Damian87 Opublikowano 28 Stycznia 2013 #71 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Damian87- o cenę już nie pytałem bo niczym nie da się tego ściemniacz. Natomiast takie na 12V http://www.zoolight.pl/product-pol-760-AquaLux-LED-100-WHITE.html z odpowiednim zasilaczem TAK, ale cena! widzialem tez z aquamedic(99€ szt) cena przerazajaca za cene 2 mam 2 belki led ktore napewno beda o niebo lepsze
Bojar Opublikowano 29 Stycznia 2013 #72 Opublikowano 29 Stycznia 2013 Dzięki za te informację. Pozwolisz, że poczekam aż przetestujesz ? Do czasu zejścia śniegów i tak nie ruszę z akwarium. Mam więc trochę czasu aby się rozglądnąć w temacie, który zwłaszcza w punkcie tego timera jest bardzo interesujący
firefighter1 Opublikowano 29 Stycznia 2013 #73 Opublikowano 29 Stycznia 2013 Zareklamowałem Solar Engin i odpisali tak: "Faktycznie, to musi być jakaś sprzętowa usterka i musimy to sprawdzić." Opisałem całą moją akcję bo przecież przepalająca się żarówka nie może uszkadzać reszty urządzeń w obwodzie i napisali tak: "Sprawa się klaruje. Prawdopodobnie padliśmy ofiarą podrabianych elementów elektronicznych. Słyszało sie o tym wiele i oto jest. Podejrzewamy jeden element. Tak czy inaczej proszę przesłać do naprawy, postaramy sie szybko odesłać i zamortyzować koszty odsyłki. Dziękuje za rzeczowe podejście do sprawy." Natomiast zasilacz do LED PCD-25-1400 dostanę za darmo do testów i zobaczymy.
Bojar Opublikowano 29 Stycznia 2013 #74 Opublikowano 29 Stycznia 2013 Zareklamowałem Solar Engin i odpisali tak: "Faktycznie, to musi być jakaś sprzętowa usterka i musimy to sprawdzić." Opisałem całą moją akcję bo przecież przepalająca się żarówka nie może uszkadzać reszty urządzeń w obwodzie i napisali tak: "Sprawa się klaruje. Prawdopodobnie padliśmy ofiarą podrabianych elementów elektronicznych. Słyszało sie o tym wiele i oto jest. Podejrzewamy jeden element. Tak czy inaczej proszę przesłać do naprawy, postaramy sie szybko odesłać i zamortyzować koszty odsyłki. Dziękuje za rzeczowe podejście do sprawy." Postawa firmy w porządku ALE ciekawe co by było jakby Ci poszła lampa za grubą kasę. Trochę ściemniają z tymi "podrabianymi częściami" no ale nie wieszajmy psów zawczasu. Zobaczymy jak się uwiną z naprawą i rekompensatą. Powodzenia
chlodnica Opublikowano 29 Stycznia 2013 #75 Opublikowano 29 Stycznia 2013 jakiś pechowy ten nasz strażak...jak nie baniak to oświetlenie...
firefighter1 Opublikowano 7 Lutego 2013 #76 Opublikowano 7 Lutego 2013 Nowy ściemniacz wrócił przed wczoraj, mega szybko. Test z żarówką wypada fajnie. Teraz czekam na żarówki LED, składam klocki, podłączam, testuje i dam znać jak to wychodzi w praniu.
Bojar Opublikowano 7 Lutego 2013 #77 Opublikowano 7 Lutego 2013 No i fajnie. Ciekaw jestem jak to wyjdzie w praniu. Wysłane z mojego ST26i
firefighter1 Opublikowano 12 Lutego 2013 #78 Opublikowano 12 Lutego 2013 Wziąłem na próbę żarówkę LED Kanlux http://www.kanlux.pl/pl/8933 i w tym zestawieniu to nie działa, przy starcie żarówka mruga i wychodzi terapia światłem jak w SPA Guantanamo dla terrorystów. IMHO nie ma źródeł światła LED w gotowej żarówce poniżej 100PLN. Phillips robi takie pod ściemniacze ale cena jest już zbliżona do zasilacza pod T5 z funkcja ściemniania. Jedyne rozwiązanie pozostaje do tego zestawu to diody mocy. Zobaczę produkty i coś podłączę na próbę. -- Dzisiaj zakupiłem takie diody mocy http://allegro.pl/dioda-mocy-led-3w-star-biala-zimna-700-ma-i2930569056.html jest to rozwiązanie (jeśli chodzi o LED) jedyne do tego ściemniacza Solar Engine gdyż diody są sterowane napięciowo czego nie można powiedzieć o zwykłych ledach w żarówkach. Relacja wkrótce.
krzysiek2301 Opublikowano 12 Lutego 2013 #79 Opublikowano 12 Lutego 2013 Wziąłem na próbę żarówkę LED Kanlux http://www.kanlux.pl/pl/8933 i w tym zestawieniu to nie działa, przy starcie żarówka mruga i wychodzi terapia światłem jak w SPA Guantanamo dla terrorystów. IMHO nie ma źródeł światła LED w gotowej żarówce poniżej 100PLN. Phillips robi takie pod ściemniacze ale cena jest już zbliżona do zasilacza pod T5 z funkcja ściemniania. Jedyne rozwiązanie pozostaje do tego zestawu to diody mocy. Zobaczę produkty i coś podłączę na próbę. -- Dzisiaj zakupiłem takie diody mocy http://allegro.pl/dioda-mocy-led-3w-star-biala-zimna-700-ma-i2930569056.html jest to rozwiązanie (jeśli chodzi o LED) jedyne do tego ściemniacza Solar Engine gdyż diody są sterowane napięciowo czego nie można powiedzieć o zwykłych ledach w żarówkach. Relacja wkrótce. Hej kolego firefighter1 może zerknij sobie na takie moduły led http://mplpower.pl/admin/zalaczniki/MW-LED-MODULE-SPEC%20-5050.pdf Ja je u siebie mam i są ok. Warte zainteresowania i przy tym ekonomiczne pod względem zakupu i użytkowania. Pozdrawiam,
firefighter1 Opublikowano 12 Lutego 2013 #80 Opublikowano 12 Lutego 2013 Dzięki, ale to typowe ledy napięciowe, mam podobne zamontowane przy komputerze (biurku) i je testowałem, do nich musi być inny ściemniacz bo z tym co wyżej to jest stroboskop i dają mniej światła z jednego punktu światła.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się