległych końcach, połączone rurą z nawierconymi otworami, wyloty skierowane po skosie na środek przedniej szyby i wtedy ma to sens.
suricade Opublikowano 27 Marca 2023 #53 Opublikowano 27 Marca 2023 @pulpet Jak zamierzasz czyścić taki filtr? 1
darianus Opublikowano 27 Marca 2023 #54 Opublikowano 27 Marca 2023 Ło rany Do prima aprilis jeszcze parę dni Po co Ci tyle gąbki? Filtracja prawdopodobnie będzie działać bardzo dobrze, ale estetyka ...
pulpet Opublikowano 27 Marca 2023 Autor #55 Opublikowano 27 Marca 2023 Widziałem takie filtry w dwóch funkcjonujących zbiornikach. Woda kryształ. A jak czyścić, ano wcale, dlatego takie duże.. A znikną za gruzem w 100 procentach. Identycznie jest w 240 2
pulpet Opublikowano 27 Marca 2023 Autor #56 Opublikowano 27 Marca 2023 10 godzin temu, Bartek_De napisał(a): Z tą filtracją to trochę Cię poniosło Ten gąbkowy walec jest ohydny (sorki za szczerość) ale o gustach się nie dyskutuje, ważne aby działało. Zastanawiam się jak rozwiązałeś to wewnątrz? Jeśli włożyłeś tam pompy tak jak to widać na zdjęciu to obawiam się, że nie będzie to ciągnąć całą powierzchnią gąbki, a tylko w najbliższej okolicy pomp. Ja bym widział to tak jak na moim niechlujnym rysunku. Pompy na przeciwległych końcach, połączone rurą z nawierconymi otworami, wyloty skierowane po skosie na środek przedniej szyby i wtedy ma to sens. Pompy są trzy. Jeszcze jedna po środku. Więc będzie ok. W sumie to prawie kopia z baniaka, który oglądałem, tylko tam było 2,5 metra długości a u mnie jest 2. 1
Bartek_De Opublikowano 27 Marca 2023 #57 Opublikowano 27 Marca 2023 2 minuty temu, pulpet napisał(a): Pompy są trzy Ok, dopiero teraz, po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem trzeci wylot. Mam podobne odczucia jak Agnieszka @suricade przecież gąbka kiedyś musi się zapchać, co wtedy? Będziesz rozbierał cała aranżację?
pulpet Opublikowano 27 Marca 2023 Autor #58 Opublikowano 27 Marca 2023 W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. 3
KapitanCzysty Opublikowano 27 Marca 2023 #59 Opublikowano 27 Marca 2023 Ile ten wałek ma wysokości i szerokości? Masz może zdjęcie z góry jak to wygląda? To leci na całej długości bezpośrednio przy tle? Ja mam obawy co do ilości miejsca ile to zajmuje, ale może niepotrzebnie?
darianus Opublikowano 27 Marca 2023 #60 Opublikowano 27 Marca 2023 2 godziny temu, pulpet napisał(a): W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. Ile gęstości ppi ma ta gąbka? Zapchania bym się nie obawiał, przy takich rozmiarach z 5 lat wytrzyma No chyba że jest gęstość jest ppi 40 np. to wtedy szybciej się zapcha.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się