zdrowy_zab Opublikowano 23 Czerwca 2011 #221 Opublikowano 23 Czerwca 2011 Rys jeszcze nie mam . Da się je jakoś zwalczyć. Przy okazji, akwarium dojrzało 14 maja i 15 maja wpuściłem rybki. Do dzisiaj mam okrzemki na kamieniach. Kiedy mogę się spodziewać ich "rozpadu" ?
Perez666 Opublikowano 23 Czerwca 2011 #222 Opublikowano 23 Czerwca 2011 Do dzisiaj mam okrzemki na kamieniach. Kiedy mogę się spodziewać ich "rozpadu" ? Może się to stać zarówno za kilka tygodni jak i wcale.
aarset Opublikowano 4 Sierpnia 2011 #224 Opublikowano 4 Sierpnia 2011 Te na drugim i trzecim zdjęciu wyglądają na sinice.
bikebog Opublikowano 4 Sierpnia 2011 #225 Opublikowano 4 Sierpnia 2011 Tak to chyba raczej są sinice, na wapieniu też i nie chcą zejść nawetw drodze mechanicznego czyszczenia. Na wapieniu dodatkowo jakieś brązowawe kropeczki się pojawiły.
acer2244 Opublikowano 24 Listopada 2011 #226 Opublikowano 24 Listopada 2011 Witam prosiłbym o identyfikacje co to za glonki??Pojawiły się niedawno na tle i kamieniach pojedyncze skupiska.
marek_z_81 Opublikowano 24 Listopada 2011 #227 Opublikowano 24 Listopada 2011 Jeśli masz na myśli to brązowe to okrzemki
acer2244 Opublikowano 24 Listopada 2011 #228 Opublikowano 24 Listopada 2011 Brązowe to wiem że okrzemki chodzi mi o te jakby liliowe.
marek_z_81 Opublikowano 24 Listopada 2011 #229 Opublikowano 24 Listopada 2011 Przeglądnij cały ten temat może coś znajdziesz Na 15 stronie jest coś podobnego do tego co u ciebie: http://forum.klub-malawi.pl/to-glony-identyfikacja-t11599p15.html
nightdream Opublikowano 10 Grudnia 2011 #230 Opublikowano 10 Grudnia 2011 A u mnie od jakiegoś czasu pojawiły się takie oto cudaczne dywany, które delikatnie falują. Mają kolor lekko brązowy, może zielonkawy a miejscami wpadają w odcienie purpury Ryby je skubią. Na sinice mi to nie wygląda, ale może się mylę. Parametry wody nadal dziwne: pH 7,6; NH4<0,05; NO3<0,5; NO2<0,01; PO4 0,05; KH 8; GH 6. Ryby pływają od 27.11 br. A NO3 nadal na niskim poziomie...Wode podmieniam w ilości 10-15% raz na tydzień, ale cyba zrobie dluższą przerwe, żeby to NO3 podskoczyło. Co to za glonki Waszym zdaniem? A...od dziś zauważyłem na piasku też pojedyncze miejsca z takimi glonkami. Z serpentynitu raczej ciężko je usunąć.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się