stan Opublikowano 4 Lutego 2016 Autor #21 Opublikowano 4 Lutego 2016 Jak masz kubeł biologiczny to za pompą dwa równolegle biologi bo jedna nitka z korpusem będzie też dławić przepływ. A tak jak mówiłem robiąc dwa równolegle nadmiar wody ma gdzie uchodzić przez co zwiększa się przepływ wody.
zetce Opublikowano 4 Lutego 2016 #22 Opublikowano 4 Lutego 2016 3.musi być rurką inaczej woda szukając łatwiejszej drogi nie popłynie przez złożę do dołu tylko odrazu do wylotu który jest zaraz obok. Dlatego jest ta rurka żeby wymusić przepływ wody na dół no a dalej wiadomo musi pójść do góry. No tak, ale zakładając, że rurka jest tak czy siak, to przecież wlot będzie u góry, ale jedyny wylot z korpusu będzie dolnym końcem rurki, czyli woda popłynie przez złoże, tylko z góry do dołu. Czy coś mylę?
stan Opublikowano 4 Lutego 2016 Autor #23 Opublikowano 4 Lutego 2016 No tak, ale zakładając, że rurka jest tak czy siak, to przecież wlot będzie u góry, ale jedyny wylot z korpusu będzie dolnym końcem rurki, czyli woda popłynie przez złoże, tylko z góry do dołu. Czy coś mylę? Niby tak ale, nie napisze że tak będzie dobrze i nie zagłuszy to przepływu. Na bank jak woda będzie puszczona jak u mnie to będzie to działało skutecznie. Sorry ale to mi mniej więcej wygląda jak z tym kolesiem ;-)
imak73 Opublikowano 11 Lutego 2016 #24 Opublikowano 11 Lutego 2016 Świetny opis. Mam narurowca i też czeka mnie kilka przeróbek. Dodatkowo za kilka tygodni ruszam z budową drugiego. I tu pytanie- ty zastosowałeś pompe Grundfosa 25-60 z specyfikacji wynika, że na II biegu około 3000 l/min. Na e-rybka mają pompy o wydajności nawet 12000 l/min z regulacją - może warto. No i ten filmik z gościem - super:D
stan Opublikowano 11 Lutego 2016 Autor #25 Opublikowano 11 Lutego 2016 I tu pytanie- ty zastosowałeś pompe Grundfosa 25-60 z specyfikacji wynika, że na II biegu około 3000 l/min. Ja mam dwa oddzielne układy narurowe na pompach grundfos 25-40 Jak pompa ma wydajność 12000l\h ( nie ma minutę ;-)) to pytanie ile pobiera prądu. Bo ja wolę dwa nie zależne od siebie układy które faktycznie przepompowują około 3500l\h niż jedne układ o podobnej wydajności i poborze prądu. Zawsze jeden układ jest back-upem drugiego układu no i od tego mam dwa mocne zasysy.
imak73 Opublikowano 11 Lutego 2016 #26 Opublikowano 11 Lutego 2016 No jasne że l/h (pomyłka w pisaniu;) ). Masz rację przy takiej ilości wody przerzuconej - pobór to 75 v. Ok przekonałeś mnie do Grundfosa- lecz ja dam 20-60. Jeszcze raz wielkie Dzięki za tak szczegółowy opis instalacji. Ostatnie pytanko - Ile i w których miejscach masz zawory odcinające.
stan Opublikowano 11 Lutego 2016 Autor #27 Opublikowano 11 Lutego 2016 Zawory dałem tylko na mechanikach plus na korpusie z purolite. Na biologii nie ma sensu ponieważ tam zaglądam raz na rok żeby z deka przeplukac ceramikę (warto lekko ją dosłownie wysypac do wiadra z wodą z akwarium i bez czyszczenia itp. spowrotem przesypać. Dzięki temu polepsza się przepływ).
suricade Opublikowano 12 Lutego 2016 #28 Opublikowano 12 Lutego 2016 Przydał by się filmik z czyszczenia korpusów. Chyba nie wszyscy wierzą , że to takie łatwe .
stan Opublikowano 12 Lutego 2016 Autor #29 Opublikowano 12 Lutego 2016 Zrobię taki filmik nie ma problemu ;-)
timi-akwaria.pro Opublikowano 12 Lutego 2016 #30 Opublikowano 12 Lutego 2016 Zrobię taki filmik nie ma problemu ;-) Pamiętaj, żeby podczas filmowania mieć na sobie skarpety "anty-predatory":) Dla własnego bezpieczeństwa oczywiście:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się