lukaszra Opublikowano 11 Października 2013 #151 Opublikowano 11 Października 2013 no wlasnie ja do 360 tez chce 2 sztuki jesli Jacek do 600 ma 3 sztuki to wychodzi ze spokojnie do 300- 2 nam wystarcza
stan Opublikowano 11 Października 2013 Autor #152 Opublikowano 11 Października 2013 Ja mam w 500(140x60x60) dwie sztuki i w zupełności wystarczą. Moja sugestia przy montażu to lepiej jest je zamontować bliżej przedniej szyby i żeby by bliżej siebie te naświetlacze. U mnie są zamontowane 40cm od tylniej szyby i odległość pomiędzy jednym a drugim jest nie większa jak 40-45cm . Po pierwsze przy takim montażu mamy lekko niedoświetlony tył ( daje lepszy efekt głębi) i montując bliżej siebie halogeny unikniemy efektu dwóch punktów świecenia w akwarium.
lukaszra Opublikowano 11 Października 2013 #153 Opublikowano 11 Października 2013 masz racje tak wlasnie myslalem zeby blizej przedniej szyby zamontowac
mrowa77 Opublikowano 11 Października 2013 #154 Opublikowano 11 Października 2013 Witam,podepnę się pod temacik ponieważ mam zamiar zamontować jeden taki halogen w swoim baniaczku 240l ,problem jednak w tym ze mam wzmocnienie poprzeczne i musiałby on na nim leżeć.Pytanie , czy bardzo on się nagrzewa i czy mogę go tak zamontować?
cmyk Opublikowano 11 Października 2013 #155 Opublikowano 11 Października 2013 Jeden z moich lezy na takim wzmocnieniu bardziej grzeje sie od tyłu Ale mam tez zabezpieczenia w postaci szyb nakrywowych aby nie wpadl do wody Wysłane z mojego GT-I9100
stan Opublikowano 11 Października 2013 Autor #156 Opublikowano 11 Października 2013 mam zamiar zamontować jeden taki halogen w swoim baniaczku 240l , Jeden będzie za mało , chyba że lubisz mocno nie doświetlone boki !
mrowa77 Opublikowano 11 Października 2013 #157 Opublikowano 11 Października 2013 Jeden będzie za mało , chyba że lubisz mocno nie doświetlone boki ! Najbardziej odpowiada mi klimacik jak na fotce w mojej sygnaturce , uzyskałem go dzięki paską taśmy led (niestety mam jej serdecznie dość , pojedyncze diody się wypalają i matowieje strasznie ,totalna porażka).Nie miałem dotąd styczności z tym halogenem , a nie chciałbym mieć za jasno , jednak tym razem posłucham rady mądrzejszego kolegi , zakupie dwie sztuki i zamontuje je blisko siebie.
cmyk Opublikowano 11 Października 2013 #158 Opublikowano 11 Października 2013 tylko ostrzegam że swiatło z tych halogenów moze Cię rozczarować. Temperatura barwowa powinna być 6500K a teraz coraz częściej te halogeny mają 4500K wiec pomimo że piszą ze to kolor zimny wpadaja już lekko w ciepły. Ja w swoich od razu wymieniłem diody na 12000K lekko niebieski. Nie trzeba do tego miec wielkich umiejetnosci manualnych. Wystarczy pożyczyc od kogoś lutownice i cynę odciac stare diody i przylutowac nowe kupione na allegro po 14 zł jeżeli lubisz lekko niebieskie światło to efekt końcowy Cię zadowoli zobacz moj projekt w wątku w oświetleniu http://forum.klub-malawi.pl/oswietlenie-led-200l-t21282p10.html
mrowa77 Opublikowano 11 Października 2013 #159 Opublikowano 11 Października 2013 Właśnie o taki lekko niebieski efekt mi chodzi , zaraz po powrocie z pracy zasiadam przed kompem i robie zakupy( znowu żona będzie marudziła ale moje samczyki będą się pięknie prezentowały więc warto ) .Dzięki.
cmyk Opublikowano 11 Października 2013 #160 Opublikowano 11 Października 2013 Podpowiedzi do aukcji dioda http://allegro.pl/dioda-led-10w-bial...614998164.html pasta http://allegro.pl/listing/user/listi...erItems-264025 naświetlacz inna aukcja tej na której kupowałem nie ma ale to identyczny http://allegro.pl/lampa-naswietlacz-...602227466.html dodatkowo trzeba kupić kabel najlepiej czarny ile Ci potrzeba ja kupowałem po 3 metry i wtyczke bo jak widać ze zdjecia naświetlacz nie ma dołaczonych akcesoriów. Kabel 3x0,5mm koszt w castoramie około 3 zł za metr połaczyć i zaizolować. Niestety żony zawsze marudzą to takie zazdrośnice straconego czasu są. Wiekszość tak ma z góry przepraszam wszystkie akwarystki-tolerancyjne
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się