palczi Opublikowano 10 Września 2021 #581 Opublikowano 10 Września 2021 Witam Baniak od dwóch miesięcy zalany kranówką. Niedawno pojawił się nalot na piachu i kamieniach widoczny na zdjęciu. Proszę o pomoc w identyfikacji :).
Sugarivorous Opublikowano 22 Stycznia 2022 #583 Opublikowano 22 Stycznia 2022 (edytowane) Cześć, czy ktoś podpowie co to za glonki i jak się ich pozbyć? Szyby też obrastają (podejrzewam, że w okrzemki). Ryby trochę podjadają, ale to za mało. Mam filtr wewnętrzny i zewnętrzny, podejrzewam, że duży wpływ ma światło - akwarium niedaleko od okna. Edytowane 22 Stycznia 2022 przez Bartek_De
Bartek_De Opublikowano 22 Stycznia 2022 #584 Opublikowano 22 Stycznia 2022 @Sugarivorous poprawiłem plik. Zdjecia zamieszczaj w formacie .jpg a nie będzie z nimi problemu. 1
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 22 Stycznia 2022 #585 Opublikowano 22 Stycznia 2022 52 minuty temu, Sugarivorous napisał: Szyby też obrastają (podejrzewam, że w okrzemki). Nasze rybki lubią skubać te glony nie walcz z nimi ,jak masz blisko okno to żaluzje zaciągnij tak jak ja mam zrobione ,możesz skrócić trochę świecenie światła w akwarium . 4
bojack Opublikowano 22 Stycznia 2022 #586 Opublikowano 22 Stycznia 2022 A jak chcesz wiedzieć co to za glony, te na kamieniach, to krasnorosty. 4
Radzik Opublikowano 17 Kwietnia 2023 #587 Opublikowano 17 Kwietnia 2023 (edytowane) Witam Niestety nie wiem co to jest ale bardzo mnie to martwi czy to są sinice ?? Dzięki wielkie za pomoc Pozdrawiam Radzik Edytowane 17 Kwietnia 2023 przez Radzik
egon44 Opublikowano 17 Kwietnia 2023 #588 Opublikowano 17 Kwietnia 2023 2 godziny temu, Radzik napisał(a): Witam Niestety nie wiem co to jest ale bardzo mnie to martwi czy to są sinice ?? Dzięki wielkie za pomoc Pozdrawiam Radzik Hejka Moim zdaniem te zielone to są sinice (cyjanobakterie). 1 1
bojack Opublikowano 17 Kwietnia 2023 #589 Opublikowano 17 Kwietnia 2023 Hej, A według mnie to zielenice. Ale nie dam sobie obciąć małego palca u lewej ręki Kiedyś mi coś takiego urosło i brałem to pod mikroskop, to widziałem tylko zielenice. 1
tom77 Opublikowano 17 Kwietnia 2023 #590 Opublikowano 17 Kwietnia 2023 3 godziny temu, Radzik napisał(a): czy to są sinice ?? Tak, to zielone na zdjęciu to sinice. Za kilka dni "kożuszek" będziesz mógł delikatnie (by się nie rozpadł) zdjąć dłonią. Jeśli będzie to "kożuszek" (nawet jeśli bardzo delikatny) to potwierdzi się, że to sinice. 2 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się