Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Ogólnie to ostatnio obserwuję pozytywną falę opinii o chończykach. Dajmy na to takie jebao które naśladuje eihema również w tym że rzadko się psuje. Tym samym polecam rozejrzeć się za właśnie jebao.
  2. wg mnie najlepsze tło cr jakie widziałem;)
  3. a jest ktoś taki? Któremu udało się połączyć obie te rzeczy? Np ja:) Moje zahartowane u Daniela nurzańce są tak przystosowane do warunków w malawi że muszę co 2 tyg wyrzucać sporą część.
  4. To różnie, czasem nic sobie nie robią a czasem gryzą się nawzajem. Muszisz wpuścić i poobserwować. Ja samice władam do kotników bo 2 nie dają rady.
  5. czester_

    Narybek!!!

    Np moje samice jedzą swoje potomstwo, nie raz juz to obserwowałem. No chyba że poprostu je głębiej chowa:)
  6. Jak zmienisz to dokupisz a teraz najwyżej ustal co;)
  7. Ludzie jak widzą 300l to wpadają w panike jakby zaraz całe mieszkanie miało się zawalić... Czym różni się akwarium od zapakowanej po brzegi bibloiteczki, imrezy na 25 osób na 4m2 etc. Jak wynajmujesz to spytaj właściciela a jak twoje to stawiaj przy nośnej i niczym się nie przejmuj. Na głupich sąsiadów rady nie ma ale na pewno tłumaczyć z akwa się nie musisz. Jak sie ew boisz to ubezpiecz bo psie pieniądze to kosztuje i tyle. Dla zwykłych ludzi 120l to zawsze będzie ogromne akwarium nie do postawienia w domu i nie ma na to rady;) btw. Chyba Daniel mi opowiadał ze przez okno akwarium wkładali do mieszkania bo inaczej nie wchodziła jakaś 700setka:) dopiero larmo musialo być
  8. Testowałem az z ciekawości, mój resun pracuje w każdej pozycji:) Inna sprawa to cyrkulacja w takim położeniu i wyłapywanie tego brudu.
  9. Obecnie mam gęstą i nie narzekam. Jeśli tylko czyścisz filtr co tydzień będziesz zadowolony;) Ciężko jedynieją domyć ale za to ładnie zbiera
  10. To różnie, u mnie młode muszą mieć przynajmniej 2,5cm
  11. odepnij całkiem wężyk i po problemie. Ew resun dodawał taki dwu ceownik plastikowy by przychwycić i złamać rurkę.
  12. ale ja nic nie wiem, jakie masz akwarium, jaką filtrację etc. Poczytaj sobie faq i tematy w dziale obsady (wpisz w wyszukiwarke litraz twojego akwarium) wtedy zapytaj
  13. wytrzymały co? Ciebie?
  14. Kwestia odpowiedniego ustawienia głowicy. Do tego podczas podmiany odsysasz wężem i po problemie. Pyśki to sraluchy także średnio da się to kamuflować.
  15. No to zalej najpierw samo akwarium i zobacz jak sie zachowa na panelach. Ew rozbierz je w tamtym miejscu i nadlej trochę wylewki by wyrównać. Mówimy o nowych panelach podłogwych tak?
  16. Ja na starym mieszkaniu miałem akwarium położone na panele. Pod nią tylko pianka, szafkę mam na 4 nogach także bałem się że może się połamać ale zamiast tego lepiej się tylko wypoziomowało. Stało tak z rok. Jak się boisz albo są dziury w podłodze może warto pod szafką położyć jakąś płytę by nacisk dać na więĸszą powierzchnię.
  17. Z tego co czytam to socolofi z saulosi raczej się nie lubią. Pokaż zdjęcia zobaczymy jak te stworki wyglądają
  18. Wszystko zależy od prawidłowego ustawienia wylotów, pokombinuj. Jeśli się upierasz przy fluvalu to ja mam w 240l właśnie 205 jako biologa i daje rade bez problemu.
  19. yellow to duża ryba nie wiem czy wizualnie 40 wysokie będzie dobre. Jak dla mnie nie. Poczytaj sobie FAQ kolego, przedewszytkim o cyklu azotowym, testach i problemach ze zbyt wczesnym wpuszczeniem ryb bo cię to też czeka.
  20. Piasku nie dawaj bo się nie dosprzątasz. Za często trzeba tam odmulać dno. Co do siatki to najpierw obadaj jak samica będzie się zachowywać, może nie będzie potrzeby tak kombinować.
  21. Na początek proponuję przeczytać FAQ znajdujący się u góry forum. Jeśli odpowiedzi w nim zawarte cię nie usatysfakcjonują wpisz te pytania w wyszukiwarkę bo pojawiały się dość często. Po tym wszystkim wróć do tego tematu ponownie;)
  22. czester_

    mala awaria kubla tetra

    A kubeł mam nadzieje w wodzie z akwa czyściłeś bo jak nie to mogłeś wypłukać bakterie?
  23. Przychylam się do prośby. Zrób temat w nowym dziale
  24. Mutra dlaczego korzuch na powierzchni jest objawem spadku PH? Szczerze nie mam pojęcia. Pisz tutaj zaraz.
  25. Ja tam maingano z saulosi bym potrzymał. Teraz mam gorszą obsadę a nawet sobie radzę. Jak zaczynały się dymy to zrobiłem 2 dodatkowe kryjówki i ku memu zdziwieniu na 2 dzień do dziś obsadzone. Mam 4 samce perspicaxa i jeden saulosi. Rozruby są ale da się żyć i bez głębszych ran. Kwestia myślę obserwacji i jakby nie patrzeć jest to wyzwanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.