Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

Reflektor Halogen Led


stan

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem obie plus jeszcze jakąś pośrednią (ta wydawała się najpozytywniejsza), niestety nie miałem żadnego akwa pod ręką żeby podstawiać i zobaczyć jaki będzie efekt ;)

------------------------------

Gdybym planował teraz oświetlenie mojego baniaka na pewno kupiłbym jedną dla sprawdzenia. Cena przystępna i światła jak na malawii wystarczy.

Gdyby barwa była nie do zaakceptowania to zawsze może świecić jak nas nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esku mam w akwarium zwykłe ledy 6500K i jest nieźle jeżeli chodzi o wybarwienie ryb i akwarium. Byłem w sklepie i oglądałem halogen ledowy 10W o kącie świecenia 180 stopni to powiem byłem pod wrażeniem mocy tego ustrojstwa, po prostu nie dało się na to patrzeć było tak silne światło więc na 100% wystarczy do wysokości akwarium 55cm reszta to kwestia czy będzie podobała Ci sie barwa światła dla mnie 6500K jest ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, mimo inwentaryzacji, udało mi się nabyć HALO MCOB 10W. Z tego co czytam to ma kąt świecenia 180 stopni. Jak mi się uda to podłącze to wieczorem do 240l i zobaczymy jak to wyjdzie. zdjęcie przy 2x39w t5 a potem z samym ledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Pojawiła się nowa wersja lampy "slim", która ma zaledwie 4,5cm wysokości. Teraz to i ja się zastanawiam nad instalacja tego ustrojstwa. Cena bardzo przystępna więc kusi. Esku zadowolony jesteś z zakupu. Jak wybarwienie pyszczaków? Czy 10W wystarczy na 240l?


Link do lampy:

http://allegro.pl/lampa-halogen-naswietlacz-led-smd-10w-230v-ultslim-i2933735351.html


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pojawiła się nowa wersja lampy "slim", która ma zaledwie 4,5cm wysokości. Teraz to i ja się zastanawiam nad instalacja tego ustrojstwa. Cena bardzo przystępna więc kusi. Esku zadowolony jesteś z zakupu. Jak wybarwienie pyszczaków? Czy 10W wystarczy na 240l?


Link do lampy:

http://allegro.pl/lampa-halogen-naswietlacz-led-smd-10w-230v-ultslim-i2933735351.html


Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2



wstawię wam wieczoram fotki, mam nad 300 dwa takie po 10w plus jeden 10 w rgb.


wg. mnie jest jaśniej niż na świetlówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oświetlenie 6500k z ledów i kolory są jak najbardziej ok ! W nowym akwarium będę dawał halogen led 6500k 10w . Sprawdzałem jak daje w 200l no to efekt jest zarąbisty , piękne refleksy( jarzeniówka ci tego nie da) i kolory jak najbardziej są ok. Zresztą kolory będą ok , przecież słońce w południe bezchmurne ma temperaturę barwowa około 6500K !


P.S.

Jeżeli komuś podoba się bardziej zimne światło (niebieskie) to 6500K nie polecam. Każdy ma inny gust !


Poniżej wstawiam link do oświetlenia led jakie mam w akwarium tył 3500K przód zimne 6500K !


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.