Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. pulpet Opublikowano 17 Stycznia 2023 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. #1 Opublikowano 17 Stycznia 2023 (edytowane) Dzisiaj w końcu zacząłem działać coś w kierunku realizacji planowanych zbiorników. Kilka dni temu wyleciała obsada i roślinność z 240. Poszły pływać i rosnąć pod troskliwym okiem zaprzyjaźnionej akwarystyki. Telewizorek przewieszony pod sufit, z 240 wylewa się woda. Dziury po poprzednim wystroju jakoś tam wyłatane. Jak producent nie da ciała, to do końca tygodnia powinienem mieć 720 i szafkę. Będzie się działo. Odczuwam silną ekscytację Na razie budowa Planuję się wyrobić z tematem do końca marca. Zobaczymy jak to wyjdzie w konfrontacji z lenistwem i innymi przeciwnościami losu. Edytowane 17 Stycznia 2023 przez pulpet 11
novi Opublikowano 17 Stycznia 2023 #2 Opublikowano 17 Stycznia 2023 Można blat dać większy i powiększyć na szerokość o 10cm i wtedy akwa zyska na głębi. Mam 720L i to zbyt mało aby mieć zadowolenie - uwierz mi.
Bastian Opublikowano 17 Stycznia 2023 #3 Opublikowano 17 Stycznia 2023 Gratulacje i przyjemności przy zakładaniu nowego zbiornika p.s. Trzymam kciuki żeby wszystko się udało 1
pulpet Opublikowano 18 Stycznia 2023 Autor #4 Opublikowano 18 Stycznia 2023 (edytowane) W dniu 17.01.2023 o 21:55, novi napisał(a): Można blat dać większy i powiększyć na szerokość o 10cm i wtedy akwa zyska na głębi. Mam 720L i to zbyt mało aby mieć zadowolenie - uwierz mi. No niestety, 60 to już i tak nadużycie w tym pomieszczeniu. Było w planach 50, potem stwierdziłem że wejdzie 55, a zamawiając szkło i tak wziąłem 60. Przyjdzie pora na większe zbiorniki, ale na razie przeprowadzka odsunęła się w przyszłość, więc to co będzie musi starczyć. No i wykrakałem. Dzisiaj info od producenta szkła, że będzie tydzień poślizgu. No nic. Akwarystyka to sport dla.cierpliwych. Ponieważ lubię wiedzieć w miarę dokładnie ile wody netto mam w baniaku, dozbroiłem ustrojstwo w licznik do wody. Mniejsze zbiorniki pierwszy raz zawsze lałem z wiadra. I liczyłem skrupulatnie. Przy 700 odpuszczę sobie tę przyjemność . Test dokładności taki prowizoryczny. Wlałem 10 litrów do wiadra przez licznik i wyszło do kreski oznaczającej 10 litrów. Czyli dokładność taka sama jak przy wiaderkowaniu. Edytowane 18 Stycznia 2023 przez pulpet 4
pulpet Opublikowano 21 Stycznia 2023 Autor #5 Opublikowano 21 Stycznia 2023 Weekendowa fabryka modułów idzie pełną parą 6
pulpet Opublikowano 6 Lutego 2023 Autor #6 Opublikowano 6 Lutego 2023 Dzisiaj stałem się posiadaczem szafki i pokrywy do 720l. Akwarium niestety stłuczone przy pakowaniu do windy. Wrrrrr. Przyjechało dwa tygodnie po terminie i nie dotarło do mieszkania. Całe szczęście że to problem producenta. Obiecał że stanie na uszach i następne będę miał w ciągu tygodnia. Zobaczymy. O tym, że akwarystyka jest dla cierpliwych już było, więc czekam dalej. Ale nastrój mam nieciekawy 3
bobasxx Opublikowano 6 Lutego 2023 #7 Opublikowano 6 Lutego 2023 Fajna ta pokrywa, z czego zrobiona? Wszystko szare to porywa, czy to część szafki?
pulpet Opublikowano 6 Lutego 2023 Autor #8 Opublikowano 6 Lutego 2023 To szare to pokrywa i wieniec wokół szafki. Zachodzi na akwa 4,5 cm od dołu.. Czyli zakryje dolną szybę, klejenie i krawędzie podłoża. Dobrze, bo mniej ceregieli z czyszczeniem dołu przy szybie, jak sobie zostanie 1 cm glonów, to nie będzie widać. Pokrywa z profili pcv, wieniec płyta meblowa w okleinie pcv czyli teoretycznie wodoodpornej. Widziałem te meble po kilku latach działania i nic się z nimi nie dzieje. Pokrywa będzie wklejona na stałe. Płyty nakrywowe że spienionego PVC, tu mi się dusigrosz włączył 8
Mróz Opublikowano 6 Lutego 2023 #9 Opublikowano 6 Lutego 2023 O kurde niemiło Miałeś kupione akwa z opcją wniesienia tak? On chce skleić nowe akwa i razem z dostawą ma to zająć tydzień tylko? Trochę mało prawdopodobne, specem nie jestem ale słyszałem że akwa po sklejeniu musi swoje odstać. No chyba że ma już taki drugi baniak i tylko kwestia dostarczenia 2
pulpet Opublikowano 6 Lutego 2023 Autor #10 Opublikowano 6 Lutego 2023 (edytowane) Te 720 to taki ich flagowy zestaw. Mają go powstawiany we wszelkich internetach, więc akwa to mniejszy problem niż szafka. Zbiornik mieli praktycznie od ręki dla mnie, szafkę zamówiłem taką, żeby z grubsza do reszty chałupy pasowała i na nią czekałem długo. Więc pewnie zamieszają w kolejce i tyle. Akwa było z opcją wniesienia i ustawienia, więc moja odpowiedzialność finansowa na szczęście wyłączona. Ale ludziska w tej firmie w porządku, fajna sympatyczna ekipa, więc mi ich szkoda po prostu. W sumie to miny mieli słabe po tej akcji. Edytowane 6 Lutego 2023 przez pulpet 6
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się