Oman Opublikowano 8 Stycznia 2021 Autor #71 Opublikowano 8 Stycznia 2021 Ja w tej chwili w Glossy mam 2 korpusy zamontowane jako mechaniki przed Eheimem 2215 i wystarczy, ze zaleje 3/4 je przed zamontowaniem do ukladu, odkrece zawory, grawitacja wypcha powietrze do kubła, który to po czasie wypcha całe powietrze z układu
Bartek_De Opublikowano 8 Stycznia 2021 #72 Opublikowano 8 Stycznia 2021 1 godzinę temu, Bakakaj napisał: Ktoś na forum kiedyś pisał o takim rozwiązaniu i je stanowczo odradzał. Pompa mieliła mu kupy w drobny pył który mechanik nie był w stanie wyłapać. Zgadza się, ja o tym pisałem. Ale nie do końca jest tak jak piszesz, wkład to wyłapuje do czasu aż jest dobrze "nasycony" (u mnie max tydzień) i wtedy pompa potrafi przepchać te drobiny przez wkład.
Oman Opublikowano 8 Stycznia 2021 Autor #73 Opublikowano 8 Stycznia 2021 Panowie, w tym testowanym modelu filtracji mam bardzo słaby przepływ przez korpus chemiczny. Jakie znacie rozwiązanie by ten przepływ zwiększyć? Zawór na wężu wylotowym za trójnikiem z odnogą do chemii?
marcin73m Opublikowano 8 Stycznia 2021 #74 Opublikowano 8 Stycznia 2021 12 minut temu, Oman napisał: Jakie znacie rozwiązanie by ten przepływ zwiększyć? Zawór na wężu wylotowym za trójnikiem z odnogą do chemii? Ja mam tak, na osobnej odnodze z zaworem.
Oman Opublikowano 8 Stycznia 2021 Autor #75 Opublikowano 8 Stycznia 2021 I nie masz tak że 95% wody płynie prosto a 5% wpada w odnogę?
marcin73m Opublikowano 8 Stycznia 2021 #76 Opublikowano 8 Stycznia 2021 1 minutę temu, Oman napisał: I nie masz tak że 95% wody płynie prosto a 5% wpada w odnogę? a nie wiem, nie obliczałem tego woda przez złoże takie, jak żywica jonowymienna powinna się przeciskać, to wymusza siłą rzeczy stosunkowo wolny przepływ. Dlatego nie wyobrażam sobie opcji, że ten korpus miałby być w linii przed biologami. To sprawdzony schemat i działa, woda jest kryształ, a azotany skutecznie zbijane. Więc myślę, że nie ma co za bardzo kombinować w tej kwestii. 2
Bartek_De Opublikowano 8 Stycznia 2021 #77 Opublikowano 8 Stycznia 2021 Tak Marcinie, ale nie ma co porównywać narurowca na rurach 1" czy 3/4" i pompie c. o. do tego co zrobił kolega. Cienkie węże, zawory o bardzo małym przekroju i to wszystko napędzane filtrem o maksymalnej wydajnosci 1000L/h, który po zasypaniu ceramiką straci blisko połowę swej wydajności. To nie może dobrze działaćWysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka 1
Oman Opublikowano 8 Stycznia 2021 Autor #78 Opublikowano 8 Stycznia 2021 1 minutę temu, Bartek_De napisał: Tak Marcinie, ale nie ma co porównywać narurowca na rurach 1" czy 3/4" i pompie c. o. do tego co zrobił kolega. Cienkie węże, zawory o bardzo małym przekroju i to wszystko napędzane filtrem o maksymalnej wydajnosci 1000L/h, który po zasypaniu ceramiką straci blisko połowę swej wydajności. To nie może dobrze działaćhttp://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji848.png Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka Dlatego też, kubełek będzie zasypany tylko w połowie Matrixem, by nie ograniczać zbytnio przepływu, również złączki są o średnicy węży by nie tworzyć tzw. wąskich gardeł. Myślisz że ten mój typ filtracji się nie sprawdzi?
Bartek_De Opublikowano 8 Stycznia 2021 #79 Opublikowano 8 Stycznia 2021 Dlatego też, kubełek będzie zasypany tylko w połowie Matrixem, by nie ograniczać zbytnio przepływu, również złączki są o średnicy węży by nie tworzyć tzw. wąskich gardeł. Myślisz że ten mój typ filtracji się nie sprawdzi?Myślę że nie. Co z tego, że złączki są tej samej średnicy, zawór również może mieć gwint 3/4 ale spójrz do środka zaworu, tam jest bardzo wąski przelot 8 może 10mm. Te zawory są używane w ogrodnictwie do linii kroplujących, gdzie nie potrzeba dużych przepływów. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Oman Opublikowano 8 Stycznia 2021 Autor #80 Opublikowano 8 Stycznia 2021 5 minut temu, Bartek_De napisał: Myślę że nie. Co z tego, że złączki są tej samej średnicy, zawór również może mieć gwint 3/4 ale spójrz do środka zaworu, tam jest bardzo wąski przelot 8 może 10mm. Te zawory są używane w ogrodnictwie do linii kroplujących, gdzie nie potrzeba dużych przepływów. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka Dlatego mam 3 korpusy jako mechaniki by woda zdążyła napełnić kubeł i nie robiło się podciśnienie. Mam nadzieję, że będziesz się mylił...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się