stan Opublikowano 25 Stycznia 2013 Autor #61 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Ta tylko po co ? W świetle 6500k żółte jest żółtym, a niebieskie niebieski bo 6500k to światło dzienne !
eljot Opublikowano 25 Stycznia 2013 #62 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Ta tylko po co ? W świetle 6500k żółte jest żółtym, a niebieskie niebieski bo 6500k to światło dzienne ! W przypadku świetlówek to może i się się sprawdza (wszystko zależy od spektrum) Jeśli chodzi o diody tzw. zimne klasyczne używane w taśmach i żarówkach LED, to dla mnie jest to słabiutkie odwzorowanie naturalnego światła. Mam porównanie takowych (używam jako przejściowe) z HQI 8800k.
stan Opublikowano 25 Stycznia 2013 Autor #63 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Według mnie ledy 6500k ładnie odwzorowują kolory żółte i niebieskie . W tej kwestii to tez ma znaczenie przyzwyczajenia do konkretnego oświetlenia . Ja np eljocie lubię mieszać zimne ledy z ciepłymi ( nawet jak miałem wcześniej świetlówki to tak robiłem i jak dla mnie światło ze świetlówek nie było Ok ) :-) .
eljot Opublikowano 25 Stycznia 2013 #64 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Ja np eljocie lubię mieszać zimne ledy z ciepłymi To chyba jedyne sensowne rozwiązanie w przypadku tych "zwykłych" ledów. Same ciepłe za żółto, same zimne trochę zalatuje prosektorium , są ponoć tzw neutralne ale nie widziałem efektu w przypadku akwa.
firefighter1 Opublikowano 27 Stycznia 2013 #65 Opublikowano 27 Stycznia 2013 Jeszcze patrzę nad takim czymś, czekam na odpowiedź odnośnie działania ze ściemniaczami http://www.tecoled.pl/pages/tl-st5-pl.pdf Na tyle mam T5 6500K marine coś tam małe sprostowanie: mam na tyle SYLVANIA CORALSTAR 20000K, na przodzie 5800K no i kolor uzyskany jak w podpisie.
Damian87 Opublikowano 28 Stycznia 2013 #66 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Jeszcze patrzę nad takim czymś, czekam na odpowiedź odnośnie działania ze ściemniaczami http://www.tecoled.pl/pages/tl-st5-pl.pdf małe sprostowanie: mam na tyle SYLVANIA CORALSTAR 20000K, na przodzie 5800K no i kolor uzyskany jak w podpisie. a jaka cena miala by tego byc?
firefighter1 Opublikowano 28 Stycznia 2013 #67 Opublikowano 28 Stycznia 2013 a jaka cena miala by tego byc? Wszystko owiane tajemnicą czekam na odpowiedź. Dzisiaj przyszedł "Solar Engine" i właśnie go testuję ze zwykłą żarówką, pracuje 10 min w funkcji świt i na razie fajnie działa, nie jestem w stanie zauważyć rozjaśniania choć jest różnica od startu. Do pełnej jasności potrzeba 1h. -- Test zakończony przedwcześnie, wybuchła żarówka (miała z 7 lat i leżakowała w piwnicy z taką srebrną otoczką). Ja prawie spadłem z krzesła bo powiesiłem sobie koło komputera żeby obserwować zjawisko, leżący kot obok zapomniał zabrać futro-taki miał start z miejsca z oddaleniem się na bezpieczną odległość . -- Trochę o LEDach i ściemnianiu: http://sterowanieled.pl/faq-czesto-zadawane-pytania/faq2/
Bojar Opublikowano 28 Stycznia 2013 #69 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Wszystko owiane tajemnicą czekam na odpowiedź. Dzisiaj przyszedł "Solar Engine" i właśnie go testuję [ciach] Test zakończony przedwcześnie, wybuchła żarówka (miała z 7 lat i leżakowała w piwnicy z taką srebrną otoczką). Ciekawa sprawa. Albo żarówka stara albo coś z napięciem. Choć niby jak? Wyższego niż w sieci przecież nie przepuści Spróbuj proszę jeszcze raz i daj znac jak to działa. Da się zmieniać czas rozjaśniania ?
firefighter1 Opublikowano 28 Stycznia 2013 #70 Opublikowano 28 Stycznia 2013 Damian87- o cenę już nie pytałem bo niczym nie da się tego ściemniacz. Natomiast takie na 12V http://www.zoolight.pl/product-pol-760-AquaLux-LED-100-WHITE.html z odpowiednim zasilaczem TAK, ale cena! Bojar- żarówka antyk, poszedłem po drugą i wygląda na to, że ściemniacz dostał bo żarówka świeci, zegar działa ale nic się nie dzieje, ani manualnie ani w automacie. Zaraz reklamuję, ale ewidentnie żarówka dała czadu bo się szkło rozpadło, była to faza rozjaśniania więc prąd nie mógł być za duży. Czasu ściemniania nie ma możliwości zmienić-1h. Działa jak każdy timer ale zamiast nagłego włączenia/wyłączenia trwa to 1h stopniowo (sinusoida). Byłem w sklepie specjalistycznym gdzie tylko LEdami się zajmują i ostatecznie chcę to przetestować na żarówkach 12V SMD RA>80, 360lm dwie ciepłe i dwie zimne. Czekam do 10.02 bo mają mieć nowe modele o lepszych parametrach, żarówki i elektronika jest ich produktem www.akb-poland.com pomiędzy żarówki i ściemniacz wstawię zasilacz PCD Mean Well: tu część odpowiedzi od przedstawiciela "W wymienionych zasilaczach sterowanie odbywa się poprzez ograniczanie prądu, nie wiem czy nie wystąpią efekty migotania diod – najlepiej było to sprawdzić i przetestować. Możemy zaoferować sprzedaż z opcją zwrotu jeśli urządzenie nie będą pasować do tej żarówki." TBC.... 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się