Oman Opublikowano 7 Stycznia 2021 Autor #61 Opublikowano 7 Stycznia 2021 Wracając do tematu Korpusy przykręcone do siebie
rekawiczka Opublikowano 7 Stycznia 2021 #62 Opublikowano 7 Stycznia 2021 Przykręciłeś listwę w taki sposób, że zachodzi na śrubki odpowietrzające. 1
Oman Opublikowano 7 Stycznia 2021 Autor #63 Opublikowano 7 Stycznia 2021 Tak, dokladnie, z tym że ja będę korpusy montował zalane wodą po czyszczeniu a dodatkowo za korpusami zamontuje kranik do spuszczania wody i będę nim odpowietrzał układ
Oman Opublikowano 7 Stycznia 2021 Autor #64 Opublikowano 7 Stycznia 2021 Testowanie szczelności układu w piwnicy
aro600 Opublikowano 7 Stycznia 2021 #65 Opublikowano 7 Stycznia 2021 1 godzinę temu, Oman napisał: Tak, dokladnie, z tym że ja będę korpusy montował zalane wodą po czyszczeniu a dodatkowo za korpusami zamontuje kranik do spuszczania wody i będę nim odpowietrzał układ Wolałbym jednak na wszelki wypadek zostawić dostęp do odpowietrzników w korpusach. Nawet w tej chwili nie ma z tym problemy wystarczy zrobić takie małe wcięcia w tym aluminiowym profilu, a łatwiej to zrobić teraz jak później demontować i przerabiać to jak już to zamontujesz i odpalisz w akwarium. 2
Bartek_De Opublikowano 7 Stycznia 2021 #66 Opublikowano 7 Stycznia 2021 Wolałbym jednak na wszelki wypadek zostawić dostęp do odpowietrzników w korpusach. Nawet w tej chwili nie ma z tym problemy wystarczy zrobić takie małe wcięcia w tym aluminiowym profilu, a łatwiej to zrobić teraz jak później demontować i przerabiać to jak już to zamontujesz i odpalisz w akwarium. Dokładnie. Wkręcanie zalanego wodą klosza nic nie da, bo przecież zostanie powietrze w samym korpusie (w tej niebieskiej części) tam wody nie nalejeszWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
rekawiczka Opublikowano 7 Stycznia 2021 #67 Opublikowano 7 Stycznia 2021 (edytowane) Z własnego doświadczenia wiem, że nalewanie wody do korpusów przed ponownym ich zamontowaniem sprawdza się. W przypadku mojego filtra gdzie mam trzy równoległe mechaniki przed pompą jeżeli po czyszczeniu zamontuję pusty korpus z wkładem pompa sobie nie poradzi. Efekt będzie taki, że wyciągnie wodę z pozostałych korpusów w efekcie czego muszę wspomóc się zassaniem wody poprzez wylot z filtra aby układ ruszył ponownie. Rozwiązaniem jest właśnie montowanie korpusu wypełnionego wodą. Nie wiem dlaczego w mojej instalacji tak się dzieje. W chwili obecnej przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania tego problemu: montaż pompy przed sekcją mechaniczną zasys wody poprzed rozwiercone dno co pozwoli na grawitacyjne zasilenie układu wodą Edytowane 7 Stycznia 2021 przez rekawiczka
aro600 Opublikowano 8 Stycznia 2021 #68 Opublikowano 8 Stycznia 2021 (edytowane) 7 godzin temu, rekawiczka napisał: Nie wiem dlaczego w mojej instalacji tak się dzieje. W chwili obecnej przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania tego problemu: montaż pompy przed sekcją mechaniczną zasys wody poprzed rozwiercone dno co pozwoli na grawitacyjne zasilenie układu wodą 1) Wydaje mi się że to może działać, ale w 100% nie potwierdze ani nie zaprzecze bo nie testowałem takiego rozwiązania, może osoby na forum które tak mają (pompa przed sekcją mechaniczną) się wypowiedzą czy układ się sam odpowietrza. 2) Czy masz zasy przez dno czy rura idzie górą akwarium to nie ważne grawitacja i tak zadziała i powinny się korpusy zalać. Oczywiście do tego konieczne jest odpowietrzenie jeżeli nie masz jak,, wypuścić,, powietrza z filtrów woda nie jest w stanie do nich napłynąć mówiąc w dużym uproszczeniu poporostu nie ma w korpusie miejsca na wodę bo jest zajęty powietrzem. Później to powietrze pociąga pompa i się zapowietrza i dlatego to się dzieje. Po założeniu korpusów najpierw trzeba je odpowietrzyć wtedy do niego napływa woda, a później włączamy pompę. Edytowane 8 Stycznia 2021 przez aro600
Bakakaj Opublikowano 8 Stycznia 2021 #69 Opublikowano 8 Stycznia 2021 8 godzin temu, rekawiczka napisał: Nie wiem dlaczego w mojej instalacji tak się dzieje. W chwili obecnej przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania tego problemu: montaż pompy przed sekcją mechaniczną Ktoś na forum kiedyś pisał o takim rozwiązaniu i je stanowczo odradzał. Pompa mieliła mu kupy w drobny pył który mechanik nie był w stanie wyłapać.
marcin73m Opublikowano 8 Stycznia 2021 #70 Opublikowano 8 Stycznia 2021 8 godzin temu, rekawiczka napisał: zasys wody poprzed rozwiercone dno co pozwoli na grawitacyjne zasilenie układu wodą Nie ma takiej potrzeby, przez rury pociągnięte górą nad krawędzią akwarium, też działa grawitacja. U mnie po czyszczeniu wkładów w mechanikach, jak tylko otworzę zawory i odkręcę kranik spustowy, korpusy momentalnie zaczynają napełniać się wodą. Nie wiem, dlaczego u Ciebie to nie działa
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się