prezesik25 Opublikowano 3 Marca 2020 #563 Opublikowano 3 Marca 2020 Na dodatek masz bardzo dużo światła, bo widać, jak sinice "gazują", dosłownie jak w roślinniaku po podaniu CO2.
sceptyk Opublikowano 4 Marca 2020 #564 Opublikowano 4 Marca 2020 Początkowo wydawało mi się, że to glony - nalot był koloru jasnozielonego jak na trzeciej fotce po prawej. Nie żałowałem zatem światła. Od teraz akwa zakryte kocem do odwołania. Dobrze, że jeszcze nie mam rybek. Czy to możliwe, że testy są walnięte? Wlałem na próbę pół łyżeczki amoniaku spożywczego rozpuszczonego w szklance wody, a po godzinie NH4 nadal na poziomie <0,05.
Diablo8210 Opublikowano 26 Maja 2020 #565 Opublikowano 26 Maja 2020 Witam Koledzy jak myślicie to Zielenica czy sinice? Akwarium założone ponad 2 miesiące temu od początku maja wpuszczone rybki. Zieleń pojawiła się w tamtym tygodniu ok czwartku,okrzemki są już od dawna. Dodam jeszcze że nie widzę żeby nalot był meszkowaty.
prezesik25 Opublikowano 26 Maja 2020 #566 Opublikowano 26 Maja 2020 Trudno powiedzieć. To na kamieniu wg mnie Zielenica, ale widzę już delikatny nalot na piasku, a to może być sinica. Masz dość mocne światło. Radzę zmniejszyć oraz zrobić testy wody NO3 i PO4. Głównym powodem powstawania się sinic jest zbyt duża ilość PO4, które magazynuje się w piasku. Podmianami wody zbijesz NO3, ale już nie PO4.
Diablo8210 Opublikowano 26 Maja 2020 #567 Opublikowano 26 Maja 2020 N03 mam na poziomie 3 sprawdzę jeszcze P04 . Mnie też ten nalot na piasku właśnie denerwuje Bo na kamieniach to czekam za glonami niech sobie skubią lokatorzy Choć i piasek też skubią to może jednak zielenice poczekam trochę i zobaczymy. Dodam tylko że na piasku to szybciej idzie niż na kamieniach
Diablo8210 Opublikowano 14 Czerwca 2020 #568 Opublikowano 14 Czerwca 2020 Witam Ponownie pytanie czy to zielenice czy moze jednak sinice ? Trochę się to rozwinęło od ostatniego zdjęcia i ryby cały czas skubią i piasek i kamienie. Dodam jeszcze parametry wody z dzisiaj NO2 0.05 No3 1 Nh4 mniej niż 0.05 Po4 0.02 pH 7.8 Testy kropelkowe JBL O ile nalot mnie tak nie martwi (moją 2 połowę bardziej ),to to że po 3 dniach od podmiany woda robi się zielona już tak.Czy można coś zrobić z zieloną wodą?
pozner Opublikowano 14 Czerwca 2020 #569 Opublikowano 14 Czerwca 2020 Na zdjęciach nie widać zielonej wody. Glony przy mocnym oświetleniu rozrastają się błyskawicznie. Ja po tygodniu, przy podmianie wody, mam tak zielone szyby, że wydaje mi się, że mam mętną wodę. Ja jestem szczęśliwy, ryby tym bardziej. Obserwuj, jeśli to będą sinice, to będzie trzeba reagować, ale na razie to wygląda na zielenice.
egon44 Opublikowano 15 Czerwca 2020 #570 Opublikowano 15 Czerwca 2020 Witaj @Diablo8210 Również moim zdaniem glony to zielenice. 12 godzin temu, Diablo8210 napisał: Dodam jeszcze parametry wody z dzisiaj No3 1 Jakoś dziwnie masz niskie NO3. Niski poziom NO3 może też być spowodowany tym,że glony wszystko pochłaniają i stąd ich wysyp. Robisz cotygodniowe podmiany wody? Jeśli tak to w jakiej ilości? 12 godzin temu, Diablo8210 napisał: O ile nalot mnie tak nie martwi (moją 2 połowę bardziej ),to to że po 3 dniach od podmiany woda robi się zielona już tak. Zielona woda ,to nic innego jak zakwit wody w akwarium. Podobnie jak pierwotniaki, glony mogą intensywnie się rozmnażać w niedojrzałym akwarium,co wszystko wskazuje,że tak jest bo masz akwarium od niedawna. 13 godzin temu, Diablo8210 napisał: Czy można coś zrobić z zieloną wodą? Posiadasz jakiś filtr wewnętrzny np. Aquael Turbo ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się