stan Opublikowano 25 Stycznia 2013 Autor #51 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Ja mam zamiar to przetestować na żarówkach SMD z OBI, które się ściemniają - 36W - 3000K. Coś w tym stylu http://allegro.pl/zarowka-led-gu10-54-led-smd-biala-ciepla-promocja-i2961293843.html minimum 24 diody. Do takich lukaszzsch musi być specjalny zasilacz. Firefighter jak dasz do akwarium tylko żarówki led 3000k będziesz miał za ,,żółto". Przy 3000k ryby będą miały żółtawą poświatę i nie wyciągniesz ładnych niebieskich kolorów. Przy 6500k kolory żółte i niebieskie są jak najbardziej naturalne. Jeszcze jedna uwaga do żarówek led ( jakichkolwiek) jak będziesz kupował to zapytaj sprzedawce czy żarówki które sprzedaje mają szybke nad ledami ( na zdjęciach nie zawsze to widac - ja tak kupiłem i juz szlak trafił diody ) Ciepłe światło (około3500k) jest jak najbardziej ok do porannego zapalania i wieczornego gaszenia światła ponieważ właśnie taką temperaturę barwowa osiąga światło o poranku i wieczorem( u siebie nie zauważyłem przy 3500k żadnej płochliwości ryby ) Tutaj daje filmik do oświetlenia z takich żarówek LED . Połączenie 3500k tył i 6500k przód akwarium. [ame] [/ame]
Bojar Opublikowano 25 Stycznia 2013 #52 Opublikowano 25 Stycznia 2013 A np taki http://www.ibis.krakow.pl/solar_engine_symulator_switu_zmierzchu.html Jak nie da się tego zgrać z halogenem to będę robił oświetlenie na paskach ledowych lub modułach. Super sprawa. Tylko gdzie znaleźć zasilacz z możliwością ściemniania. Jakoś na allegro nie znalazłem a chętnie bym to zastosował do nowego oświetlenia na LEDach edit: Chyba jednak znalazłem. Czy to http://www.elektrykon.pl/transformator-elektroniczny-070w-12v-govena-yt70-p-16.html się nada do listew led ?
Damias Opublikowano 25 Stycznia 2013 #53 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Zasilacze różnego typu są dostepne w sklepach z dużym asortymentem ledowym. Tam gdzie można np kupić ledy na sztuki wszelakiej maści. Gdzieś na forum był przytaczany sklep Maritex.
firefighter1 Opublikowano 25 Stycznia 2013 #54 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Firefighter jak dasz do akwarium tylko żarówki led 3000k będziesz miał za ,,żółto". Na tyle mam T5 6500K marine coś tam, która zostaje i dlatego chcę 3000K. Ale oczywiście tego nie napisałem dlatego rada słuszna. Jeśli chodzi o szybkę to tak - wersja bryzgoszczelna IP44
stan Opublikowano 25 Stycznia 2013 Autor #55 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Na przód daj 6500k bo inaczej ryby i tak będą żółtawe , ćwiczyłem różne wersje z 3500k i 6500k ! 1
Kriso Opublikowano 25 Stycznia 2013 #56 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Od dwóch tygodni mam zamontowane oświetlenie na bazie lamp led http://www.kanlux.pl/pl/18470 i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Mam te lampy w zestawieniu 4x zimny biały (dzień) + 1x ciepły biały (świt-zmierzch). Przechodziłem z oświetlenia 1x T5 PowerGlo 39W. Zdemontowałem pokrywę zostawiając samą koronę fajny klimat w pokoju - bliki na podłożu i suficie:) .
stan Opublikowano 25 Stycznia 2013 Autor #57 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Ciesze się , że jest nas juz dwóch :-) !!!!!
Bojar Opublikowano 25 Stycznia 2013 #59 Opublikowano 25 Stycznia 2013 A ja znalazłem coś takiego http://allegro.pl/samsung-modul-5-led-wodoodporny-ip65-120lm-i2939988113.html i zastanawiam się cy nie zrobić oświetlenie z tych modułów. Do tego symulator zmierzchu i świtu i "może" będzie fajnie
Damian87 Opublikowano 25 Stycznia 2013 #60 Opublikowano 25 Stycznia 2013 Ra tylko 75 więc słabiutko waze ze wlascicielowi sie podoba nie ma co popadac w paranoje z lumenami i Ra,czasem to wyglada jakby to byl jakis wyscig kto wiecej lm i ra bedzie mial:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się