Skocz do zawartości

OMÓWIENIE FILTRACJI NARUROWEJ cz2


stan

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się i swoim układem który jakoś udało się poskładać.

Dzięki Bogu działa ale czy sprawnie to się okaże jak wystartuję akwa

testy przeszły pozytywnie i tutaj podziękowania dla kolegi @stan bez którego podpowiedzi spędził bym dużo więcej czasu przy składaniu tego wszystkiego i podejrzewam że z gorszym efektem 

 

20180223_191305.jpg

20180224_182204.jpg

 

Edytowane przez radecki
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Planuje taką filtracje do swojego nowego akwarium i mam kilka pytań. Im wiecej tego przegladam tym wiecej mi się nasuwa spostrzeżeń. 

O ile połączenie  w biologu 2+2 jest ok o tyle na mechaniku nie bardzo mi pasuje takie rozwiazanie. Stosujac dwa filtry szeregowo w dwóch liniach  równoległych ten drugi filtr już pomimo sprawnosci i będąc  czystym nie bedzie już działał jak zapcham pierwszy. Wiec teoretycznie mogło by byc po jednym. 

Czy nie lepiej zastosowac na wejściu trzy filtry równolegle? Wtedy zapcham jeden woda leci na drugi i trzeci.  mając przepływ przez trzy równolegle lepiej i dluzej oczyszczam wode niz przez  2+2. Zapycham dwa a tam trzy. 

Wtedy pompa ma mniejsze straty i opory przeplywu na ssaniu co sprzyja całemu układowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od medium filtracyjnego jakiego użyjesz. Ja u siebie na I stopniu mam gąbki 45ppi a na II stopniu wkłady sznurkowe 50 mikronów. Gąbki zatrzymują najgrubsze zanieczyszczenia i są czyszczone co tydzień, sznurki wychwytują najmniejsze drobiny i są wymieniane co 3 tygodnie. przy takim układzie nie zauważyłem jakichś drastycznych spadków wydajności. Natomiast używając na II stopniu sznurków 20 mikronów spadek wydajności był już widoczny po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie czy do mojego akwarium i jednego układu narurowego taka pompa jak autor ma u siebie czyli grundfos 25-40 wystarczy? Czy moze dać o wiekszej wydajności np. Pompa  obiegowa ePCO 25/40/70 LFP Leszno. Też małe zużycie prądu a dwukrotnie większa wydajność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Patrzę i chyba 25-40 kupię bo ma 2880l/h i pobór 5_22W. Co w zupełności wystarczy. 

25-60 ma 3300 l/hi pobór 5_45W. 

Teraz musze przemysleć sprawe co do rurek czy kleić czy zgrzewać. Taka masa tych połączeń ze bardziej obstaje nad zgrzewaniem. Zważywszy ze będę to chciał zrobić sam a nigdy tego nie robiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Junior8 napisał:

Patrzę i chyba 25-40 kupię bo ma 2880l/h i pobór 5_22W. Co w zupełności wystarczy. 

25-60 ma 3300 l/hi pobór 5_45W. 

25-60 będzie miała lepszą wydajność na 2 biegu (zużycie 23W na 2 biegu o ile dobrze pamiętam), niż 25-40 na 3.

System klejony jest wg mnie bardziej łaskawy dla początkujących i równie dobrze się sprawi.  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.