lukaszzsch Opublikowano 12 Lutego 2013 #81 Opublikowano 12 Lutego 2013 Panowie , Nie dzielmy wlosa na czworo. Za 70 zlotych dostajemy jasne i bardzo energooszczedne oswietlenie do 300 litrowej banki. Akurat brak mozliwosci sciemniania uznaje tu za ceche,a nie wade. Przy malejacej z dnia na dzien cenie naswietlaczy led polecam kazdemu kupic i w razie niezadowolenia z jakosci swiatla zabrac do garazu. Z pewnoscia sie przyda.
firefighter1 Opublikowano 13 Lutego 2013 #82 Opublikowano 13 Lutego 2013 Nie chodzi o dzielenie czy chęć posiadania LED, to mam. Chcę mieć płynne sterowanie zmierzchem i świtem, zwykłe ON/OFF już mi nie wystarcza, tak zwykła fanaberia bo ryby u mnie i tak mają płyny świt gdyż mam akwarium prze wzierne i okno dachowe więc jak dzień wstaje tak ryby mają to co za oknem, a z nudów wymyśliłem że będzie świt i zmierzch za cenę rozsądną bo gotowe zestawy Aqualed kosztują koło 1k i pewnie bym je kupił gdybym zaczynał zamiast inwestować w T5, sterowniki i inne pierdoły, które suma summarum zbliżone są do tej samej kwoty.
Bojar Opublikowano 13 Lutego 2013 #83 Opublikowano 13 Lutego 2013 [ciach]gdyż diody są sterowane napięciowo czego nie można powiedzieć o zwykłych ledach w żarówkach. Relacja wkrótce. Bo nie jest przypadkiem tak, że do takiego regulatora jest potrzebny zasilacz z opcją ściemniania ? http://allegro.pl/transformator-elektroniczny-yt-70-emc-70w-i2962061432.html Jutro będę próbował pogadać ze sprzedawcami jak to działa
firefighter1 Opublikowano 13 Lutego 2013 #84 Opublikowano 13 Lutego 2013 Ten co dałeś się do tego nie nadaje, zasilacz musi współpracować ze ściemniaczem triakowym (A). Z tym diody zwyczajnie mrugają jest pod inny ściemniacz, taki którym regulujesz napięcie(V). To może coś Ci podpowie: "Przykładem mogą być tu zasilacze prądowe serii PCD, które przeznaczone są do współpracy z tradycyjnym ściemniaczem oświetlenia (np. triakowym z nacinaniem lub odcinaniem fazy) podłączanym w obwodzie pierwotnym (...) Wiele serii zasilaczy ma wbudowaną funkcje ściemniania 3 w 1, którą można realizować na trzy sposoby - napięciem 1~10VDC, sygnałem PWM lub zewnętrznym rezystorem." źródło: http://elektronikab2b.pl/prezentacja-artykul/16925-zasilacze-led-firmy-mean-well Daj znać co się dowiedziałeś Bojar. 1
Bojar Opublikowano 13 Lutego 2013 #85 Opublikowano 13 Lutego 2013 Dzięki to mi wyjaśniło sprawę Poszukam takiego zasilacza. Chciałbym podpiąć takie moduły http://allegro.pl/samsung-modul-4-led-5630-ip65-170-lm-reklama-i2982723990.html No i ten ściemniacz czasowy
szczep85 Opublikowano 14 Lutego 2013 #86 Opublikowano 14 Lutego 2013 Solar engine czy jak to się tam zwie nie działa na dłuższą metę z żadnym statecznikiem na świetlówkę T5 . Pisałem do producenta i się wysypuję po użytkowaniu dłuższym :-(
firefighter1 Opublikowano 14 Lutego 2013 #87 Opublikowano 14 Lutego 2013 Pisałem do producenta i się wysypuję po użytkowaniu dłuższym rozumiem, że zastosowałeś ten co zalecają? oraz co odpisał producent? Napisz trochę więcej o tym co podłączyłeś, ile świetlówek, moce, okres testowania, warunki (temp. pracy) będzie to bardzo pomocne. -- Chciałbym podpiąć takie moduły http://allegro.pl/samsung-modul-4-le...982723990.html No i ten ściemniacz czasowy obawiam się, że z tym ściemniaczem te ledy nie dadzą się płynnie ściemniać bo będą potrzebowały ściemniania 1-10V zamiast skracania sinusoidy, nasz Solar Engine niestety okazuje się nie taki cudowny. Z żarówką robi swoją pracę świetnie, zobaczę jeszcze jak z diodą mocy będzie ale Ledy testowałem -6 różnych wersji i żadna nie dała rady. Tu wyciśnięty sok o sterowaniu LED, http://www.mikrokontrolery.org/artykuly/elektronika/130-pwm-modulacja-szerokoci-impulsu oraz dalsza część tego co dałem na 2 stronie tematu http://sterowanieled.pl/faq-czesto-zadawane-pytania/faq1-modulacja-pwm/
Bojar Opublikowano 15 Lutego 2013 #88 Opublikowano 15 Lutego 2013 Będąc zainteresowany tematem uderzyłem bezpośrednio do IBISu producenta Solar Engine z zapytaniem odnośnie obsługi przez SE modułów led Jestem w trakcie korespondencji mailowej ale już mogę powiedzieć, że się do tego nie nadaje Producent polecił mi to ustrojstwo http://allegro.pl/rampa-miekki-start-do-tasma-led-soft-start-i3006647486.html w połączeniu z programatorem cyfrowym. Wiecej możliwości ustawień i wg producenta zadziała bez problemu cyt " Rampa ma rozdzielczość 4000 kroków i częstotliwość 1kHz, to raczej jeden z najlepszych wyników na świecie więc praktycznie żadnego migania nie da się zauważyć." Wkleję całość ustaleń razem z rysunkami jak tylko uzgodnię szczegóły. Projekt nie powinien być drogi a w połączeniu z np takimi modułami http://allegro.pl/show_item.php?item=2982723990&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 powinien być wydajny. 1
firefighter1 Opublikowano 15 Lutego 2013 #89 Opublikowano 15 Lutego 2013 To może być fajna tania alternatywa dla innych sterowników przeznaczonych do Ledów, ja wysłałem zapytanie do innej firmy i dam znać co Oni oferują w tym zakresie.
szczep85 Opublikowano 15 Lutego 2013 #90 Opublikowano 15 Lutego 2013 rozumiem, że zastosowałeś ten co zalecają? oraz co odpisał producent? Napisz trochę więcej o tym co podłączyłeś, ile świetlówek, moce, okres testowania, warunki (temp. pracy) będzie to bardzo pomocne. Nie kupiłem tego. Pisałem do nich przed zakupem czy działa to z jakimś statecznikiem do T5 39W. Odpowiedzieć była mnie więcej taka: Że urządzenie działa lecz występują jakieś problemy i nie polecają tego montować ! Pracują nad tym aby dopracować urządzenia ale nie wiadomo kiedy coś będzie nowego.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się