eljot Opublikowano 31 Grudnia 2012 #21 Opublikowano 31 Grudnia 2012 Widziałem obie plus jeszcze jakąś pośrednią (ta wydawała się najpozytywniejsza), niestety nie miałem żadnego akwa pod ręką żeby podstawiać i zobaczyć jaki będzie efekt ------------------------------ Gdybym planował teraz oświetlenie mojego baniaka na pewno kupiłbym jedną dla sprawdzenia. Cena przystępna i światła jak na malawii wystarczy. Gdyby barwa była nie do zaakceptowania to zawsze może świecić jak nas nie ma:)
esku Opublikowano 1 Stycznia 2013 #22 Opublikowano 1 Stycznia 2013 Myślałem że widziałeś to przy akwie . W takim razie sprawdze to u siebie. zawieszeń dwa nad akwarium i zobaczę jak będzie wyglądało.
stan Opublikowano 1 Stycznia 2013 Autor #23 Opublikowano 1 Stycznia 2013 esku mam w akwarium zwykłe ledy 6500K i jest nieźle jeżeli chodzi o wybarwienie ryb i akwarium. Byłem w sklepie i oglądałem halogen ledowy 10W o kącie świecenia 180 stopni to powiem byłem pod wrażeniem mocy tego ustrojstwa, po prostu nie dało się na to patrzeć było tak silne światło więc na 100% wystarczy do wysokości akwarium 55cm reszta to kwestia czy będzie podobała Ci sie barwa światła dla mnie 6500K jest ok !
esku Opublikowano 1 Stycznia 2013 #24 Opublikowano 1 Stycznia 2013 Diecezja podjęta już wcześniej że je montuję. Barwa zimna. Na początku chce je dać jako jedyne światło. Jestem ciekawy jak to wyjdzie. Jak coś to w pogotowiu czekają 2xt5 54w
esku Opublikowano 3 Stycznia 2013 #25 Opublikowano 3 Stycznia 2013 Dzisiaj, mimo inwentaryzacji, udało mi się nabyć HALO MCOB 10W. Z tego co czytam to ma kąt świecenia 180 stopni. Jak mi się uda to podłącze to wieczorem do 240l i zobaczymy jak to wyjdzie. zdjęcie przy 2x39w t5 a potem z samym ledem.
oleraf Opublikowano 22 Stycznia 2013 #26 Opublikowano 22 Stycznia 2013 Witam. Pojawiła się nowa wersja lampy "slim", która ma zaledwie 4,5cm wysokości. Teraz to i ja się zastanawiam nad instalacja tego ustrojstwa. Cena bardzo przystępna więc kusi. Esku zadowolony jesteś z zakupu. Jak wybarwienie pyszczaków? Czy 10W wystarczy na 240l? Link do lampy: http://allegro.pl/lampa-halogen-naswietlacz-led-smd-10w-230v-ultslim-i2933735351.html Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
lukaszzsch Opublikowano 22 Stycznia 2013 #27 Opublikowano 22 Stycznia 2013 Witam. Pojawiła się nowa wersja lampy "slim", która ma zaledwie 4,5cm wysokości. Teraz to i ja się zastanawiam nad instalacja tego ustrojstwa. Cena bardzo przystępna więc kusi. Esku zadowolony jesteś z zakupu. Jak wybarwienie pyszczaków? Czy 10W wystarczy na 240l? Link do lampy: http://allegro.pl/lampa-halogen-naswietlacz-led-smd-10w-230v-ultslim-i2933735351.html Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2 wstawię wam wieczoram fotki, mam nad 300 dwa takie po 10w plus jeden 10 w rgb. wg. mnie jest jaśniej niż na świetlówkach.
oleraf Opublikowano 22 Stycznia 2013 #28 Opublikowano 22 Stycznia 2013 Ok. Czekam z niecierpliwością.
stan Opublikowano 22 Stycznia 2013 Autor #29 Opublikowano 22 Stycznia 2013 Ja mam oświetlenie 6500k z ledów i kolory są jak najbardziej ok ! W nowym akwarium będę dawał halogen led 6500k 10w . Sprawdzałem jak daje w 200l no to efekt jest zarąbisty , piękne refleksy( jarzeniówka ci tego nie da) i kolory jak najbardziej są ok. Zresztą kolory będą ok , przecież słońce w południe bezchmurne ma temperaturę barwowa około 6500K ! P.S. Jeżeli komuś podoba się bardziej zimne światło (niebieskie) to 6500K nie polecam. Każdy ma inny gust ! Poniżej wstawiam link do oświetlenia led jakie mam w akwarium tył 3500K przód zimne 6500K !
szczep85 Opublikowano 22 Stycznia 2013 #30 Opublikowano 22 Stycznia 2013 Witam, halogen 10W barwa ciepła biała. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się