firefighter1 Opublikowano 17 Lutego 2013 #111 Opublikowano 17 Lutego 2013 Psia jucha tak myślę kiedy ostatnio piłem i skąd miałem mieć ta lampę Bo ja też jestem Leszek a chodziło o nabe :-o ?
mariuszduch Opublikowano 18 Lutego 2013 #112 Opublikowano 18 Lutego 2013 Chodziło mi o Leszka Loccutusa ale miło poznać
szczep85 Opublikowano 21 Lutego 2013 #113 Opublikowano 21 Lutego 2013 Rampa dojechała. Wstępnie wszystko podłączone na krótko i........... DZIAŁA. Wieczorem postaram się wstawić jakieś fotki z montażu itp. Tak na szybko to ma jeden wielki minus RAMPA za to ze wybór czasu jest tak zrobiony że trzeba zlutować zworkę. Mogło by być tak jak w Dyskach twardych w kompie.
Bojar Opublikowano 21 Lutego 2013 #114 Opublikowano 21 Lutego 2013 Ha ja właśnie montuje. Rampę też dzisiaj dostałem i zwróciłem uwagę na te "zworki" Źle to rozwiązali ale cuż byle działało
szczep85 Opublikowano 21 Lutego 2013 #115 Opublikowano 21 Lutego 2013 Zworki są fatalne. Ja dałem cykl godzinny. Teraz tak sobie myślę czy nie za długo ale co tam. Już się zrobiło i mówi się trudno. Na razie testuję ja w Pracy ! I wszystko chodzi jak powinno.
Bojar Opublikowano 21 Lutego 2013 #116 Opublikowano 21 Lutego 2013 Ja na razie podłączyłem bez rampy (czekam na programator) Dam 0,5h. Powinno być ok. Jakie masz ledy do tego? Bo ja podłączyłem 12 modułów po 120lm (1,9W) i kolorystycznie jest OK ale myślałem, że będzie trochę jaśniej. Chyba dokupię jeszcze 3 moduły bo tyle pociągnie zasilacz.
szczep85 Opublikowano 21 Lutego 2013 #117 Opublikowano 21 Lutego 2013 Ja mam pasek led który oświetla mi całe akwa. 1,1mb Zimy biały 0,6mb Ciepły biały każdy ma moc 14,4W na 1mb łącznie coś około 25W i jest super! Ps. Sprawdziłem czy rampa jest dokładna jeśli chodzi o czas i jest co do sekundy!!! Równa godzina i ledy wyłączone
Bojar Opublikowano 21 Lutego 2013 #118 Opublikowano 21 Lutego 2013 Wiesz ile lumenów dają te taśmy? Bo ja niby teraz mam 1440lm/22,8W Jednakże trudno mi ocenić jak to świeci bo próbowałem w akwarium bardzo zarośniętym roślinami (baniak do likwidacji). Dodam jeszcze 4 moduły to razem będzie 1920lm/30,4W. Powinno być wystarczająco z tym, że ja mam baniak 150cm ps. rampę masz podłączoną pod programator ?
szczep85 Opublikowano 21 Lutego 2013 #119 Opublikowano 21 Lutego 2013 Moje paski mają 930lm na mb. Czyli wychodzi jakieś 1600lm i wystarcza w zupełności. Rampę mam podłączoną patrz zdjęcie: Wtyczka idzie od przekaźnika do Włącznika czasowego 230V , do kostki pomarańczowej podpinam zasilacz 12V DC , przeźroczysta kostka podpinam taśmę LED . Przed chwilą zamontowałem już w akwa i działa ładnie. Jedynie nie wiem czy nie przesadziłem z tym czasem , ale może jeszcze to zmienię .
Bojar Opublikowano 21 Lutego 2013 #120 Opublikowano 21 Lutego 2013 Super. Mam podobnie tylko bez przekaźnika a programator będzie stycznikowy. Jutro ma dojść
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się