stan Opublikowano 10 Października 2016 Autor #41 Opublikowano 10 Października 2016 Starsze pompy z tego co pamiętam więcej żrą prądu. A ten rozkład pobieranego prądu jest taki sam.jak w elektronicznej pompie 25-60.
kalopeu Opublikowano 10 Października 2016 #42 Opublikowano 10 Października 2016 2 godziny temu, timi napisał: To może być starsza wersja 25-40. Ja mam taką około 15-to letnią (ze starej instalacji CO), która na I biegu ma 30W i ogarnia ładnie moje 360l (160 cm dł.), ale oczywiście z pomocą cyrkulatora. Myślę o takim staruszku na początek.
stan Opublikowano 11 Października 2016 Autor #43 Opublikowano 11 Października 2016 Nie kupuj takiego badziewia prądożernego bo nie warto. Na allegro bez problemu kupisz fajną pompę IBO 25-60 elektroniczną w okolicy 250zl razem ze srubunkiem.
kalopeu Opublikowano 11 Października 2016 #44 Opublikowano 11 Października 2016 Chodzi o tą? http://allegro.pl/pompa-elektroniczna-ibo-beta-25-60-energooszczedna-i5692860581.htmlIlr Ile korpusów z wkładami biologicznymi potrzebuje do 300l akwarium? Zawsze używałem zwykłej ceramiki. Jestem fanem nadfiltracji:) 2+2 korpusy?:)
stan Opublikowano 11 Października 2016 Autor #45 Opublikowano 11 Października 2016 Sam sobie odpowiedziałeś
carpov Opublikowano 20 Października 2016 #46 Opublikowano 20 Października 2016 Cześć U mnie narurowiec funkcjonuje już od ponad 2,5 roku bez większych problemów. Mam jednak kilka pytań typowo eksploatacyjnych: Czy masz alfe2 z pomiarem przepływu? jeśli tak ...to czy możesz powiedzieć jakie wartości przepływu uzyskujesz na III biegu? U mnie przy podobnej konfiguracji max to 1400l/h @33W Zasys instalacji: w jakim wykonaniu masz? możesz pokazać na foto? "Stan" matrix'a - u mnie po upływie 6m-cy pokrywa się takim "glutem". Piszesz/mówisz że oczyszczasz media u siebie raz na rok, u mnie to nierealne. Stan korpusów - gdzieś tu na forum pamiętam posty dotyczące zmatowienia korpusów od wewnątrz, ich powierzchnia robiła się bardzo chropowata - mam taki efekt u siebie. Zaobserwowałeś podobne zjawisko? Wkłady gąbkowe okrągłe 30x7cm. Używałeś tego rozwiązania? U mnie owata się nie sprawdza kupiłem totalny shit.......pyli jak cholera. Efekt "pierwotniakopodobny" utrzymuje mi się w wodzie 2-3 dni po zamontowaniu nowego zestawu. Pozdrawiam
stan Opublikowano 31 Października 2016 Autor #47 Opublikowano 31 Października 2016 Ad1 nie mam takiej pompy Ad2 zasys instalacji u mnie to rurka 3/4 plus na niego założone dwa druty na krzyż. Ad3 To bardzo dobrze że tak się robi to kolonie bakterii nitryfikacyjnych. Czemu nie możesz przepułukać? Ad4 To samo jest i u mnie. Nie ma czym się przejmować. Ad5 Trzeba kupować nie silikonową. Gąbke miałem ale płukanie jej doprowadzało mnie to szału. Tona wody wylana i syf w kuchni.
L.A.J.O.N. Opublikowano 4 Listopada 2016 #48 Opublikowano 4 Listopada 2016 Stan oglądałes zawory kulowe po użytkowniu powiedzmy 3 lata lub dłużej? Ja ostatnio widziałem po eksploatacji około 5 lat i w środku srednica zmniejszona o połowę przez rdzę. Stąd chyba lepiej jednak używać zaworów z plastikowych
timi-akwaria.pro Opublikowano 4 Listopada 2016 #49 Opublikowano 4 Listopada 2016 1 godzinę temu, L.A.J.O.N. napisał: Stąd chyba lepiej jednak używać zaworów z plastikowych Ja mam z tworzywa, jak na razie OK, ale narurowca mam od niedawna.
bakus_44 Opublikowano 21 Listopada 2016 #50 Opublikowano 21 Listopada 2016 Dnia 4.11.2016 o 21:37, L.A.J.O.N. napisał: Stan oglądałes zawory kulowe po użytkowniu powiedzmy 3 lata lub dłużej? Ja ostatnio widziałem po eksploatacji około 5 lat i w środku srednica zmniejszona o połowę przez rdzę. Stąd chyba lepiej jednak używać zaworów z plastikowych Chyba kamień...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się