szczep85 Opublikowano 22 Lutego 2013 #121 Opublikowano 22 Lutego 2013 Super. Mam podobnie tylko bez przekaźnika a programator będzie stycznikowy. Jutro ma dojść Bojar jak tam wszystko już podłączyłeś ??? Działa???
Bojar Opublikowano 23 Lutego 2013 #122 Opublikowano 23 Lutego 2013 Bojar jak tam wszystko już podłączyłeś ??? Działa??? Niestety Poczta dała ciała i programator nie doszedł. Podłączyłem tylko testowo z zasilaczem na listwie nad akwarium i stwierdziłem, że domówię 4 moduły - już do mnie idą. Potwierdzałem jednak po znajomych elektronikach i układ jest jak najbardziej prawidłowy i działać powinien ps. daj jakieś fotki z Twoim oświetleniem
lukaszzsch Opublikowano 23 Lutego 2013 #123 Opublikowano 23 Lutego 2013 sprowokowała mnie dyskusja do kolejnej inwestycji w układ oświetlenia. kupiłem: http://allegro.pl/show_item.php?item=2958827120 instrukcja: http://www.elkosmito.pl/allegro/Sterownik_plynnego_startu_diod_led/instrukcja_obslugi.pdf koło środy przedstawię wyniki. dobra , całość działa jak należy. 'fanaberia' ze wschodem słońca kosztowała mnie: 88 złotych driver/ściemniacz 20 złotych zasilacz 24 volty 36 złotych dwie diody 10W 1000mA(miałem 10W 300A i potrzebowały one 30 voltów do pracy) stara ładowarka do telefonu(do załączania wschodów /zachodów 'słońca' programatorem stary wentylator 12 cm od kompa spełnia zadanie, dodatkowo mam teraz 12000k diody co daje super efekt. polecam do diód power LED (pamiętajcie,że wymagają stałego prądu) no i jako plus możliwość pracy wg. czasomierza, jak i włączenia guzikiem np. do podejrzenia akwa w nocy.
szczep85 Opublikowano 23 Lutego 2013 #124 Opublikowano 23 Lutego 2013 Niestety Poczta dała ciała i programator nie doszedł. Podłączyłem tylko testowo z zasilaczem na listwie nad akwarium i stwierdziłem, że domówię 4 moduły - już do mnie idą. Potwierdzałem jednak po znajomych elektronikach i układ jest jak najbardziej prawidłowy i działać powinien ps. daj jakieś fotki z Twoim oświetleniem Ciężko ująć na zdjęciu tak jak jest w 100% w realu ale mnie więcej coś takiego 1
firefighter1 Opublikowano 25 Lutego 2013 #126 Opublikowano 25 Lutego 2013 Mój zestaw : - solar engine 87 PLN - zasilacz mean whell PCD 25-1400B -74PLN - 5 x diody mocy 3W zimne -74PLN 180lm/szt. Razem 235 i to działa, teraz montuje to na szynę aluminiową (koszt około 30PLN) i do akwarium jako oświetlenie podstawowe. Na koniec dam film. Wada: - brak regulacji czasu zmierzchu/świtu -stała 1 godzina. Dla mnie czas optymalny:P
Bojar Opublikowano 26 Lutego 2013 #127 Opublikowano 26 Lutego 2013 No więc i ja zmontowałem swój zestaw 16x moduł led(5) razem ok 1920lm - ok 8pln/szt zasilacz 35 wat - 34pln rampa - 35pln programator 24pln razem ok 250pln z przesyłkami Działa tak jak miało działać Bez migania i innych takich.
marcin_plock Opublikowano 27 Lutego 2013 #128 Opublikowano 27 Lutego 2013 Zastanawiam się nad taką rzeczą, oczywiście w nawiązaniu do techniki led. Czy dałoby radę zastosować do oświetlenia akwa taki reflektor LED w połączeniu z tą rampą http://nts-sc.pl/towar.336.naswietlacz.led.20w.12v.bialy.zimny.html Powiesić taki reflektor tak jak oprawę HQI, ewentualnie jakoś zabudować w pokrywie DIY.
firefighter1 Opublikowano 28 Lutego 2013 #129 Opublikowano 28 Lutego 2013 Z rampa pewnie tak. Dzisiaj skończyłem moje oświetlenie i wyszło rewelacyjnie, efekt końcowy niezły. Później dam opis szczegółowy w osobnym temacie krok po kroku. -- Gotowy DIY mojego oświetlenia: http://forum.klub-malawi.pl/oswietlenie-led-symulacja-zmierzchu-switu-t20609.html?p=245887#post245887
JemioloSeba Opublikowano 15 Kwietnia 2013 #130 Opublikowano 15 Kwietnia 2013 Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy udało się komuś na forum osiągnąć efekt taki jak na tym filmiku: Bardzo interesuje mnie taki właśnie efekt. Nie wiem czy wystarczy kupić zwykły halogen led 10w biały zimny? Na allegro chodzą takie po już po 30zł nawet. Czy ktoś potrafi doradzić w tej sprawie? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się