Skocz do zawartości

960 litrów na raty, czyli 720 +240 od początku


pulpet

Rekomendowane odpowiedzi

720 mokre. Tło i podłoga takie zostają, moduły wrzucone, żeby zobaczyć kolorystykę. Filtracja uruchomiona, jakieś tam wyloty do przerobienia, ale części nie mam.Jutro podłącze jakieś światło i obadam, jak to wygląda. Dzisiaj kranówa i uzdatniacz. Jutro część wody zamienię na wodę z działających zbiorników i dołożę popłuczyn z filtrów. Parę modułów muszę jeszcze dorobić, parę wykończyć i będzie. Ale niech już dojrzewa.

IMG_20230326_212717.thumb.jpg.ce3aab6149062ab09e8f1870a3ea8dd2.jpg

 

Edytowane przez pulpet
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą filtracją to trochę Cię poniosło;) Ten gąbkowy walec jest ohydny🤔 (sorki za szczerość) ale o gustach się nie dyskutuje, ważne aby działało. Zastanawiam się jak rozwiązałeś to wewnątrz? Jeśli włożyłeś tam pompy tak jak to widać na zdjęciu to obawiam się, że nie będzie to ciągnąć całą powierzchnią gąbki, a tylko w najbliższej okolicy pomp. Ja bym widział to tak jak na moim niechlujnym rysunku. Pompy na przeciwległych końcach, połączone rurą z nawierconymi otworami, wyloty skierowane po skosie na środek przedniej szyby i wtedy ma to sens.

image.thumb.jpeg.3214ec088b375aff7b4f35d8f610c6fd.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartek_De napisał(a):

Z tą filtracją to trochę Cię poniosło;) Ten gąbkowy walec jest ohydny🤔 (sorki za szczerość) ale o gustach się nie dyskutuje, ważne aby działało. Zastanawiam się jak rozwiązałeś to wewnątrz? Jeśli włożyłeś tam pompy tak jak to widać na zdjęciu to obawiam się, że nie będzie to ciągnąć całą powierzchnią gąbki, a tylko w najbliższej okolicy pomp. Ja bym widział to tak jak na moim niechlujnym rysunku. Pompy na przeciwległych końcach, połączone rurą z nawierconymi otworami, wyloty skierowane po skosie na środek przedniej szyby i wtedy ma to sens.

image.thumb.jpeg.3214ec088b375aff7b4f35d8f610c6fd.jpeg

Pompy są trzy. Jeszcze jedna po środku. Więc będzie ok. W sumie to prawie kopia z baniaka, który oglądałem, tylko tam było 2,5 metra długości a u mnie jest 2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pulpet napisał(a):

Pompy są trzy

Ok, dopiero teraz, po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem trzeci wylot. Mam podobne odczucia jak Agnieszka @suricade przecież gąbka kiedyś musi się zapchać, co wtedy? Będziesz rozbierał cała aranżację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pulpet napisał(a):

W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. 

Ile gęstości ppi ma ta gąbka? Zapchania bym się nie obawiał, przy takich rozmiarach z 5 lat wytrzyma :) No chyba że jest gęstość jest ppi 40 np. to wtedy szybciej się zapcha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.