Paulstick Opublikowano 3 Grudnia 2016 #61 Opublikowano 3 Grudnia 2016 31 minutes ago, bakus_44 said: Ja zrobiłem na 1" i jestem zadowolony. nie wiem jakby było na 3/4. Jak będę miał więcej czasu to wstawię filmik pokazujący strumień z rury 1" na pompie 25/60. Przy tym to co tam się sączy u stana to pikuś Chetnie zerkne Bakus na twoj filmik, zrobilem swoja za twoja porada na 1"/32mm rowniez. Filtracja skonczona, szklo w domu bedzie 19 tego, takze fajnie by bylo porownac.
stan Opublikowano 3 Grudnia 2016 Autor #62 Opublikowano 3 Grudnia 2016 Na filmie są pompy 25-40, a jest spora różnica pomiędzy w/w, a 25-60
mlody.czub Opublikowano 19 Grudnia 2016 #63 Opublikowano 19 Grudnia 2016 (edytowane) Dnia 4.11.2016 o 21:37, L.A.J.O.N. napisał: Stan oglądałes zawory kulowe po użytkowniu powiedzmy 3 lata lub dłużej? Ja ostatnio widziałem po eksploatacji około 5 lat i w środku srednica zmniejszona o połowę przez rdzę. Stąd chyba lepiej jednak używać zaworów z plastikowych Rozmawialem dzis z hydraulikiem, jako ze tu nie istnieje nic takiego jak filtracja narurowa pokazalem mu zdjecie i popytalem o pare porad. Pierwsze co mi powiedzial to ze zawory sa zle zamontowane. Nie wolno zadnych zaworow montowac z "dzwignia" od gory, trzeba zawsze na lezaco czyli patrzac na niego mamy miec pokretlo przed nami a nie od gory. W taki sposob jak sa montowane - jak wszyscy montuja jest szansa ze w samej kuli zamykajacej zatrzymuje się pecherzyk powietrza i zawor rdzewieje. Mial już kilka takich przypadkow. Nie ma na to regoly, ale metalowe zawory koroduja a w plastikowych ten pecherzyk powietrza wytwarza zawirowania wody co ma wplyw na przepustowosc. Woda nie przeleci pelnym ciagiem tylko się minimalnie zdlawi. Im wiecej tych malutkich pecherzykow tym gorszy przeplyw. Nie ma regoly na powstawanie tych pecherzykow ale tak czy inaczej dzieje się to czasem. Kolejna sprawa to nie byl tego pewien ale dlugosc rur nie ma znaczenia na przepustowosc, ale ilosc kolanek 90 stopni już tak. Lepiej jest uzyc 2 x 45. Mozna kupić takie lagodne kolanka ktore nie stwarzaja takich oporow - to akurat bede chcial sam przetestowac najpierw. Edytowane 19 Grudnia 2016 przez mlody.czub
darkon Opublikowano 20 Grudnia 2016 #64 Opublikowano 20 Grudnia 2016 12 godzin temu, mlody.czub napisał: Rozmawialem dzis z hydraulikiem, jako ze tu nie istnieje nic takiego jak filtracja narurowa pokazalem mu zdjecie i popytalem o pare porad. Pierwsze co mi powiedzial to ze zawory sa zle zamontowane. Nie wolno zadnych zaworow montowac z "dzwignia" od gory, trzeba zawsze na lezaco czyli patrzac na niego mamy miec pokretlo przed nami a nie od gory. W taki sposob jak sa montowane - jak wszyscy montuja jest szansa ze w samej kuli zamykajacej zatrzymuje się pecherzyk powietrza i zawor rdzewieje. Mial już kilka takich przypadkow. Nie ma na to regoly, ale metalowe zawory koroduja a w plastikowych ten pecherzyk powietrza wytwarza zawirowania wody co ma wplyw na przepustowosc. Woda nie przeleci pelnym ciagiem tylko się minimalnie zdlawi. Im wiecej tych malutkich pecherzykow tym gorszy przeplyw. Nie ma regoly na powstawanie tych pecherzykow ale tak czy inaczej dzieje się to czasem. Bardzo ciekawe rzeczy opowiada ten hydraulik , kup zawory polskiej produkcji, je można montować w dowolny sposób, z dźwignią ustawioną tak aby było wygodnie użytkownikowi otwierać i zamykać. Jedyne ograniczenie montażowe to takie ustawienie zaworu aby można było go w pełni otworzyć lub zamknąć, zawory kulowe nie mogą pracować jako częściowo przymknięte.
bakus_44 Opublikowano 3 Stycznia 2017 #65 Opublikowano 3 Stycznia 2017 Dnia 3.12.2016 o 15:02, Paulstick napisał: Chetnie zerkne Bakus na twoj filmik, zrobilem swoja za twoja porada na 1"/32mm rowniez. Filtracja skonczona, szkło w domu bedzie 19 tego, takze fajnie by bylo porownac. Tak to wygląda u mnie na 2gim biegu. 3ciego nie używam bo mi piach wydmuchuje.
Paulstick Opublikowano 3 Stycznia 2017 #66 Opublikowano 3 Stycznia 2017 Tak to wygląda u mnie na 2gim biegu. 3ciego nie używam bo mi piach wydmuchuje. Sprawdz moje Bakus w moim poscie:). Drugi bieg rowniez i kolanko 40mm na koncu:).Sent from my iPhone using Tapatalk
fenster Opublikowano 9 Stycznia 2017 #67 Opublikowano 9 Stycznia 2017 (edytowane) a po co stosujecie osobne zawory na kazda z sekcji mechanicznych? nie prosciej i taniej wylaczyc calosc na te pare minut czyszczenia korpusow? jeden zaworek przed mechanikami - drugi za mechanikamj i to wszystko. taniej..przy koszcie 1 zaworka 32mm 43zl to wychodzi sporo taniej. Edytowane 9 Stycznia 2017 przez fenster
timi-akwaria.pro Opublikowano 9 Stycznia 2017 #68 Opublikowano 9 Stycznia 2017 20 minut temu, fenster napisał: jeden zaworek przed mechanikami - drugi za mechanikamj i to wszystko Ja właśnie tak mam i jest ok.
16czarny16 Opublikowano 12 Stycznia 2017 #69 Opublikowano 12 Stycznia 2017 Witam, tak to wygląda u mnie, teraz szukam baniaka :-) Filtracja by Stanislaw :-D
kalopeu Opublikowano 23 Stycznia 2017 #70 Opublikowano 23 Stycznia 2017 Składam właśnie zamówienie na elementy układanki, mam pytanie co do złączki z gwintem zew. miedzy zaworem a instalacją. Złączka przejściowa PVC-U 16BAR KWxKZxGZ 32x25x1" 25 to śr. wew? http://sklep.strefabasenu.pl/kategoria/pvc/zlaczka-przejsciowa-pvc-u-32x25x1 I pytanie o pompę: Aqua Nova N-RMC 4000 jaką śr. mają przyłącza wlotu i wylotu wody i w jakiej pozycji można montować tą pompę?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się