eljot Opublikowano 25 Sierpnia 2019 #541 Opublikowano 25 Sierpnia 2019 (edytowane) Sinice nie "rosną" tylko na piasku a że ryby to skubią to nic dziwnego, nawet spirulina jest również odmianą sinic/cyjanobakterii. Poza sinicami masz w akwa i inne glony w tym zielenice okrzemki i zapewne brunatnice. Edytowane 25 Sierpnia 2019 przez eljot 2
marco45 Opublikowano 28 Sierpnia 2019 #542 Opublikowano 28 Sierpnia 2019 (edytowane) Witam. Akwarium mam od 3tyg. Prosba o identyfikacje glona czy to poczatek sinicy? No2 0,0 no3 10. Po4 0,0. W użyciu phosguard od poczatku. Edytowane 28 Sierpnia 2019 przez marco45
Toffi84 Opublikowano 5 Października 2019 #543 Opublikowano 5 Października 2019 Witajcie piszę z prośbą o identyfikację, czym jest zielony nalot na kamieniach przedstawiony na zdjęciach poniżej. Nie da się go usunąć mechanicznie. Pojawił się jakieś 2 mc temu i powoli się rozrasta. Parametry wody KH 5 pH 7,6-7,8 NH4 <0,05 mg/l NO2 0,025 mg/l NO3 1 mg/l PO4 0 SiO2 1,2 mg/l oświetlenie LED 10h podmiany wody co ok 2 tyg 15-20% z góry dzięki za pomoc
miron.dmt Opublikowano 5 Października 2019 #544 Opublikowano 5 Października 2019 Cześć. Na razie nie panikuj. Masz wysokie fosforany a dla wszelkich glonów to pożywka. Przyjżyj się tabeli Redfielda. Stosunek fosforanów do azotanów jest niepokojący. Musisz obniżyć fosforany albo podnieść azotany. Pozdrawiam Mirek
Toffi84 Opublikowano 5 Października 2019 #545 Opublikowano 5 Października 2019 Wysokie?? PO4 - 0, testy nic nie wykazują Czyli najprościej usunąć purigen żeby podnieść azoatny ?? 19 minut temu, miron.dmt napisał: Cześć. Na razie nie panikuj. Masz wysokie fosforany a dla wszelkich glonów to pożywka. Przyjżyj się tabeli Redfielda. Stosunek fosforanów do azotanów jest niepokojący. Musisz obniżyć fosforany albo podnieść azotany. Pozdrawiam Mirek
miron.dmt Opublikowano 5 Października 2019 #546 Opublikowano 5 Października 2019 OK. Źle odczytałem. Przy zerowym PO4 nic nie musisz robić. Jestem ciekawy czym robisz pomiary? Ja nigdy nie miałem zerowego PO4 a NO3 =1 jest nieosiągalne przy biologicznym systemie filtracji. Jeżeli masz kropelkowe testy to odczytu rób zgodnie z instrukcją czyli np. po 3 minutach. Ja robię testy raz w tygodniu: fosforany - Milwaukee MW-12 (0,56ppm), a azotany kropelkowy Salifert (20ppm) U Ciebie przy zerowym PO4 i minimalnym NO3 nie powinno nic zakwitnąć bo niby z czego. Glony jakie by nie były też potrzebują pożywienia.
egon44 Opublikowano 5 Października 2019 #547 Opublikowano 5 Października 2019 2 godziny temu, Toffi84 napisał: Parametry wody KH 5 pH 7,6-7,8 NH4 <0,05 mg/l NO2 0,025 mg/l NO3 1 mg/l PO4 0 SiO2 1,2 mg/l Po podanych wynikach sądzę,że posiadasz testy paskowe,a one nie są tak dokładne w pomiarach jak testy kropelkowe,z tego względu że zakłamują rzeczywiste wyniki. Mam rację czy się mylę? 1
prezesik25 Opublikowano 5 Października 2019 #548 Opublikowano 5 Października 2019 Toffi, zielenice rosną wyłącznie na oświetlonych miejscach akwarium. U Ciebie jeden zielony glon jest na zacienionej stronie tej skałki, a więc podejrzewam, że to sinica.
oscarr Opublikowano 5 Października 2019 #549 Opublikowano 5 Października 2019 Z tabelki wynika że im mniej fosforanów tym większa szansa glonów. Więc to chyba nie jest tak że dla glonów pożywką są fosforany. Ja mam praktycznie nie wykrywalne po4. Na kamieniach mam okrzemki a na szybach zielenice? Chociaż na zdjęciu widać jakby na kamieniach też się robiły a w rzeczywistości słabo to widać.. jak myślicie?
prezesik25 Opublikowano 5 Października 2019 #550 Opublikowano 5 Października 2019 Gratulacje, powoli dorabiasz się zielenic Ja też mam zielono 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się